» »

Windows XP NA kvadrat

Windows XP NA kvadrat

Kenzo ::

Lejte povezal bi rad 2 windows pc-ja oba xp.
Prosim ne mi govort poveži z crossower in to je to...ker sem že od pol osmih in me jeb...k norca
a mi lahko eden pove kaj naj nastavim v enem pc.ju in kaj u drugem...
eden ima adsl povezavo drugi bi pa preko njega dostopal v internet...
hvala

wishmaster ::

Na slo-techu imaš zelo dober vodič od tem:D

http://www.slo-tech.com/clanki/03020/03...

Za nastavitev računalniku si preberi II. poglavje: Kako naprej? (nastavitve ICS za Windows XP - usmerjevalnik in nastavitve ICS za Windows XP - odjemalec).

CaqKa ::

Kenzo ::

Glih u tem je štos k zgoraj navedena debata ni za nikamor...
je sploh ne zastopm...
Pa ne vem kaj je tok težko povedat
1 comp na adsl modem naredi na 1 mrežni to pa to
na mrežni do drugega compa naredi to pa to

2 comp na mrežni nastavi to pa to

CaqKa ::

zgoraj podan članek si preberi.

Damjan Jagar ::

Ti je že wishmaster dal link. Preglej članek od ali3na, kjer je točno opisano kako in kaj. Še celo print screeni so nalimani tako da ne bi smel imeti težav. Jaz sem si kompa doma povezal s pomočjo tega članka.
http://jagar.si

Kenzo ::

Tist članek je kr pomagal...
Stvar je sledeča.
Računalnik 1 je povezan na ADSL z mrežno 1...
z mrežno 2 pa na bratov PC.
Računalnik 2 se povezuje preko prvega v NET.Vprašanje pa je ali mora imeti računalnik 2 tudi požarni zid ali Internet Security 2005 od nortona na prve PC-ju zaščiti oba...

nodrim ::

tole kar si reku, da je prvi računalnik prek mrežne kartice povezan na ADSL je mal mimo ... al je povezan na modem al pa prek usmerjevalnika ali stikala na modem ...

vse kar moraš nardit je da v omrežnih povezavah izbereš protokol TCP/IP in daš lastnosti in nastaviš vsakemu računalniku lastne IP-je ... v drugem računalniku pa pod gateway ali prehod nastaviš IP prvega računalnika ... glede firewalla bi pa jst raje mel na vsaki mašini svojega, ker si lahko tko pol poljubno nastaviš na vsaki mašini posebej ...

tomaz321 ::

No, nodrim! Glede izrazov se mi zdi da se ve kaj je fant mislil, glede tvojega odg. si mu pa čisto mimo plunil! Saj jaz sem razumel da je fant že nastavil, sedaj ga pa zanima, če mora na drugem compu tudi imeti varnostno opremo naštimano, ali je že zadosti tista na prvem računalniku!

nodrim ::

za prvi del ne vem ... jst zaenkrat mislim, da tak mora bit kot sm reku ... če ni tko, naj me kdo popravi z razlago, da bom še jst zvedel kaj ... :)

glede zaščite sem pa napisal, da ti dva ločena firewalla omogočata več fleksibilnosti ... ker prvi računalniku bo itak samo spuščal zahteve iz neta na drugi komp in obratno ... če bo še ta vse neki preprečeval, je lahko kmal zmeda ... mora ga pač pazljivo nastavit na prvem, da bo res prave stvari zaustavljal ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92739 (2614) ross|e20
»

Povezava na net preko drugega compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71024 (928) Tomson
»

Laik v postavljanju mreže z dvema pc-jema..prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
5978 (947) kanabis
»

skupna raba omrežne povezave

Oddelek: Operacijski sistemi
61616 (1503) ali3n
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181359 (1174) _HAL_

Več podobnih tem