» »

vprasanje za nf7-s plato

vprasanje za nf7-s plato

Samurai- ::

Zivjo,vsi ki imate abit nf7 serije plat veste,da je ventilator,ki hladi cip,cist u kurcu.
Nekaj casa nazaj mi je na cipu crknil ventilator,in to ze drugi,saj sem takrat uveljavil garancijo.
vglavnem ce cip crkne potem plata ne dela,zato me zanima,ali lahko ima ta cas brez hlajenja kaksne trajnejse posledice na plati oz samem cipu,saj jutri dobim vezni vodni blok za cip,saj opazam da mi v kaksnem spilu rahlo bol steka kot drugace pred tem.
zanima me tudi ali bo po namestitvi bloka cip ponovno deloval 100% ce slucajno zaradi pomanjkanja hlajenja trenutno deluje malo slabse.

ali obstaja kaksen test ce je vse ok oz to da vam tle pisem je zadosten dokaz da je in bo vse ok ?
:)



hvala za odgovor
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

Samurai- ::

kdorkoli?
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

kuglvinkl ::

Jaz plate s crknjenim HSF ne bi vžigal (no ja, jaz bi, ker mi Dela pihlja čez, + povečal bi airflow) . Potrpi, vrag te vzel.

Malo slabse ne bo delovalo. 0 ali 1.
Your focus determines your reallity

Tomson ::

Kaj to je tisti mali ventilatorček med AGPjem in Procesorjem, z zeleno piše ABIt gor?

hmm... sem tudi neke čudne zvoke opazil, ko računalnik prižgem, pa po minuti nehajo. Sem pa malo gledal, pa se mi tudi tisti ventilatorček ne vrti. Sem mislil da pač ni nujno da dela...

Torej je treba zadevo popravit, zna biti kaj narobe ? Kker drugače mi računalnik čisto normalno dela ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Samurai- ::

ja to je tist ventilatorcek ko gor pise abit
je zelo slab in ponavad zacne spuscat cudne zvoke pol pa crkne
in je pod procesorjem
vlgavnem sam nimsm mel moznosti ne prizigat saj nujno nucam komp za faks
mam pa tk al tk 1600 xp+ in plata dela na 133 mhz zarad tega,nism pa nc naviju na 166 al pa 200 tk da ni pene
vglavenm tok da vem ce bi blo kj bi crknla,ker dela je ok
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

Tomson ::

Hmm... še dobro da sem tvoj post videl, če ne sploh ne bi kaj ukrenil glede tega ventiča...

Sicer pa js tud laufam gor AMDja 1800+ nenavitega in razen čudnega zvoka, ko prižgem računalnik, ki potem zgine, ni. Tako da, mislim da kaj hujšega ne bi smelo bit.

A drugače to spada pod garancijo?
Je treba nest tja cel computer al samo ventič dol snameš al kako to zrihtajo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OnTheMic ::

hmm... sem tudi neke čudne zvoke opazil, ko računalnik prižgem, pa po minuti nehajo. Sem pa malo gledal, pa se mi tudi tisti ventilatorček ne vrti. Sem mislil da pač ni nujno da dela...

@Tomson
Tudi jaz opažam, da mi ob vklopu računalnika ta vent zalaufa na precej visokih (in zelo motečih) obratih, ki se po kakšnih 15 sekundah počasi znižajo na skoraj neslišen nivo, vendar se vent NE ustavi. Morda zaradi močnejšega procesorja (Barton 2800+), toda ne verjamem, saj bi se sicer morali pri navijanju obrati venta zvišati, pa se ne (dvignil sem FSB na 200 MHz in navil na 3200+). A je možno, da se pri tebi vent ustavi zaradi prahu ali kakšne druge mehanske ovire?

LP:)

Tomson ::

Sej problem ni, da se ventilator ustavi. Problem je, ker se sploh ne zažene. Neki zvoki čudni so, ampak ventilator se niti malo ne premakne. Kakšne fizične ovire ne vidim. Sem probal zavrtet s svinčnikom pa se da vrtet. Sicer se ne suče sam naprej, kot bi to pričakoval, ampak ko neham poganjat se ustavi. Kako pa gre pri tebi če ga sam poženeš, se gladko vrti naprej, ali gre tudi bolj na trdo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Shybby ::

Ja meni se tud pojavlajo tile zvoki samo ob zagonu pcja drugače pa ventilator lavfa. Glede garancije pa mi je reko da mi pošlejo novi ventilator tega pa pol pošlem njim! Je pa po moje itak najbolše menjat z kakim takim .

OnTheMic ::

@ Tomson
Kako pa gre pri tebi če ga sam poženeš, se gladko vrti naprej, ali gre tudi bolj na trdo?

Vrti se naprej, sicer dosti manj kot kakšni večji venti, ki imajo težje vetrnice in večjo vztrajnost, vendar se precej mehko ustavi in na koncu se vetrnice še malo zazibljejo v drugo smer (kar se pri pretirani umazaniji in prahu vsekakor ne bi).
No, sicer zaenkrat vent očitno (še) špila, ko ne bo več, pa gotovo sledi zamenjava za kakšen pasiven hladilnik. Tisti Zalman se mi zdi kar primeren (tudi cenovno).

