» »

MX vs. MX400

MX vs. MX400

Enzo77 ::

Kateri se bolj splaca (oba sta herculesa), ker baje ni tolk velike razlike v speedu, je pa v ceni ;)

ChiefThunder ::

kupi mx400; procesor in ram delujeta pri 200mhz. Na navadnem mx-u (64mb) pa zadeva deluje pri 175mhz, poleg tega dodatni pomnilnik ne pripomore k boljšim rezultatom, v večini primerov prav nasprotno.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

McHregec ::

Pa mx400 ma ponavadi tv-out
Destroyer Of The Worlds.

Enzo77 ::

Kak se pa kej obnese v navijanju?!?

[t502] ::

Jaz sem si vzel Leadtek Winfast GeForce 2 MX400 64 ram,TV-Out,AGP pa sem zelo zadovoljen.

[t502]

Dalmatinc ::

Hmm, folk, dejte neki povedat;

Kopujem Mx-a.

Pa mam možnost kupit enga za 20.000 z 9 mesečno garancijo rablen od Winfasta, al pa bi uzel 400 sam bi bla od une čudne firme k jo majo pri mlakomu za 25.

Kva se splača ?

Hmm, a je vredna 400 +5 jurjev:D

morphling1 ::

Dalmatinka a se vedno nisi kupil mx-a , vzami Winfasta, ker ma 5.5 ns ram in se dobro navija pa tudi Leadtek je dobra firma. Mx 400 in stari mx je enaka zadeva le da dela Gpu po defaultu na 200mhz pri stari pa 175mhz ki jo pa ni noben problem spravit na 200+
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dalmatinc ::

Hvala.

ChiefThunder ::

dons sem brau o Geforcih 400 od proizvajalca sume. Imajo pa 64mb rama pa mx 400 proc, tko, da so tud ena alternativa. Na eventusovi strani pa nisem zasledil te grafične, so pa tu še nekatere druge, mal si pejte pogledat.

Po tem kar je morphling1 reku je isto, če kupte mx al mx400, prvega le navijete na frekvenco drugega, najbolje za 64mb različice.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

frudi ::

herculesov mx400 ma 200MHz ram! zdaj, če je to dejansko 5.5ns ram navit na 200MHz, pol je res vseeno, kaj kupiš, če pa je ram 5ns, pol pa to pomeni boljše navijanje - kakih 240MHz stisnit vun ne bi smel bit problem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Alec999 ::

jp jp ... frudi ma cist prov ... ce je na mx400 5ns ram gor.. pol lohka komot +25 Mhz vn stisnes .. kar pol znese 225 Mhz

morphling1 ::

Topic je Mx vs. Mx 400 in med njima ni razlike razen v default clocku, po tem kolk folka sprasuje kje je razlika pa vidim da je Nvidii uspela dobra marketinska poteza in folk misli da je to nakaj boljsega. Hitrost rama je pa cisto odvisna od tega za katerega se proizvajalec odloci, od 3.5 ns pa do 7 cisto odvisno in temu primerna tudi cena. Dalmatinka pa verjetno ni mislil Herculesa ampak Yuana, in Herculesov Mx 400 ima se vedno 5.5ns ram se lahko prepricas Tech. specs.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frudi ::

morphling, jaz odgovarjam enzu in ne dalmatinki. in on sprašuje za razliko med herculesovima modeloma mx in mx400.
je pa res, glede na specifikacije, je očitno tud na mx400 naliman 5.5ns ram. to pomeni, da gre za isti ram, kot je na mx-u, le da je že navit. sux... torej sta herculesova mx in mx400 čist ista kartica in je vseeno, katero kupiš.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Enzo77 ::

A ve kdo za kak site s testi mx400 kartic(kr vseh povrst, ce se le da:). BTW jz sm se ogrel za Suma MX400 64MB (33kSit). mnenje dobrodoslo.
With a license to gib :)

morphling1 ::

My bad frudi, test mx 400 kartic je pa tu primerjalni test 6. mx 400 kartic, izstopa pa seveda Gainwardova golden sample z 4ns ramom z tovarnisko zagotovljenimi 240/240 zakon ni kaj, malo poklic v Iskra racunanike, ker imajo Gainwardove kartice, sam nevem ce ravno ta model, poklic pa se pozanimaj je pa vredna kakega tolarja vec.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Enzo77 ::

Torej: manj ko je dostopni cas bolje se da navijat, ne?
With a license to gib :)

frudi ::

enzo - ja. frekvenco dobiš tako, da deliš ena s časom: 1/5ns = 200MHz, 1/5.5ns = 183MHz, 1/6ns = 166MHz... itd.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Enzo77 ::

Katere MX400 graf. kartice so trenutno na voljo v SLO in kje?
With a license to gib :)

TheHijacker ::

A sploh obstaja model od Suma firme s MX400 in 64MB rama, ko so napisali v Jokerju. Če je res da stane samo 33k potem ga bom takoj kupil. Stari GF Annihilator ne potegne več. Hmm... ko je prišel ven sem zanj "samo" 45k. Sedaj ga bom pa kot kaže moral prodati za okrog 15k... DAMN !;(
http://www.google.si

Ashrack ::

[t502]

Ej kok si dal zanjo???
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med GF 2 MX in GF2 MX 400

Oddelek: Strojna oprema
101409 (1102) ls
»

geforce2 MX400 ??

Oddelek: Kaj kupiti
191059 (787) tha_man
»

MX2

Oddelek: Zvok in slika
61136 (1060) alien-w
»

Kdo ve kaj o teh graficnik kartah

Oddelek: Strojna oprema
231676 (1370) ABX
»

Abit Siluro geforce MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
9993 (901) Dalmatinc

Več podobnih tem