» »

Kaj kupiti...

Kaj kupiti...

danielka84 ::

Je že skoraj cel teden mimo, in se ne morem odločiti kaj naj kupim..
Mislim nabavit grafično, eno od teh:
-3D Prophet II MX Dual Display Video 32MB ->Kakšen ram ima sploh ta, ddr al sdr?
-3D Prophet II MX 64 MB -> a ima sploh TV-Out?

Rabil bi pa predvsem TV-out, in 3D pogon za današnje igre na 1024x768x32... A je res da Gf2 MX ne izkoristi teh dodatnih 32 MB??

Hvala za odgovore in nasvete!

Daishi ::

Ce ma 64 MB ji ne more skodvat ! Ne izkorisca jih neznansko dobro, opazi se razlika pri igrah kot je Max Payne, ki ima gromozanske teksture, kjer igra redkeje skace.

Priporocam ti alternativno Abit Siluro 2 MX T400 ( GF 2 MX 400 64Mb TV-Out ), ki je sicer bila malo zapostavljena zaradi 6 ns spomina, ima pa v trenutni inacici 5,5ns spomin ( iste kot Hercules ) ( in precej pocasnejse kot "superkulgiforsdvaemiks" z 3,8ns spomini)>:D Mislim pa da je glede razmerja cena/kakovost "dbest".:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

danielka84 ::

Kje se pa da dobit dotična kartica?
Kje lahko najdem kakšen test te kartice?

Hvala!

Daishi ::

Pr nas ! 215.000 ITL + IVA ! :D

Test pa ne vem, ker je to ze tretja revizija ( najmanj )
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

frudi ::

če hočeš igrat v 1024x768x32 kar lepo pozabi na MX! pa ne zdaj nasedat folku, ki ti bo zagotavljal, da oni na MXu VSE igrajo v tej resoluciji ful tekoče - bull shit!
nabavi bodisi KyroII, bodisi GeForce2 GTS ali Pro. oba se da dobit s tv-out, le pozanimaj se pri prodajalcu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krucymucy ::

To je res - MX je bl revna kartica dandansnji!!! Ceprav frudi lepo dela max payne na 1024x786 vse na full in pa 32 bit se razume!!!

Daishi ::

Sam ne pol folku pravit kako je dobr Kyro II, ke je en velk bullshit!

Me prav zanima kolko ljudi, ki ga hvalijo, ga je res vidlo na delu in ne le bralo recenzij na netu.>:D

Geforce 2 MX 400 dela vse do Maxa z vsemi igrami na 1024x768x32 >30fps. Dalec od zeljenih >60fps v najzahtevnejsih igrah, ampak definitivno dela.

Za marsikoga je tudi kvaliteta slike pomembna in to pomeni da hitro izpadejo vsi Yuan-i in podobno. >:D

Konec koncev, razen nas bolnih psihopatov, vecino ljudi sploh ne zanima s koliko fps dela igra in locijo samo "dela ali ne dela":D.

Definitivno je Geforce 2 GTS/PRO boljsa in hitrejsa kartica in je DDR pogoj za igrabilnost pri 1024x768x32 ( pa pozabimo za sekundo na tile based rendering ) ampak tudi cena nekaj velja.:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ABX ::

Razliko pri MX-ih z 32 ali 64 rama boš opazil samo v tvoji denarnici.

Essedi trenutno ima zelo nizke cene, vendar ima precej neumne izdelke.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

StarY ::

Daishi, glede na to, da praktično v vsakem postu promoviras svojo firmo in ponujas izdelke (kar bi lahko vedel da ni v skladu z pravili tega foruma), bi lahko vasa firma reskirala toliko in toliko denarja za kaksen banner na tej strani. Potem bi imel vsekakor zagotovljeno reklamo.:\

Yuan 64MB PRO ima izjemno dobro sliko, tok da ne kvasi neumnosti...

danielka84 ::

Ok, sem se že odločil! Nabavil bom Abit Siluro 2 MX T400 (GF2 MX 400 64Mb TV-Out):D, v testih se dobro obnese-navita še bolje..

Hvala vsem za odgovore!:\

ABX ::

Upam da ta spaka ni dražja od 20k.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daishi ::

Niti ne promoviram nase firme. ( okaj jo, ampak ne zlonamerno ):'(

Signature imam zato, da se ve od kje sem in da mi lahko sporocite, ce je kaj narobe.

Ce veckrat omenim produkte, ki jih imamo na ceniku je to pac zato, ker jaz te lahko testiram in so mi osnova za moja mnenja.

Sam sem Overclocker in sraufar, zato malo zahajam na ta forum!

