» »

gentoo linux 2004.3

gentoo linux 2004.3

haha ::

hočem postavt server na gentoo linux 2004.3, pa jih nikakor ne znam inštalirat pa me zanima če je kje opisan natančen postopek za inštalacijo gledal sem na gentoo.org pa se nism čisto nič znašel
pa še zanima me ali je bolje gentoo ali slackware do sedaj sem imel redhat pa mi niso ravno všeč

borchi ::

bol trotl siher guide-a kot je dokumentiran na uradnem naslovu ga ni! če se tam nč ne znajdeš pol bolš da takoj odnehaš. sploh ker glede "ne dela" ti noben ne more pomagat. bigwhale se je sicer večkrat s kristalno kroglo hvalu okrog, sam je ponavadi vedno v takih trenutkih na poliranju.

btw, linux! ne linuxi.
l'jga

Nerdor ::

haha: če maš laserski printer, si sprintaj "printable version". Če nimaš možnosti printanja veliko listov. Pa si zapeči spletno stran na cd (greš na "printable" version, "save as" in izberi "Web page complete") greš do najbolj ugodne fotokopirnice in si stvar sprintaš.
Potem pa začneš "študirati" inštalacijska navodila, podčrtuješ s florostenčnimi flumastri in itd.. :D

Mogoče bi ti pomagal Gentoo Tips&Tricks.
... for lifetime!

Brane2 ::

Mater, vi pa si date delo. Pa saj spletna stran je že na Live CD. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Shaman ::

Samo po navodilih gres tocka za tocko in mora delati. Navodila so res napiana tako da lahko vsak, ki ima malo razjasnjene pojme
zadevo izpelje brez problema.

NoUse4AName ::

Če na gentoojevi strani ne znaš najti vodič za inštalacijo, gentoo ni za tebe.

BigWhale ::

Se pred vsem tem si pa zapomnis, da bos instaliral EN gentoo, ne deset njih...

karafeka ::

Pa tudi med postopkom same inštalacije lahko gledaš navodila direktno na gentoojevi strani s programom links2. Sej to ni noben problem, problem je ko pride do problemov :).

Brane2 ::

Eh, malo preveč komplicirate vsi skupaj.

Gentoo instalacija je pravzaprav simpl in razumna. Tistih nekaj ukazov služi samo očitnim korakom inicializacije in skor ziher sem, da znam izpeljat cel postopek, ne da bi enkrat samkrat pogledal v navodila.

Gre samo za to,da:

- zbootaš sistem z LiveCDja
- inicializiraš mrežno kartico in ji daš potrebne podatke
- se odločiš, kam bi rad zadevo inštaliral, narediš plac in na njem filesysteme
- zmountaš narejene filesisteme in tja razpakiraš osnovo sistema, ki se zna sama dvignit (=razpakiraš pripravljen tar file)
- pri/po/praviš tistih nekaj config filetov v /etc/ mapi, kjer si sistem zapiše osnovne stvari (kje se kaj zmounta, ime mašine, mrežni parametri)
- premakneš svoj root point kjer je to zmountano in pripravljeno- od te točke naprej se bo tvoj terminal obnašal tako, kot bi zbootal sistem s hard diska, saj je uporabljeno vse s hard diska, rezen kernela, ki je še s CDja...
- aktiviraš priložen bootstrap.sh, ki ti v bistvu zboota portage, da od te točke zna sam skrbet zase
- portageu nastaviš tistih nekaj podatkov (željene optimizacije, USE parametre)
- scompilaš osnoven sistemski softver, ki ga rabi mašina za življenje
-scompilaš kernel
- postaviš grub, ki skrbi za bootanje. Ta je odgovoren samo za to, da mašina, ko pride iz BIOS-a, zna naložiti kernel in ga pognati. Za vse ostalo potem poskrbi kernel.


O.K. Sicer je res tu naštetih 11 postavk, samo so vse logične in zanje poskrbiš z nekaj simpl ukazi, pri določenih je zadosti le eden. Če si prvič vzameš čas za razumevanje postopka (zakaj počneš, kar počneš), potem so morebitne ponovitve samoumevna rutina.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Poldi112 ::

Jaz sem si sprintal manual in to je bila zelo dobra poteza. links je beden, pa se bore malo ti pomaga, ko recimo grub narobe nastimas.
Sicer je res da gre v tretje lazje, ampak vseeno imam rad manual poleg sebe, da ne berem man page, ko moram aktivirat swap ali kaj podobnega, kar ne delas vsak dan.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pithlit ::

Hmmm... ko Gentoo instaliraš drugič (ali pa že kar s prve, če te ne zanima kaj ktera komanda pravzaprav nardi) si pač sprintaš quick guide ki vzame eno stran pa pol... Quick Install
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584843 (4012) Nerdor
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291549 (1197) pblaz
»

geforce linux userji rabim nasvet

Oddelek: Operacijski sistemi
141355 (1224) thezerox
»

LILO Bootloader?

Oddelek: Operacijski sistemi
81342 (1212) ank
»

Vtis Gentoo Linux 1.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211294 (1058) Brane2

Več podobnih tem