» »

Kdo ve kaj o teh graficnik kartah

Kdo ve kaj o teh graficnik kartah

spacejam ::

Kdo pozna graficni kartici :
GOLD VideoBullet NVidia GEFORCE2 MX400 64Mb Tv-Out IN ABIT Siluro T400 GEFORCE2 MX400 64MB Tv-Out
NJIHOVI CENI PA STA: Prva 29.900 sit Druga pa: 31,900 sit zanimajo me znacilnosti ce kdo ve vec o nji te kot zanimanje kaj veste o ABIT maticni plosci s kraticami
KG7 AMD 761 Hvala za odgovore v naprej
Space-jam Team & Co.

spacejam ::

Koga zanima vec o eni izmed kartic naj povem da je skoraj enaka oz malo boljsa kot Asusova v7100 pro podatke in znacilnosti dobiste na tem naslovu
ABIT KARTICA
http://www.thetechzone.com/display.asp?...
Space-jam Team & Co.

ABX ::

Spacejam: essedi an ne?


Ma nimam pojma jaz sem nekaj o gold iskal okoli pa ni nobenih info.

Edino kar piše na strani od essedi je da ima zelo hiter ram in podpira bla, bla , bla ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

yjj ::

vsekakor je Abit boljša, če ne pa ti priporočam da kartico kupiš (če misliš mx400) kar v slo saj se za 5k ne splača hoditi drugam. Če mislič npr.: na gf3 pa kupi v ita

Tzar ::

Jest sem tud neki cajta nazaj spraševal kaj in akako je s temi MX400-kami sam mi ni noben odgovoru,tko da sem se sam podal v raziskovanje in prišel do naslednjih spoznanj:
- ne splača se kupit MX 400 64MB, ker imajo ta počasen RAM (5,5 ali celo 6ns). Raje kupi 32Mb SDR,k i je 4ns (Cardexpert Gainward), res da je malo dražja ampak je boljša in hitejša.
Drgač sm pa zasledu, da 64Mb rama ne pripomore tolko k boljši grafiki, kokr pripomore 32Mb ampak veliko hitrejšega in kakovostnejšega rama.
Sam sem hotu kupit Gainward MX400 Jumbo Tv out 64Mb 5,5ns, ampak sem pol dal še 7k in sem kupu raj Gainward MX400 VIVO 32Mb SDR 4ns, ki je trenutno najhitrejša in najkvalitetnejša Mx400 kartica.
lp
8-)
Življenje je lepo!

DrSergioDJ ::

kje si pa staknu tega mx400??? in cena=?
...

BC3 ::

U KFM-ju majo neki tazga.

Gainward TwVi VIVO 32Mb SDR Gold 44,328 SIT
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

ABX ::

Glede Ge-force-ov je tako:

(800x600@32 ali več)
Vsi so bandwidth limited kar pomeni da je hitrost rama vse in prva stvar za se pozanimat pri nakupu kartice (hitrost proca skoraj da ne pomeni nič v primerjavi z zgornjim problemom)

Poenostavljeno bom primerjal memory bandwitdh prenos na raznih ge-force.

GF1 SDR =1
GF1 DDR =2
GF MX=1
GF MX200 =0.5
GF MX400 =1
GF2 =2

Na Mx karticah je SDR isto kot DDR.

Številke potem še pomnožite z hitrostjo rama na kartici (recimo 1x200Mhz ram) in boste dobili neko predstavo o hitrosti vašega Ge-forca)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

spacejam ::

ABX ja iz tam je ta informacija o teh karticah kaj ti tudi nabavljas kaj pri njih, sem skoraj vse poizvedu ne o Abitovi vendar ta druga kartica naj bi imela iste sposobnosti po pogovoru z enim od serviserjem iz Essedi, tip se razume na stvar! vendar jih dobijo nekje cez 14 dni, nova posiljka ... LP in hvala
Space-jam Team & Co.

spacejam ::

Hi sporocam ti da ta kartica ima SDR na 166 MHz zdej ne vem ce je to 5,5 ali 6 ns ali je na 4ns ker to ne pise?
Space-jam Team & Co.

