» »

podobnost

podobnost

Screamboy ::

a obstaja kak sistem kot je debian ter ubunto da bi obstajal gentoo ter en x sistem

Gandalfar ::

kaj ti tocno hoces?

Screamboy ::

ubunto temelji na debian ali?
a obstaja kak sistem ki temelji na gentoo

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

kaj je z gentoojem narobe? Gentoo temelji na gentooju

Screamboy ::

joj nč ni narobe sam zanima ;((
ali me ne sme??

Gandalfar ::

lepo da te zanima.

ampak da ti lahko pomagam mi moras malo vec razloziti ozadje tvojega zanimanja, ker trenutno ne vidim posebnega smisla/poante v tvojem vprasanju in ti tako tezje odgovorim.

Screamboy ::

sem slišao da gentoo mal težko namestiti ali?
hm obstajaj tudi live cd ne?
kerga pa morm downloadat sparc ali?

Gandalfar ::

gentoo ni zate.

Daj si gor ubuntu/mandrake/suse in se najprej nauci osnove. Se boš kasneje igral s from-scratch distribucijo.

Screamboy ::

saj sedaj man mandrake pa mi nikakor ni cščeš debian mi je bolj ,PP
saj debian je na serverju

Gandalfar ::

kaj ti pa ni vsec?

Daedalus ::

Pomojem ga zanima, če obstaja disribucija, ki temelji na gentoo in je "zapakirana" kot Ubuntu. Jaz še nisem slišal za kaj takega, je pa tud res, da mo gentoo ne vleče kaj preveč0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

sam fora gentooja je glih v tem - "roll your own"

Screamboy ::

Pomojem ga zanima, če obstaja disribucija, ki temelji na gentoo in je "zapakirana" kot Ubuntu. Jaz še nisem slišal za kaj takega, je pa tud res, da mo gentoo ne vleče kaj preveč0:)



točno tako sem mislil

d0rK ::

Ja sam kaj k pises tko, da te nuben ne razume :/.

Gandalfar ::

Scream: gentoo, ki je ubuntu nekako zgubi svoj pomen. Sicer pa me zanima kaj ti ni na mandrake/debianu vsec, da zelis iti na gentoo?

Screamboy ::

hm neven debian mi je bolj všeč sam nisem mogeo nikakor mountat xp particijo ;(
v mandrake mi je sam zaznal xp particijo ;P
zato man sedaj debian gor ;((
rad bi pa mel debian sam ko mi je en kolega povedao da moram kernel precompajlati

kernel verzija je pa bla 2.4.x neka takšnoga stara seveda stable verzija to bla a ma debian novejši kernel?

Gandalfar ::

Znebi se mitov in govoric in zacni razmisljat z lastno glavo. Ali ti nekaj ne dela? Najdi vzrok tezave in jo resi. Brezglavo menjanje distribucij in slepo kompajlanje kernelov ti ne bo prav dosti pomagalo k udobnemu delu.

Ce nameravas zaceti z debianom je ubuntu odlicen zacetek. Imas tudi lustkan ubuntu handbook in se da marsikaj zelo preprosto zrihtat.

overlord_tm ::

Gandalf: Men je ratal gentoo s prvega inštalerat (stage3:D ) , sam potem pa neta nism znov urihtat :8) - shame on me. pa ga bom še enkrat inštaleru, ko dobim nov disk, tak da se bom lahko brez skrbi zajebavu :) .
Pa to je bil moj prvi linux, če odštejemo 1 teden z Mandrakeom (ne bom komentiru - men je delal slabš kot winsi :\ )

Za bl u izi inštalerat gentoo pa obstaje ena GLIS skripta.

Screamboy ::

Gandalf:
a mi lahko mogoče kaka navodila daš kako mountaš windows xp particijo v ubunto?
sem te ubogal in namestil ubunto

Pithlit ::

Imas tudi lustkan ubuntu handbook in se da marsikaj zelo preprosto zrihtat.
Pa mimogrede... XP particija ne obstaja. NTFS pa ja. Lahko pa po forumu mal pobrskaš (tam v levem meniju je link " iskanje") k smo lih ene 2 dni nazaj rešval isti problem.

Kar je za Debian Ubuntu je za Gentoo VidaLinux. Ampak se bojim da je tko kt je Gandalfar reku... Gentoo ne bo zate.
Life is as complicated as we make it...

Screamboy ::

a je ta vidalinux fre?

d0rK ::

Smem vedt, kaj te je pripeljalo na skrivnostna pota Linuxa?

Gandalfar ::

Scream: dej, ne skaci kot kura brez glave okoli. Najdi si eno distribucijo in se tiste nauci. V gentooju ne bos nic bolj znal particije mountat kot v ubuntu.

