» »

Kateri program za ripanje cd-jev?

Kateri program za ripanje cd-jev?

the_matrix ::

Kateri program za ripanje audio cd-jev se mi najbolj splača uporabljati? Najpomembneje mi je, da zna zelo kvalitetno zripati v mp3, da zna znormalizirati komade na 100% in da zna odrezati tišino na začetku in na koncu pesmi.

CaqKa ::

EAC

rpalcic ::

definitivno Xing-ov AudioCatalyst, saj eden redkih poleg naštetega omogoča izdelavo mp3 v VBR (Variable Bit Rate) načinu in imaš mp3, ki v maksimalni kvaliteti VBR zasede enako kot 192 kbit mp3 narejen v CBR (Constant Bit Rate) načinu.
Smisel VBR je, da na mestih, kjer ni potrebe po večjem bitratu uporabi minimalnega, npr. za tišino na začetku ali nekje na sredi komada uporabi le 32 kbit, pa tudi na mestih, kjer je glasba manj 'zahtevna' (beri manj instrumentov) kodira z nižjim bitratom, kjer je potreba pa uporabi maksimalnega 320 kbit.
Sicer ne vem, kje ga boš na netu dobil (poskusi z peer-to-peer programi), saj je bila zadnja verzija (v2.1) izdana 1999. Pa firma tudi ne načrtuje nadgradenj (saj jih v bistvu ni potrebno). V originalu je mišljen za Win9x sisteme. Pod WinXP in Win2000 bo delal, ko namestiš kakšnega novejšega, ki ima v inštalaciji priložen ASPI driver ali pa ga sam najdeš in instaliraš.

CaqKa ::

ma kaki xing? daj nehaj no.
za najbolšjo kvaliteto wav sta edina izbira cdex in eac.
poleg tega da xingov mp3 kodek dela obupno.

Slowenc ::

Poleg EAC, CDex, je dober tudi Easy CD-DA Extractor. Ali pa tudi Nero.
Skiny gate.

iso2000 ::

Absolutno še en glas za EAC + Lame. Lahko nastaviš, da uporablja Lame kot zunanji kodek in lahko potem poljubno nastavljaš VBR, CBR itd. Z ukazi, ki so pač za Lame.
LP

ChraseR ::

Ja jst uporablam Easy CD-DA Extractor in sm zelo zadovoljen z njim. Lahko nastaviš sam CBR al pa AVR in vse te fore. Ma tud Conventer, da ti konverta iz kateregakoli v katerkolu audio format.

ivann ::

Program EAC ali CDEX !!!

Potrebuješ še codec in tu je definitivno najboljši LAME (pa še zastonj je!)

Xing-ov AudioCatalyst JE OBUPEN in dela MP3-e z veliko napakami!!!;(
Če kdo ne verjame lahko preveri s kakšnim analizatorjem MP3-ev in se prepriča sam (eden najboljših je ENCspot)!!

lp
---------------------------------
Laž je resnica, ki je ne poznamo!

tx-z ::

men je winamp čist uredu za take stvari.... ;)
tx-z

lukanium ::

Jaz sem definitivno za Easy CDDA Extractor :D
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

xabre ::

cdex mi je ful crc errorjev delal, trenutno uporabljam audiograbber+lame na vbr.

typhoon ::

Zakaj pa ta ni dober?

ivann ::

xabre - crc error-je ti je delal codec, ne pa program CDEX.

Res je, da je nova verzija CDEX-a 2.50 imela nekaj bug-ov, ki pa so jih v zadnji verziji 2.51 odpravili in sedaj deluje odlično !!

Trenutno najboljši LAME codec je verzije 3.96.1 :D
velikost lame_enc.dll = 175104 kb
velikost lameACM.acm = 172032 kb
velikost lame.exe = 202204 kb

Na internetu kroži več verzij codec-a, ker je bil preveden iz source code z različnimi prevajalniki :| !!!
Zgoraj omenjeni je najboljši!

lp
---------------------------------
Laž je resnica, ki je ne poznamo!

kockish ::

za ripper ni take panike, je pa EAC najboljsi. Oziroma plextools za plextorjeve pogone.

codec pa obvezno LAME. Xing odreze visoke frekvence(CBR in VBR), slabo razporeja bitrate (VBR) in ima slab Joint Stereo. Na grobo.

iz hydrogenaudio.org:
Lame Versions:
3.90.3 -> Dibrom's unofficial but heavily tested compile for use with alt-presets. Recommended!
3.92 -> Practically same functionality as 3.90.2 but compiled using different compiler options, which may lead to very small quality differences. --alt-preset cbr/abr modes go down to the low bitrates. Eg. --alt-preset 40 (abr 40kbps).
3.93 -> Do not use!
3.93.1 -> fixed 3.93 with working --preset support, but not as tested as 3.90.2. --preset fast gives too high bitrates. Fixed broken -q0 in 3.93. --alt-preset and --preset are now the same. Somewhat untested "--preset medium" -profile.
3.96/3.96.1 -> Latest LAME version, which has been evaluated in comparison to 3.90.3. Features an improved VBR preset system. Recommended for low to mid bitrate VBR. 3.96.1 fixed a bug in the new (fast) VBR mode.
3.97 Alphas and ALL future alpha versions -> ALPHA versions are for testing only! These include new code and are not tested or tuned at all. Many things are usually seriously broken or changed! DO NOT USE for anything, except for testing!

in
List of recommended LAME settings

rpalcic ::

Hvala za razsvetlitev!

lopov ::

@Ivi

Zadnja verija CDex ki jo imam (in najdem na netu) je 1.51 -- imas ti kaksen drug link na 2.51 ?

