» »

32 bitni in 64 bitni OS-i, kakšna je razlika?

32 bitni in 64 bitni OS-i, kakšna je razlika?

lukaf101 ::

Zdej k sm zvedu, da bo prišla tudi 64 bitna verzija windowsow XP, me zanima, kakšne prednosti to prinaša. Sedaj naj bi vn prišli tudi 64 bitni intelovi procesorji.
Kakšna je razlika med 32 bitnimi procesorji in OS-i?

Hvala že vnaprej.

bastadu ::

Ena razlika bo zelo ocitna, in sicer je to cena 8-O (zelo visoka, da ne bo pomote:\) Prehod naj bi bil taksen kot z 16 na 32 bitne OSe/CPUje. Verjetno bo pa se kdo znal vec povedat o tem...

lordgreg ::

na primer Andrej :D

Tomi ::

Kaj bi sedanja XP ali nasplošno Windows scena brez andreja:D
metrodusa.blogspot.com

lordgreg ::

to tudi mene zanima...

andrej ::

najbolj bistvena razlika med 32 in 64-bitnim OS-om je v naslovnem podrocju. Recimo 32-bitni OS-i lahko naslovijo 4 GB pomnilnika za aplikacijo. Ok, z dolocenimi triki se da tudi 16 GB, ampak to je se vedno premalo za zelo velike baze.
Resitev je razsiritev naslovnega podrocja na 64-bitov. Sami si zracunajte kolko je 2 na 64.:D

Kot je ocitno, 64-bitni Windows XP ne prinasajo nic za navadne uporabnike, te verzija pa tudi nima vseh featurjev 32-bitne verzije. Manjkajo:
- NI WPA!
- nekoliko drugačen nabor lastnosti
- ni vgrajenega modula za peko CD-jev
- ni vgrajene podpore za ZIP
- ni Movie Maker aplikacije
- ni souporabe Fax naprav
- ni Files and Settings Transfer Wizard orodja
- ni Internet Connection Firewall modula
- ni ICS modula
- manjka System Restore
- manjka Welcom Screen
- ni WMP 8
- manjka SharePoint
- manjka Windows Error Reporting
- ni IPX/SPX
- manjka Remote Assitance
Zaenkrat si bolj "jack" ce mas taksno masino, kot pa da bi jo nevem kako lahko uporabo.

kaj bi brez mene? Hudicevi postarji bi bli brez DVEH kopij Windows XP! Mamu jim>:D

JLP ::

U lepo, u 64bit verziji pol ni lih unih stvari k so men čist brezvezne in odveč :)

Pošta, ccccc :(
Live long and prosper!

Dalmatinc ::

Mam čist preprosto uprašanje. Kako veš al so win xp 32 al 64 ? Pa še tole: a za RC2 obstaja kak crack program, da jih laho uporabljaš dolgo in srečno ?>:D

Andrej morm reč da si o winsih res poučen človek :D

Tomi ::

JLP, če bi bil jaz, ne bi rekel cccc, ampak prej gr>:D..
Ker sem jaz eden od devh nesrečnikov, ki bi morali dobiti xp-je, pa je imel nekdo dolge prste. Že ga najdem, mu za kazen, kot v starih časih, odsekam roko>:D
metrodusa.blogspot.com

JLP ::

Tomi ja lohka bi tud tko reku k jest sm tist ta drug nesrečnež.
Live long and prosper!

Tomi ::

Torej lahko skupaj najdeva dolgoprsteža.
To bodo letele roke...
Sicer se bo pa andrej že česa spomnil:D
metrodusa.blogspot.com

|ViPeR| ::

Dalmatinka: Crack seveda obstaja. Crack se imenuje RESET3. Njadeš ga brez večjega napora.

Upam, da nam zaradi te informacije dobu slikc pod mojim nickom, ker za razliko od nekaterih tipov kle na S-T nimam te želje.;((

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

bastadu ::

Dalmatinka: Za tiste, ki so 64 bitni bo zraven pisalo Windows XP 64-Bit Edition, al neki takega...

andrej ::

Dalmatinka:
kako prepoznas 32-bitne? Po labeli na CD-ju in po tem, da 64-bitne ne mores instalirat na 32-bitne masine :)

Ja, pa 64-bitnih se ne bo dalo kar kupit. Ce me spomin ne vara, bos lahko zadevo kupo samo skupaj z masino...

Zakaj bi uporabljal RC2 dolgo in srecno?

JLP, Tomi: V ponedeljek nameravam it na posto... A ma kdo kaj izkusenj z izgubljenimi posiljkami? A je tu kaksna zakonska podlaga?