Za zacetek zacni listat http://ubuntuguide.org/ , kjer ti pise tudi kako NTFS particijo mountas.

Screamboy ::

Ja saj samo vseeno malo poskušam distribucije.
Nisem še našel distribucije ki bi bla zame.

Gandalfar ::

Kaj pa sploh hoces od nje?

Screamboy ::

hm mislim da bom pri ubunto ostal ker mi je všeč samo zmountat moram ntfs ali kernel pri ubunto podpira ntfs ker mi pri fedori ni podpiral

Gandalfar ::

dej poglej moj link ze enkrat

Screamboy ::

saj sem zmountal pa vse deluje sam to bi še rat uredil če gre da bi lahko ko sem v linux pisal na ntfs.

Gandalfar ::

kar pozabi. NE mores pisat na ntfs.

Uporabe captiva pa tudi ne priporocam, ker zadeva ze nekaj casa stagnira.

Screamboy ::

Aja ok potem pa pač tko je tudi v redu.
a zanima me to če obstajaj kak program v linux podoben windows programu traktor dj studio

moj_nick ::

110111001001010001010000

Gandalfar ::

Poglej si kaj je kle notr kej:
http://www.dynebolic.org/

Screamboy ::

Kaj pa to.
Namestil sem wine pa z njim se da pognat fifo 2005 ali potrebujem kak drug emulator?
Lp

Gandalfar ::

Don't. Fifo 2005 noben emulator ne podpira.

Pithlit ::

Smem vedt, kaj te je pripeljalo na skrivnostna pota Linuxa?
To počas tud mene zanima... Cool factor?

Gandalfar ma pa dost potrpljenja. In še vedno je neznan podatek kaj ti hočeš od Linux-a.
Life is as complicated as we make it...

Screamboy ::

hm kaj hočem? To kar man sedaj (ubunto) le fifo bi rad zagnak oz kako igro še v linux drugače codece mountal pa vse sam kar mi je dalo težave smao še igre moram pognat pa je ;P

d0rK ::

Pitlhlit ... Pomoje, da gre res za cool factor....Zdele sm sou cist iz dolgocasja prebirat celo FreeBSD temo....In tut tm sprasuje po FreeBDJju z licnim instalacijskim vmesnikom....Ne vem no ....

In Scream....Ce misls zdej ustt zdej na Ubuntuju, zacni mal vec sam iskat po Googlu...Se doug casa (v kolikor bos ostal na Linuxu) ti bo le-ta najbojsi prijatelj. Pa tudi na to, da bos lahka cel arsenal igrc meu na Linuxu lahko pozabs...

Pa za bozjo voljo, zacni mal leps pisat. A v konzolo use po 2x vpisujes zarad napak?


Kudos to Gandalfar za potrpezljivost :).

moj_nick ::

Pa za bozjo voljo, zacni mal leps pisat.


Tudi ti nisi najbolj vzoren pisec ;)
110111001001010001010000

d0rK ::

Sej ne mislm pravopisno, ampak razumljivo.Tut sam ne pisem: "tudi", "saj". .Ampak pisem vejice ter tako, da me drugi znajo razmumeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Gandalfar ::

/me trenutno uziva v Super Mario 64 in je cisto happy in ne rabi nobene cudne Fife...

Meamoto ::

In še vprašanje: Glede na tvoje poste očitno nisi nek računalniški ekspert. Zakaj k***c hočeš imet linux??

Gandalfar ::

No, no. Nič ni narobe s tem, da se želi naučiti delati v Linuxu. Saj bo kmalu ugotovil kaj zmore in kaj je rezervirano za win32 svet.

CaqKa ::

heh.. linux za fifo poganjat.. tota bo ja. idi si rajši konzolo kupit, ali pa ostani na windows

Gandalfar ::

Caqka: hvala ker oživljaš mrtve teme s sarkazmom :P

Dzonson ::

Scream, zakaj ze ti potrebujes linux? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dzonson ()

CaqKa ::

povedal sem mu to kar mu vi niste znali da vam nebi ego padel.
vsi veste, kak je z linuxom in igrami.. samo vi si itak morte zapirat oke pred resnico.

BigWhale ::

> povedal sem mu to kar mu vi niste znali da vam nebi ego padel.
> vsi veste, kak je z linuxom in igrami.. samo vi si itak morte
> zapirat oke pred resnico.

Ce bi te bi ego dal, potem ne bi napisal tega sporocila, samo ti ne da... ;)

*puts back on his blindfold*

:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi test Gentoo linux 2006.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
557698 (6132) Brane2
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472428 (1285) Border
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584826 (3995) Nerdor
»

uporaba linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111300 (1163) Pithlit
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804800 (3883) hruske

Več podobnih tem