ABX ::

Spacejam: za prizvajalca kartic te boli kurac, važno je samo hitrost rama.

Nabavljam tam kjer je ceneje (tu pa tam essedi).


166 je premalo.

143x16=2.3 gb Memory bandwidth
166x16=2.65gb
200x16=3.2gb

To pomeni da gf z 200Mhz rama za cirka 20% hitrejši od 166Mhz.

Glede specifikacije rama pa je tako

1000/6ns=166Mhz ram

Je pa tako da ni nujo ta formula upoštevana, ker glede na kakovost rama je hitrost tega lahko višja ali nižja.



P.S: Ne verjet prodajalcem, ker so tam za prodat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

yjj ::

Če misliš kupit Kartico mx64mb, raje kupi Yuan gf 2 pp 64

ABX ::

Aja gf ne rabi več kot 32rama.


Izjeme so le pri zelo visokih resolucijah (beri:1600) in slabi gonilniki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tzar ::

Gainward Cardexpert GeForce MX400 32Mb 4ns RAM VIVO Tv-OUT (S-video (Phillips chip), Twin View.
Cena 36.800 SIT (z DDV) podjetje IZID Jesencie,
Pokličte in rečte za Robija, vam bom pomagal.
Kartico se da navit na 240/240, k je že tovarniško omogočen in deluje zelo stabilno. Preverjeno!
lp
Tzar
Življenje je lepo!

ABX ::

Pa upam da res kdo ne plačuje 37k za mx ko lahko za 2k manj dobi gf2.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Liker ::

35k za gf2?!?!
zanima me samo...
...KJE?
LP

ABX ::

že 100 ampak ok...

www.mlacom.si
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Liker ::

sorry, ampak nism še videl včerajšnega cenika na mlacomu.
Se oproščam za bedno vprašanje.

spacejam ::

ABX povej mi ali se ASUS V7100 PRO splaca kupiti za 30ksit ali MATROX G450 DDR Millennium 32Mb Dual Head
za 32k SIT ima lastnosti 0,18 micron. RAMDAC primarni na 360 MHz; RAMDAC secundarni na 230 MHz. 32 MB DDR SDRAM. 256-bit DualBus.

mi kako drugo priporočas?
Space-jam Team & Co.

ABX ::

Uno od Yuan gf2, za 35k teško da se najde kaj pametnješega.


Ta asus pa ka je? g1/2/mx.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

spacejam ::

ABX ja je GF2 iz testa na slo-techu sem prebral. to drugo kartico kje jo dobim....verjetno mlacom.....ti kaj je res jerovsek sel v slabe vode...v KP ni vec stacune!
Space-jam Team & Co.

ABX ::

Matrox je gud samo za 2D okolje v resolucijah kot 1600 na 22' monitorju in naprej.

Če uni Asus je gf2 potem za 30k je super (kje ga dobiš?).

Ma Jerovšek je šel po gobe že dosti časa od tega una trgovina v Kopru pa je nosila samo njegovo ime a poslovala čisto po svoje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

spacejam ::

baje jo ima acoord-92 d.d. 01/583 72 30 ce ne si poglej grafikulje na desni strani slo.techove strani je povezava .grafikulje julij 2001 Hvala se se kaj cujemo
Space-jam Team & Co.

ABX ::

Uni ASUS 7100 ni gf2 ampak GF2 MX in to ni vredno 30k niti slučajno.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično do 30kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
81206 (1012) OldSkul
»

Navijanje gf2 mx400 - 250/360?

Oddelek: Navijanje
261245 (868) Cako
»

Kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
261540 (1216) ABX
»

se ena o testu grafikulj

Oddelek: Zvok in slika
251240 (873) BaTeMaN
»

Kera grafična je bolš?

Oddelek: Kaj kupiti
462640 (2034) _Mortal_

Več podobnih tem