Moj link: http://cdexos.sourceforge.net/

Tnx,
b.

lopov ::

Se to ...

Morda bo kdo kdaj naletel na CD v *.ape ali *.wav formatu s prilozenim *.cue fajlom.
Takrat je fino imeti modificiran lame.exe s *.cue podporo za "razrez".

Verzija je seveda 3.90.3 --> samo lame.exe, *.dll ni prilozen.

Lame with cuesheet and monkey's audio support

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Pa se on-line FAQ, kjer v 1. in 2. tocki odgovarjajo na vprasanji, kateri kodek je najboljsi in kateri najslabsi :D

http://www.rarewares.org/faq.html

ivann ::

Moja napaka, zadnja verzija CDEX je 1.51 !

:| link do CDEX ...
lp
---------------------------------
Laž je resnica, ki je ne poznamo!

CaqKa ::

mene bi zanimalo kaj vključuje tale --alt-preset ki ga vsepovsod forsirajo.. jaz sem si namreč zadevo vsakič po svojih merilih prikrojil.

pa kaj pomeni force iso standard za kvaliteto mp3?

kockish ::

RTFM :)
* --strictly-enforce-ISO strict ISO compliance
With this option, LAME will enforce the 7680 bit limitation on total frame size.
This results in many wasted bits for high bitrate encodings but will ensure strict ISO compatibility. This compatibility might be important for hardware players.
Torej povzroci vecji filesize, a boljso kompatibilnost.

--alt-preseti so v prvi vrsti namenjeni poenostavljanju; laikom lazje reces --alt-preset kot pa npr. (pri starih verzijah) -V1 -js -q0 ipd.
IIRC pa vsebuje tudi nastavitve, ki niso dostopne z switchi.
V glavnem, so rezultat dolgega sodelovanja testerjev in hydrogenaudio.org uporabnikov z lame developerji, zato so pac zelo priporocljivi. Se pa jasno da dobiti dober priblizek tudi z rocno izbiro komand, ampak uporasanje je, zakaj bi to pocel...

Penderecki ::

EAC !
Drugače pa WaveLab + Radium mp3 codec (Fraunhofer).
Ripa najhitereje od vseh kar sem probal.

laguna ::

Mene pa zanima, kateri zna prebrati ter avtomatsko pretvoriti v MP3 tudi ID tag originalnega CD, jaz imam doma dva programa za ripanje, vendar moram pri obeh programih, če hočem imeti ID tudi v MP3 sam napisat naslov pesmi. Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

boych ::

V CDEX-u uporabiš CD database (CDDB), seveda, če maš originalne audio CD-je!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

iso2000 ::

EAC isto CDDB, pa nastavitve moraš malo povohati.

the_matrix ::

EAC bi bil super program, če bi res znal porezati tišino na začetku in koncu pesmi. Sicer ima to funkcijo, ki pa meni ne dela. Ima še kdo probleme s tem? Ali kdo ve, kateri codec uporablja pa Easy CD-DA Extractor in kakšen je? Ali zna uporabljati tudi eksternega?

gibson ::

EAC ne samo da bi bil, ampak je super program. Res pa je nekoliko težji za delo kot CDEX, vsaj dokler ga ne pogruntaš. Ko pa ga obvladaš in pravilno uglasiš, pa zadeva melje. Po drugi strani je pa CDEX tudi dober, vendar ne gre tolk v podrobnosti. Poleg tega je njegov avtor mal zaspal, saj je že kar nekaj časa preteklo od njegove zadnje izdaje.

BaRtMaN ::

Mp3 bi lahko že crknil enkrat. Ogg in še posebej mpc (po mnenju mnogih najboljši lossy kodek) sta veliko boljša, da ne omenjam flac...

CaqKa ::

heh.. mp3 je tolko razširjen in ima tolko dobre podpore da bo še dolgo obstajal.. vzami 320kbps pa bodi srečn da ti vsepovsod špila :)

BaRtMaN ::

Mah, saj vem. Dokler bo WMP out of the box predvajal mp3je in ne ostalih, boljših formatov bo mp3 ostajal. Ampak vsaj dečki pri Fraunhoferju ne sedijo samo na lovorikah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

mp3 ?

Oddelek: Zvok in slika
61314 (1224) smok3
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312644 (2213) San
»

AudioCatalyst.

Oddelek: Programska oprema
191817 (1530) iration
»

T-boljši MP3 encoder/CD ripper

Oddelek: Programska oprema
201858 (1542) Jeronimo

Več podobnih tem