Yuan Geforce 2 PRO je na mojam monitorju pri resoluciji 1600x1200 imel "senco" na desni strani vseh crk na ekranu. Pri resoluciji 1024x768x120Hz pa je bila vidna vertikalna svetla crta sirine 2 cm 5cm od levega roba. Obeh teh napak ni pri uporabi moje kartice. ( obe na moji masini ) Ce sem iz enega slabsega primerka napacno posplosil na celo serijo se opravicujem in obljubim, da ne bom komentiral cez Yuan-e dokler ne dobim v roke se kasen primerek! ( nacel bom temo o tem ! ):'(

Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

frudi ::

angel_q, denar je tvoj in odločitev takisto, ampak jaz ti še enkrat predlagam - če želiš kartico za spodobno igranje iger, NE kupuj MXa. po mojem bo ta kartica do konca zime povsem neuporabna, morda že prej.
kljub temu, kar Daishi pravi - igre v 1024x768x32 na MXu še zdaleč ne delujejo tekoče! No One Lives Forever, Sacrifice, Giants, Project IGI, Undying, Deus Ex... vse te igre in še mnogo drugih so povsem neigralne v tej resoluciji, pravzaprav se pri njih MX počuti udobno šele v 640x480x32!
tak je, jaz imam MXa že leto dni in praviloma igram v 800x600x32. včasih preklopim celo v 640x480x32, ker nisem zadovoljen s hitrostjo. pravtako nobena igra, izdana letos, ki sem jo igral, NE deluje tekoče v 1024x768x32! (krucymucy, Maxa še nisem igral, tako da ne vem kak dela :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Daishi ::

Geforce 3 MX pride se letos ! :D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

danielka84 ::

Ja saj bi kupil GTS-a, samo ko ficka ni...
pri Dar-computers pride 30.500sit(Siluro T400 - Gf2 MX 400 64 MB tv-out)
Drgač pa na 1024x768x32(fps)
vse na high:
Q3 - 55
MBTR - 38
MDK2 - 63
Serious Sam - 28

igre se mi zdijo kar ok, samo pri Serious Sam-u se mi mal zdi, glede na to da jo še bom navil(220/210), bi moralo potem to zadoščevati...

lp

o ::

"Sam ne pol folku pravit kako je dobr Kyro II, ke je en velk bullshit!
Me prav zanima kolko ljudi, ki ga hvalijo, ga je res vidlo na delu in ne le bralo recenzij na netu."

Daishi a lahko ti to dokazes,al sam neki bluzis.
Sam imam procesor kyro in je precej boljsi od mxa.Mogoce je pa vasa trgovina dobila tiste znane podatke,ki so krozili po internetu katere je nvidia posiljala prodajalcem njenih graficnih kartic in je kyro procesorje spluvala do konca.

Daishi ::

"Bluzis" !?!>:D

V Need For Speed Porsche 2000 so izginjale teksture in objekti.

V Mechwarrior III in Mechwarrior IV so bili problemi s texturami ( projektili ).

V igrah se mi je veckrat zgodilo, da je stvar skakala.

Na splosno, nisem bil pretirano zadovoljen z Kyro II!

Je alternativa, simpaticna ampak alternativa. Igre niso in v kratkem ne bojo pisane za Kyro, novejse igre "zahtevajo" hardverski T&L, ki ga Kyro nima.

Kadar Kyrotov tile based rendering pride do izraza ( visok overdraw ) dela super ( boljse od GTSa ), ko pa ni pretiranega overdraw-a oz. je na ekranu precej poligonov naenkrat Kyro klecne.

Za danasnje igre sta MX 400 in Kyro oba OK ampak Kyro ma vec problemckov z driverji in z podporo s strani iger.

Moje mnenje ! ( upam, da se ne jezis prevec, debata pa je dobrodosla ):D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

o ::

od zgoraj nastetih iger sem igral samo nfs5,ki mi je delal brez problemov
glede Mechwarrior III in Mechwarrior IV pa bi bil dobrodosel kaksen screenshot,ker me zanima kaksni so to problemi
gotovo pa ima tudi mx probleme z igrami kot je naprimer nebo v quake arena in nasplošno slabsa kvaliteta slike v vseh igrah od kyra

glede t&l,izberi katerokoli igro hoces,ki po tvojem mnenju podpira ali zahteva t&l
ter izmeri hitrost v 1024*768 32bit resoluciji,enkrat z vklopljenim hardwerskim t&l enkrat pa s softwerskim pa mi povej do kaksene razlike si prisel,ce sploh
ali pa se bolje povej, kaksno razliko opazi oko med hardwerskim in softwerskim t&l,saj večina ljudi ne meri vsake igre
po drugi strani kyro podpira Environment Mapped Bump Mapping in v igrah,ki ga podpirajo lahko čoveško oko opazi razliko

gonilnik ::

tudi jaz mislim, da bi bil kyro II boljša izbira,en test imaš tukaj ali pa si kupi novi BUG kjer imaš na testu tri karte: 3D Prophet II MX400 32MB, Dream.GeForce II MX 64MB in 3D Prophet 4500 64MB - Kvaliteta, kvantiteta in šampion pa sam presodi katera karta je najboljša ;);)
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