Loki ::

nope, ni nobene zakonske podlage za to, je pa velika sansa (prav en moj sodelavec), da je je cd en racunalnisko podkovan postar vzel (yup, tut taki obstajajo). ;((;((;((

zakonske podlage nimas, ker ne bos mogle nikoli dokazat, da ti je postar vzel cd....

Kje delas = kje si zaposlen - glede na to, da nis ne pri reprotu, MS, kje?
BSA, podjetja tipa macek.si ??(ne se smejat, ker ma ta firma vec strokovnjakov, kot jih bo vecina s-t videla v zivljenju)
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

sment. Zdela, da se je mogo spoznat na zadeve, ker je na paketu bla mala nalepka gori kjer je pisalo Windows XP RC1, for distribution in USA and Canada only...
Tretji paket sem poslal brez nalepke in je priso ... Ses...

kje delam? dobro vprasanje. vsepovsod in hkrati nikjer? sicer redno nisem zaposlen niti v MS niti v repru niti v BSA, vendar z njimi sodelujem (razen z BSA) - razna predavanja, itd...:D

drugace pa sem po poklicu zaenkrat student8-)

Loki ::

Poj sklepam, da si sel na sisteme, right.
Od kje pa ves toliko od MS programov, s faksa verjetn ze ne (tuk)?
Koliko si pa sploh star, ce to ni kaksna vladna skrivnost?:))
I left my wallet in El Segundo

Tomi ::

Z velikim veseljem bi rekel, da se da urediti brez problema, samo fora je v tem, da bi naj imel dokaz ( listek ), da si poslal. Ker sem sam enkrat že nekaj iskal, pa sem na srečo poslal priporočeno, tako da sem dobil. Samo na žalost, razen, če boš zelo tečen, ne boš dobil. Saj lahko še vedno z JLP-jem človeka najdeva in mu preštejeva rebra>:D
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

roberto: hja, bolj me zanimajo OS-i, da, ceprav so druge stvari tudi zanimive... Kje sem tolko zvedo. Hja, zacne se z eno knjigo, konca pa s par policami knjig. Pred leti, malo zatem ko so prisli NT4 sem na Infosu nabavo NT4 resource Kit. V njem sem prebral da obstajajo meki MCP izpiti. Pa sem mislo, da bi blo cool probat. No potem sem zacel in kar nisem mogo nehat... Tak sem hitro ratal MCSE (mislim, da dva meseca), potem MCSE+I, pa MCT. Potem sem bil dejaven v newsgrupah za w2k in sem postal MS MVP, kar je bla odskocna deska. Potem so prisli w2k ven pa sem w2k izpite delal, tak da sem bil tudi eden prvih w2k MCSE pri nas. Prvi je bil Slavko Kukrika, iz Repro MS, samo jaz si v olajsevalne okoliscine stejem, da sem takrat ko so prisli ven beta testi bil v bolnici in sem te teste zamudi - sem pol mogo delat final teste...
Hja, potem mimogrede navezes stike z raznimi ljudmi pri nas in v tujini in mimogrede prides v kaksen projekt kjer se zraven naucis... Ko pa si enkrat notri med temi ljudmi potem je treba samo ostajat na tekocem...

Prav pa si ugano, da na faksu tega nisem pobral...

Kolko sem star? Da ne bo prevec lahko ti povem, da sem ista generacija kot PajO in TrOn. Prej smo bli na isti srednji, zdaj pa faksu...

Tomi: Zdaj mi je res zal, da nisem dal priporoceno, ampak kaj sem te jaz vedo, da se lahko tak zakomplicira. Nikdar nisem mel problemov, res pa je tudi, da se nikrad nisem posiljal XP RC1...
Lahko pa sem zelo tocen, ker vem kdaj sem poslal, pri katerem okencu in kako sta paketa izgledala.

Loki ::

ka pa sploh pomenijo ti izpiti: MCSE...
kuk pa stane en tak? Mene tut dost zanimajo (MS) OS.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

hm, je blo dolgo odkar sem placal, ampak mislim, da je blo okrog 14k SIT na izpit.
Za w2k MCSE rabis mislim da izpitov. Drugace pa mas na www.microsoft.com/train_cert podrobne informacije o vsakem izpitu...

MiHec ::

MCSE in MCDBA predavanja in izpiti na www.housing.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5215817 (13077) Glugy
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919731 (9816) bobi1992
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518737 (6587) noraguta
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298334 (7474) OmegaM
»

64 bitni procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
212208 (1766) Brane2

Več podobnih tem