@Shybby, da ne bo pomote, tista slika na tvojem linku ni prava, hladilnik ZM-NB47J ni pahljačaste oblike, ampak zgleda takole:


LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Samurai- ::

ok vidim da sem celo dal koristno temo,saj na zacetku ni bilo odgovora in sem mislil,da sem zagrizel v prah :P
vglavnem ja na glavnem cipovju od plate je zelo fajn da je nekaksen ventilator,in sicer moja zgodba je taksna:
ventilator zelo rad crkuje saj je zelo slab,ponavad so cudni zvoki potem pa crkne.
prah ni kriv saj tud ce ga poskusam zagnati z svincnikom npr ne gre.
in da to spada pod garancijo saj sm ga js prvic nesu nazaj.
in sicer namesto da bi ventilator menjali( da pr mlacomu to kje drugje),so ga vzeli dol ter spucali,in tudi pospricali z necim,kar je botrovalo da je tekocina sla na cip in se nekam ter je zaradi tega plata ob zagonu takoj crknila in sem poslal plato nazaj in cez mesec dni cakanja dobil novo (damn u mlacom).
razlog (poleg mnogih ostalih for,npr disk blabla) zakaj ne kupujem vec tam.
vglavnem to ni pomembno,torej imas garancijo,jaz danes dobim vodni blok saj imam vodno hlajenje,ter ga bom dal gor.
vglavnem veilko ljudi ma verjetno ventilator na plati mrtev,vendar jih veliko ne odpre niti skatle oz niso pozorni tako da bi vse z plato abit nf7-s pozval,naj preverijo,saj je hlajenje tega cipa pomembno.
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samurai- ()

mato22 ::

Ko sem imel jaz to plato, sem tist ventilator večkrat vzel dol in ga namazal z mastjo, pa je bilo potem v redu.

destiny ::

lahko ga tud z WD-jem našpricaš. Pomaga...

Tomson ::

Kako se ga pa sname najlažje dol, ker ima neke bele plastične obročke na federcah, a je treba na drugi strani plate kaj odvit al kako je pritrjen?

Imam na drugi strani tako ohišje, da se plata sploh ne vidi ven, in bi moral v primeru da je na drugi strani navit celo plato dol vzet ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Samurai- ::

ja dans se bom z tem zezal,saj bom mogel dat dol ta ventilator in gor blok,kar pomeni da bo plata vzunaj
in da mislim da moras tiste obrocke od vzadaj dol dat,mislim da gre kar na easy..
vglavnem splaca se popravit
sam ne morm verjetn da je na plati,za katero sem dal 32 cukov,tako slab ventilator
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

OnTheMic ::

Ja, očitno je Abit s tem ventom res brcnil v temo... kot da kakšen pasivni hladilnik ne bi bil dovolj, na Asus-ih povsem zadostuje, tudi pri zmernem navijanju:\
Glede odstranitve, zadeva gre dol čisto enostavno (sem ostranil že takoj po nakupu in malo bolje namazal s termalno pasto, čeprav sem pol ugotovil, da sploh nima veze...). Zadaj tiste plastične zatiče samo skupaj stisneš in potegneš ven. Je pa zoprno, ker moraš celo plato odstranit iz ohišja, da prideš do lukenj. Lahko pa tiste zatiče enostavno odcvikaš stran in nato daš nove, so cenejši kot je vreden čas, ki ga porabiš za demontažo in ponovno montažo plate v ohišje:D

LP

kuglvinkl ::

Na tej Abitki si hladim celo SB, ki se prav pošteno greje.
Your focus determines your reallity

tiborrr ::

Itak, DFI NFII Ultra Infinity ima ze serijsko hlajen MCP-T.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mato22 ::

Nič ne rabiš plate ven dajat, ker lahko samo tista dva mala vijaka odviješ, ki sta na ventilatorju, na sprednji strani in to je to. Spodnji del hladilnika pa pustiš pri miru, saj rabiš samo ventilatorček.

Tomson ::

Sem nesel vse skupaj na servis ker je plata še v garanciji, da ne bi kasneje kaj narobe blo. Sem vprašal če so zamenjali vent ali ga samo sčistili. Pa so rekli zamenjali, zamenjali ...

Jea right, pridem domov, prižgem, boli ko boeing ... Ok, dela ampak, zvoke ki jih spušča ...
Saj po nekaj minutah utihne, sam vseeno.

Je pa nerodno ker glih računalnik prodajam, in prvi zvoki ko ga prižgem res niso vzpodbujajoči ... :)

MA ja, Abit je res malo zasral zadevo s telim ventičem ...

Drugega mi pa niso hoteli montirat (Zalman), češ da, dokler plata je v garanciji, morajo biti vsi deli originalni ... SUPER!

Abit, rahlo grenak priokus razočaranja, kljub drugače odlični plošči.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dolenc ::

Kolk je pa kej razlike med rev 1 pa 2. Za fsb 400 vem, sam mene zanima razlike glede navijanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudno oglašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
202172 (1825) Grizzly
»

Menjava northbridge ventilatorja/hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112014 (1660) bluefish
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913903 (7882) Buldožer
»

Kje najceneje dobiti dober ChipFAN za asus a8n-sli deluxe?

Oddelek: Kaj kupiti
121076 (954) Mirč
»

Garancija na ventilator?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141057 (863) Apek

Več podobnih tem