» »

Laik v postavljanju mreže z dvema pc-jema..prosim pomagajte

Laik v postavljanju mreže z dvema pc-jema..prosim pomagajte

kanabis ::

Sem popoln laik v temu, zat vas prosim za pomoč oziroma če poznate kak dober vodič. Sem gledal po starh forumih ampak tam se začne vse z problemi..torej vsak je že naredil mrežo in ga kaj zafrkava..jaz pa ne vem niti kje začet.
Imam dva pc-ja z xp-ji. Včeraj sem naredil da sta oba lahko na adsl-ju. imam povezane z cross over kablom, tako da sem v (prvem)..usmerjevalniku samo nastavu da dovoljujem ostalim da uporabljajo povezavo in dela. V drugem nisem tikal nič in vse lepo dela.
Zdaj me zanima kako narediti da se vidita med sabo ter da lahko tudi drugi uporablja printer.
lp

Poldi112 ::

Na diskih omogocis skupno rabo in vkljucis pri mreznih nastavitvah file and printer sharing for MS networks.

Trubadur ::

Berite Thomasa!

kanabis ::

Ne ni to kar rabim..saj pravim da sem glede deljenja adsl povezave uredil in da dela. Je celo drugače kot v članku katerega sem videl saj imam cross over kable in je bilo dovolj označiti v usmrejevalniku (prvi pc) samo da dovoljujem deljnje in ima drugi povezavo brez kaj tikat!
Zdaj bi jih rad dal v mrežo tako da se vidita med sabo oziroma kako in kaj je treba sploh narediti!

mare_ ::

hope it helps (sem na enem drugem forumu že pisal):

Greš start>nastavitve>povezave>povezava lokalnega omrežja>desni klik>lastnosti>označi tcp/ip>lastnosti> daš ip 192.168.0.1 oz. na drugem računalniku 162.168.0.2, klikneš v okenček za masko podomrežja, ti da avtomatsko 255.255.255.0>probi pingat; odpri ukazno vrstico, napiši 'ping 192.168.0.1' oz. 192.168.0.2>če dobiš odgovor, daš zdej še nekaj v skupno rabo(jaz imam kar cel disk, ti se odloči, kaj rabiš)>desni klik na mapo>lastnosti>skupna raba>daj to mapo v skupno rabo v omrežju>ok, potem vidiš to pod moja omrežna mesta

kanabis ::

mare_.hvala to sem rabil v tej obliki. Upam da bom zredil..bom probal takoj ko pridem popoldan domov. Upam da če me bo kaj zafrkavalo da te lahklo vprašam.
Za printer sem najdu v nastavitvah da ga samo označim za v mrežo in ga izberem..upam da bo delovalo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92665 (2540) ross|e20
»

Kaj potrebujem ...... !?

Oddelek: Omrežja in internet
81246 (1181) overlord_tm
»

mreža doma?

Oddelek: Strojna oprema
191317 (1123) l-note
»

skupna raba omrežne povezave

Oddelek: Operacijski sistemi
61574 (1461) ali3n
»

ADSL in 2 ProCa P.S.(naj bo poceni)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6926 (885) ali3n

Več podobnih tem