» »

Problem Overclockerja :)

Problem Overclockerja :)

Tzar ::

Naletu sem an en ful čudn problem. Imam C700@875 (do pred kratkim), BxMaster plato, MICRON!!! ram ipd.
CPU sem imel lepo navit na 875, notri sem imel navitega Cardexpertovega GeForcea MX 2(200,190 v biosu) in vse je lepo delalo. Pol jest prodam GF2 in med tem ko sem čakal na novo grafikuljo sem dal not V3 2000. Vendar sem mu ful probleme. Če je bil proc navit (višji FSB) mi je voodoo zajebaval, tko da sem ga moral dat nazaj na 700, da je delal normalno.
Včeri pa dobim Cardexpert GeForce MX-400, VIVO TV-out z 4ns RAM-om, ki je po testih najboljši in oh in sploh (in tud najdražji MX-400). In spet isti problem, če je CPU navit mi comp blokira pri špilih. Kartica deluje na 200/166 (core/RAM). Če pa dam na default na 700 CPU, pa lahko kartico navijem na 240/240 in deluje vse normalno.
Zakaj je AGP ratal ful občutljiv na povišano frekvenco, č je pa prej vse normalno delalo? Kaj naj nardim, kaj svetujete, da bom lahko mel CPU OC na 700@875 in da mi bo GF2 MX-400 delal OC in ne-OC.
Prosim če kdo kve naj pomaga, če ne bom moral to kartico enmu šenkat :D.
Resno, rabim pomoč in kakšen nasvet dost nujno.
Hvala z avsak konstruktiven odgovor.
lp
Robi8-)
Življenje je lepo!

Dalmatinc ::

Ej stari; mislim ej tole je pa edinstven problem ! dobesedno ?
Kaj za boga masta grafična in CPU skupnega ????

Lahko da se je pojavilo pregrevanje ?
Poglej temparaturi sistema in CPU - ja ?

Kaj ti naj še svetujem?
Kere winse maš ?
A to 400 si navil potom BiOSA al w winsih?


Svašta

P.S. če ne boš mogel obojega navit mej raje CPU ker grafična je tko al tko zlo mal bolša če je >:Dnavita !

Tzar ::

Ja mislm da grafično moti to da je frekvenca na AGP-ju povišana.
Temperature CPU in sistema so dokaj normalne (resda kakšno stopinjo višje kot je blo prej).
Iamam Win98 se slo, frišna instalacija za NOVO grafikuljo.
MX-400 (ta model od Gainwarda) ima ta v toolsih možnost Enhanced mode, ki je že tovarniško (SW) nastavljen na 240/240 in tudi proizvajalec jamči da vse fajn dela pri tej frekvenci. Gor je en ventič na grafikulji, k se kao neki vrti pa to, temperaturo na grafikulji pa merim s termistorjem, ki ga podpira moja plata in je dokaj normalna (okol 35-40 C).
Najprej sem sumu RAM, sm sem pol dal še enga (pod katerim je prej vse delal in zej tudi zaje...va.
Zej je pa problem ta, da ne morem sploh met provca navitga k grafična blokira, če je OC ali ne!!!
Pa še med preklapljanjem resolucije (recmo ko se starta comp) in se preklapljajo okna, se mi vmes pojavlja PINK slika!?!?
BO zgleda kar kartico nazaj poslat, sam se bom še mal zajebaval.
lp

Življenje je lepo!

frudi ::

po mojem je skor ziher problem previsoka frekvenca AGPja. v tem primeru imaš dve možnosti:
- naviješ procesor na tako zunanjo frekvenco, pri kateri je že na voljo 2/3 delilnik za frekvenco AGPja. to je ziher pri 100MHz, ampak procesor tega najverjetneje ne bo zdržal. žal ne vem, katere zunanje frekvence podpira tvoja plata, tako da ti ne morem povedati, kaj probaj. če maš še kake možnosti med 83 in 100, potem jih probaj, drugače...
- če plata podpira, probaj izklopiti opcije kot so FastWrites, SideBanding... itd in ostale, ki imajo opraviti z AGP. to je bolj blef, ampak nikoli ne veš...

še to povej, ker nisem ziher iz tvojega prvega posta - a če je CPU na 875, ti kartica na 200/166 deluje normalno ali se sesuva?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tzar ::

Ta vikend sem mu mal vec cajta in sem zadevo se mal sprobal.
Tkole: Č enavijem comp na katerokoli frekvenco (imam CII 700) mi zadeva zacne bluzit med spili. Pa ce imam na 200/166 ali pa 240/240.Enkrat mi je celo 3Dmark 2001 cel skoz pustu vendar je bil index ful majhen okol 900.
Če pa dam pol proc na default pa mi pokaže pri 240/240 index 1950.
Zej čakam na kakšen celeron 850 ali kakega PIII da sprobam kako bo delal pri 100MHz FSB in več.
Sam čudn mi je pa to, k sem najprej mislu da se kartica ful pregreje če mam navit proc, da če imam na 240/240 mi ful lepo dela grafika in lahko špilam mile volje kokr hočem.
Sej pravm bom sprobal še z drugimi proci, če ne bom pa zadevo vrnu.
Moram pa priznat da je 2D grafika ful lepa in še to mi je pomembno da je TV put ful bol kvaliteten kot pri prejšnjem MX-u.
Življenje je lepo!

Shadowman-x ::

Napiši še katero osnovno ploščo imaš, morda je problem tukaj.
Sicer pa bi najverjetneje pomagalo, da sistem naložiš na novo.

Tzar ::

Imam Win98se najfrišnejš postavljen, plata je pa kot sem že omenil MSI BxMaster.
Cena kartice je 35800 SIT. Vem da je mal dražja od ostalih GeForceov,sam pa zadeva trga. Ima še opcijo VIVO tko da lahko gledaš in snemaš s TV-ja ali VCR- ipd in ima še TWIN View (+ 2 monitorja poleg Tv-Outa)
Življenje je lepo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med GF 2 MX in GF2 MX 400

Oddelek: Strojna oprema
101411 (1104) ls
»

3d Mark 2001

Oddelek: Zvok in slika
321623 (1056) Paramedic
»

Zmmmmrzovnje, in nova grafična!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9798 (644) Liker
»

Kdo ve kaj o teh graficnik kartah

Oddelek: Strojna oprema
231679 (1373) ABX
»

MX vs. MX400

Oddelek: Kaj kupiti
191335 (1007) Ashrack

Več podobnih tem