» »

T-boljši MP3 encoder/CD ripper

T-boljši MP3 encoder/CD ripper

rooster ::

Naslov pove vse...
A s ti tut not padu?

bzagozen ::

Audio Catalyst od Xing-a. Ker omogoča variable mp3 encoding. To pomeni, da se stopnja stiskanja spreminja med pesmijo. Takrat, ko je pri pesmi tišina oz. odsek poln šumov, se uporablja npr 96 kbs stiskanje, ko pa pride na vrsto solo, se pa avtomatsko uporablja npr 360 kps. Full seka, ker so datoteke manjše, kvaliteta pa boljša! Ima pa tudi vse dobrote, ki jih imajo drugi (predvsem mislim na to, da dobi seznam pesmi iz intreneta CDDB).
www.alkoma.si

frudi ::

xingov codec za mp3 kompresijo je en najslabših sploh, tako da bi audiocatalyst priporočal kvečjemu za rippanje, oz. če si morda lahko nastaviš zunanji codec za kompresijo, bi se ga dalo uporabljat za oboje.
jaz drugače uporabljam cdex, ki že po defaultu uporablja lame codec, ampak za kompresijo vseeno uporabljam lame.exe, ker lahko tako poljubno spreminjam parametre in nisem omejen na izbire v menijih.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

JLP ::

Se strinjam da je xingov encoder zlo slab. In to tud potrjujejo marsikateri testi.

Drgač za ripat jest uporablam EAC, za enkodirat pa LAME skupaj z grafičnim vmesnikom RazorLame. Za poslušat MP3je pa uporablam sevede Winamp, ki za dekodiranje uporabla MAD plug-in
Live long and prosper!

ferjan ::

jest uporabljam Music Match Jukebox in sem kar zadovoljen....daš CD not, počakaš pol ure in Mp3-ji so lepo narejeni z tagom vred.....sam moram pa priznati, da ima včasih probleme in doda kakšne poke.;((

McNato ::

Meni je všeč Easy CDDA extractor. Ima integriran LAME encoder, seveda tudi CDDB...

kockish ::

Noben ripper ne seze EACu niti do kolen. Jaz tudi kopije music cd-jev delam z njim (nardis cue-sheet pa pol write cd).
Za encodirat pa itak LAME.

wind ::

Audiograbber + Fraunhofer encoder

miranpozar ::

wind, my man!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kockish ::

Nekateri se vedno niso stekali, da sta EAC in LAME supreriornejsa. >:D

Prjatu ::

Za kompresirat je najsuperiornejši Mp3 Compressor ki uporablja original kodek od Fraunhoferja, ostali mu ne sežejo niti do kolen, po kvaliteti seveda. Za ripat pa uporabljam WinDAC, je tudi zakon, ima ogromno nastavitev, pa zelo dobro opravi svoje delo

kisser ::

Ja, sem danes dl-jal lame encoder - v cem je sploh drugacen od frauenhoferja (razen VBR, ki mi sploh ni vsec!)?
Kaj pa MAD plugin za winamp - moram priznat, da ne slisim razlike v primerjavi z default winamp pluginom... Naj nekdo, ki pozna razlike malo objasni.
Thanx!!!:\

ferjan ::

MAD plug in je shit, ker ne podpira Id3 V2 taga.

Aja pa ce sem prav zastopil vi najprej zripate muziko v Wav pol jo pa z Encodirate...
...jest sam vstavim cd in pritisnem record....in cez slabe pol ure so na disku mp3-ji (z ID3 V2 tagom se razume)

Music Match Juke Box je preprosto super...8-)

Jeronimo ::

Zanima me kaj si mislite o AUDIOCONVERTER-ju?
Za decoding uporablja: "Fraunhofer IIS MPEG Leyer-3 Codes (advanced) is used"

Za encoding: "For encoding of MP3 files LAME Codec is used"

Torej vse kar ste do sedaj pohvalili.

Ne najdem pa cracka na astalavisti.

Pozna kdo ta program?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

kockish ::

Prjatu: haha, Fraunhofer je pa kar najboljsi postal, ostali mu ne sezejo niti do kolen. Zdej pa mi povej vsaj en pameten argument da je Fraunhofer boljsi od LAME-a.

V CBRju je Fraunhofer se nekako konkurencen LAME-u (tu sta oba podobno dobra), v VBR pa LAME gladko pelje scat vse.



! BTW: nov LAME 3.88 je zuni. Dobite ga tukaj, optimalne nastavitve zanj pa tu.

JLP ::

ferjan:
Ja če je zate tko pomembn ID3 ver 2 pol tud prov an. Men je čist dost verzija 1. Mi pa MAD plugin daje bol zvok k default plugin. Sicer pa uporablej kar je teb bol an sej ti poslušaš ne kdo drug.
Glede enkodiranja pa tko, EAC uporablaš tko k vse ostale in tud lohka samo klikneš na knof pa ti use nardi. In tko ga večinoma tud uporablam.
Live long and prosper!

frudi ::

lordkocka, vsaj preberi post natančno, preden se razburjaš. Jeronimo je lepo napisal, da Audioconverter za DECODING uporablja Fraunhoferja, za ENCODING pa Lame.
drugač pa, thanx za link do Lame 2.88 :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kockish ::

Se mi zdi da si ti slabo prebral >:D - nic nisem reku Jeronimu, ampak tipu z nickom Prjatu. Preberi njegov post, pa ti bo vse jasno.

kockish ::

Kot je reku JLP, tudi pri EACu samo stisnes F5 in cez nekaj casa imas vse encodirano na disku. S tem da si pri EACu 100% siguren, da imas na disku dober mp3 (s pravimi nastavitvami seveda), kar pri drugih nikoli ne ves.
Btw: ce ima kdo probleme z nastavitvami pri EACu, naj se odpravi na tole stran. Priporocljivo tudi za tiste, ki ze uporabljajo EAC - sigurno boste izvedeli kaj novega.

frudi ::

lordkocka... ups, sorry :8)
je Jeronimo glih pred tabo pisal o Fraunhoferju, pa sem kr spregledal, da si pisal Prjatlu par postov prej :)
posledica tega, da preberem samo poste, ki so novi, odkar sem zadnjič prebral topic...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Jeronimo ::

Predno se pogrizete med sabo, bi bilo lepo od vas če bi še kdo odgovoril na moje vprašanje, a ne.8-O
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293929 (3391) BaRtMaN
»

mp3 ?

Oddelek: Zvok in slika
61321 (1231) smok3
»

LAME odreze visje frekvence? HAH!

Oddelek: Zvok in slika
191713 (1422) TheJack
»

Audio ripper

Oddelek: Pomoč in nasveti
201826 (1625) kockish
»

ker CD ripper?

Oddelek: Programska oprema
152238 (2063) kockish

Več podobnih tem