» »

Zamrzovanje !! Pomoč ...

Zamrzovanje !! Pomoč ...

ChraseR ::

Pozdravljeni

Nekaj dni nazaj, me je začel računalnik zejbavat.
No, že prej sm pisal o unmu piskanju ki se začne ko pridem v windows, sam to je že dolg časa.
Zdej sm pa opazu, da ko vklopim rač., ko je mrzel, , mi napiše da ne more bootat s tega diska(Disk mam na First Boot device).Ko reštartam, je vse prav.
Zdej me je pa še začelo matrat to, da ko pridem v windows, po parih minutah, mi računalnik zamrzne.
Tako da ne ni praw res nobene druge možnosti kot restart.
Pa tud v Safe mode mi zamrzne.
Ne vem a je zej disk kriv, al kj druzga. To zmrzovanje mi je pa začelo kar naenkrat.
Disk je pa matrox 160gb, procesor amd2600+.

Aja, a mogoče pride kak program, za nadzorovanje diska ?

hvala

Myth ::

Kaj si pa sploh počel, da ti naenkrat zmrzuje? Si kakšne gonilnike nalagal? Ali pa kaj spreminjal? :\ Pa kaj misliš s tem, da maš računalnik mrzl, ki ga te maš? Če maš novejši računalnik poglej v BIOS-u za temp. cpu-ja.
Pa poročaj...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

ricola78 ::

Zelo možno je, da je šel disk po gobe. Startaj windowse iz cd-ja, ko te vpraša ali bi instaliral windows ali bi rad recovery naredu, izberi recoverij in poženi chkdsk /r. Pol boš vidu če je kej badblockov. Ali pa poberi z neta program s katerim testiraš disk, ki ga dobiš na maxtor strani. In tvoj disk ni matrox, temveč maxtor. Matrox je proizvajalec grafičnih kartic.

ChraseR ::

Ja tko je.
Jst sm pred to zejbancijo sam grafično novo dal not(Asus Radeon 9600xt).
In mislem da ni nič z grafično. Gonilniku pa tud nism nič spreminju.
V glavnem, to da mi zamrzne pomen, da ne morem nič delat.Še zvok se ustavi,
lučke Num,Caps,Scroll lock ne delajo, nič.
Sem pa zdej formatiru to particijo, kjer mam windowse in že med instalacijo mi
je sistem 2 krat zamrznu. V 3-je pa je hvala bogu ratalo vse naredit.Tak da ni nič veze z gonilniki pa to.

In tudi zdej v svežem windowsu mi račo zamrzne. Tak da je pomojem kriv disk.
CPU temperatura pa je nekaj čez 54, ker mam navitega, sam mam navitega že en čas
in ni to krivo.

Ja uno z badblocki pa bom pogledu kasnej

Aja pa še to, rečmo da je kriv disk, ne. A mislte da bi mi v trgovini dali novga, če bi mew to podlago za problem , da mi zmrzuje ves čas.

hvala

DominusSLO ::

chraser
Napisal si, da si dal novo grafično not in da nisi gonilnikov nič spreminjal :\
To zna bit problem:D

DominusSLO ::

Aja si napisal, da si sformatiral-sorry.... lahko, da napajalnik ne zmore več...
Napiši kakšen napajalnik maš(ne samo vate, po možnosti ampere na linijah).

boss-tech ::

men je isto zmrzoval ko sm inštaliru driverje za radeon 9200
mi kdo pove zaka

Zgodovina sprememb…

ChraseR ::

Napajalnik:
MACRON , model MPT-350

Input 240v ~ 4A 50hz

Output 350W MAX

Red +5v ; 30A
Yello +12v; 15A
White -5v ; 0.5A
Blue -12v; 0.8A
Purple +3.3v 14A
Brown +5VSB 2A

ChraseR ::

Ja , in pole grafične asus 9600xt in maxtor 160gb diska, mam od komponent sam še Nec 3500.
In pa tud, če bi bil napajalnik kriv, bi se pomojem to zmrzovanje moglo dogajat takoj ko sm vstavu grafično, ne pa par dni kasnej .
Uno z badblocki sm pregledal v dosu, in je pisalo da je popravlo enega ali več errorjev, drugih podrobnosti pa ni ;((
In unga programa od maxtorja sploh ne morem dobit. Mi lahko kdo pomaga

Še kakšne ideje ?

hvala

DominusSLO ::

Poberi prog. za testirat disk tukaj, probaj pa tudi testirat ram z memtestom...

ChraseR ::

Ja, ta program sem si pobral dol, ga potem zagnal v dosu in tam testiral.
Dal sem Installation configuration, Basic test (al nekaj tazga) in še Burn In Test .
Pri tem zadnjem piše, da če ni nobenega errorja, da je potem vse vredu z diskom. In tudi ta test je bu slabournem testiranju na koncu bil Passed. Tak da jst ne vem več kaj nrest. Sem zmeden :| 8-O :O :\ >:D >:D

ChraseR ::

Disk sem testiral z programom PoweMax in sicer vsemi tremi testi in Burn In Testom. Vse je bilo Passed. Jutri bom probal še z MemTestom, pa bi vprašal, kolko rama je pametno vpisati , da bi vse lepo delovalo ? Namreč, videl sem nekje, da če vpišeš celotem ram ki ga imaš, to ni dobro - ti sploh ne pregleduje več rama.
Rama imam pa 512 DDR in Windows XP.

ql000 ::

stari disk bo šel... Iste simptome sem imel jaz poleti, na maxtorju, leto pa pol starem :'(! Da je bil šmorn še večji mi powermax tudi ni nič pokazal! Disk je lepega jutra poleti enostavno nehal delat, prej sem pa približno 3 mesece dobival error sporočila ob boot-u.

ChraseR ::

Aha, hvala ql000 za opozorilo. Ma tisto ob bootu misleš, da ti kao ni zaznalo diska ?
Ja, pa če bi v powermaxu dal Low Level Format - Full test . Piše da ga povrne nazaj v tovarniške nastavitve. Sam to bo potem delovalo, al ima disk zapečateno svojo usodo ...

ChraseR ::

Tko je.
Updejtaw sem Bios, pa še vse driverje v windowsih in zdej disk ne zmrzava več. Tak da upam, da bo komu ta tema pomagala pri istem problemu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[težka tema] računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
341806 (1498) solatko
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191996 (1670) Pyr0Beast
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505333 (4381) lordgreg
»

comp se restara v nedogled wtf?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81405 (1285) pingec
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945502 (4489) asPeteR

Več podobnih tem