ABX ::

Kyro II in MX sta oba za smeti. Razlog nekonkurenčna cena glede GF2.

Yuan GF2 32Ram je pri mlacomu 35k.

Če želi šparat pa kupite (če se da dobit) GF1 kateri je grozno poceni ter nudi pri isti hitrosti rama skoraj identične (največ 5% razlike pri 800x600@32) hitrosti kot MX. Cena pa je (glede hitrosti rama) 10-17K.


Imam Yuan GF1 (kar je isto kot MX400) in se mi niti ne sanja igrat kaj na 1024x748@32. Najbolša res. pa je 800x600@32

q3 800x600@32 vse na max 80/90 FPS
q3 1024x748@32 vse na max 50/60 FPS

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

zakaj pa bi moral imeti kyro2 konkurencno ceno v primerjavi z yuan kartico,ce pa je boljsi od nje

kyro1 pa je popolnoma enakovreden tvojemu testu z sdr v quake 3 areni,kar pomeni,da je tudi mxu poleg tega pa ima lepso sliko od mx/sdr


ABX ::

o: hja no če hočeš daj je boljša potem pač zate je boljša.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Hrček ::

kaj boš dajal mal keša za grafične...


kup G-Force 2, al pa tabolš atija...pa maš dobro grafično za doug doug časa...

8-)
!!! Minimal Rox !!!

Huey P ::

ABX; Kako to misliš, da se ti niti ne sanja igrati nekaj na 1024x768@32 ???


..::DOOM III: The Legacy::..

ABX ::

Ker gre prepočasi, imam rad veliko FPS-jev. Poleg tega mi višja resolucija ne pomeni kaj dosti v 3D akcijah, druga debata so strateške igre.


Mimogrede: imam 19' Mitshubishi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daishi ::

Kyro II ima veliko pristasev ! :D

To me res veseli ! Skoraj kot 3Dfx / NVidia debate !

Kot sem ze povedal, sem testiral Kyro 2 ( Hercules ) pred kakim mesecem s tedanjimi driverji ( se vedno so le ti prilozeni kartici ), ki so mi delali precej problemov. Me veseli, da so jih odpravili ( bom se enkrat preizkusu kartuljo ).

Kar pa se tice FPS in hardverskega T&L je po mojem stvar v zasedenosti AGP bus-a in CPU-ja. Ce mora CPU racunati T&L potem si morata izmenjevati z GPU morje podatkov. AGP pa ima en tolko sirine. Ce recemo da tile based rendering pomaga pri "sparanju" pasovne sirine med GPU in "VRAM" ( ah, ta arhaicni izraz ni primeren v tem kontekstu ampak ga vseeno nostagicno pustim ) je T&L na GPU ( poleg "sparanja" CPU casa ) sistem za "sparanje" pasovne sirine AGP.

Z veseljem vidim, da ima moj CPU vec casa za AI in ostale negraficne posle, tej posli so tudi tisto zakar je predvsem "zahtevan" T&L v igrah.

Ka bi meu cajt, bi vas vse povabil na en comparativ test med Kyro II, Geforce 2 MX 400 in Radeon SDR. Lih a zur. Lahko pa se zmenmo in mi poveste s kaksnimi igrami naj stvar testiramo in se instruira decke v trgovini, da opravjo "dirty work". ( 3D Mark 2001 ni posten do Kyrota II ):D

Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ABX ::

Gf2MX400 primi in vrži v smeti, namesto njega vzemi GF1 z isto hitrim ramom (razlog: nižja cena ista hitrost) ali pa GF2 32ram , malo višja cena (ista kot Kyro II) in skoraj 2x hitrejši.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero graficno od nastetih kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
81345 (1137) Jux
»

geforce2 MX400 ??

Oddelek: Kaj kupiti
191058 (786) tha_man
»

2 herculesa

Oddelek: Kaj kupiti
231249 (1017) Daishi
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211325 (1030) Senitel
»

Kyro II nima več smisla!

Oddelek: Zvok in slika
241741 (1071) o

Več podobnih tem