» »

Zmmmmrzovnje, in nova grafična!

Zmmmmrzovnje, in nova grafična!

Flamer ::

Mam en problem, a bi sločajno kdo vedel zakaj hudiča mi računalnik velikokrat kar zmrzne (ne nisem navijal procesorja)? Zanima me tudi, če bi lahko imle kakšne probleme če kupuim GeForce2Mx200, al pa 400, ker imam AGP2X vodilo? Mam ma C400:(, 64 rama. Pa še to, zok mi včasih zmanjka kar sredi igre, mam pa integrirano zvočno na matično, al se jo sploh da pol zamenjat z recimo MSound Muse?

Gandolf ::

Poglej da nimaš več stvari na istem IRQju (naprimer grafična in zvočna). Za bolj podrobne nasvete pa povej ker os maš pa kero grafično. Glede AGPx2, ni blema bo vse delal, razlike itak ne opaziš drugje kot v benchmarkih. Zvočne pa ne moreš zamenjat drugač kot da matično zamenjaš :\. Vedno pa lahko novo dodaš :D. Samo v BIOSu izklopiš uno na matični pa je.
The Lord Of The Hangs

Huey P ::

Glede AGP 2×;
Te grafične so AGP 4× kar pomeni, da boš ti delež le polovico njihove hitrosti, ali, če prevedem -> Se NE splača!


..::DOOM III: The Legacy::..

|ViPeR| ::

Te grafične so AGP 4× kar pomeni, da boš ti delež le polovico njihove hitrosti -> nimaš prov. Delal ti bo mogoče max 10% počasnejš, al pa še to ne.

BTW: ne vzet MX200, ker je še TNT2/U bolš!

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

VASkO ::

huey, AGP4x ne pomeni 2x vecjo hitrost delovanja grafike kot AGP2X.

Gandolf ::

Ne verjamem da bi na celeronu opazu razliko med AGP x4 in x2. Res je pa tudi, da MX200 sux. Preber si test (grafikulje na kupu, julij 2001)
The Lord Of The Hangs

ABX ::

Uni AGP 4x je tam za naiven folk.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kriko ::

Čeprav imaš integrirano zvočno lahko instaliraš tudi MUSE, saj sem to naredu jaz. Samo v biosu moraš dat integrirano zvočno na OFF!! Pa še to, Muse ima zelo dober sound!
Če ti računalnik zmrzuje, preveri če ti temperatura ne nagaja!

Tzar ::

Imam podoben problem.
Kupu sem MX400 in če imam navit procesor, mi ful počasnej dela grafika in me vedno blokira v igrah, ampak vedno.
Če pa dam CPU na default pa grafiko lahko navijem na 240/240 in deluje brezhibno in stabilno.
Kaj bi lahko bilo?
lp
8-)
Življenje je lepo!

Liker ::

Tzar:
Če imaš intela, potem je problem verjetno naslednji:
FSB je verjetno previsok, s tem pa je previsoka tudi hitrost AGP porta (default mislm da je 66MHz), ker je faktor za to hitrost 1/1, 1/2, 1/3 (pri i815 chipsetu so te množilniki vezani še na PCI, zato poglej v navodila, če imaš ta čipset) glede na FSB. Če je ta hitrost več od 66MHz, potem se ponavadi pojavijo problemi z delovanjem greafične.
Če pa imaš AMD-ja, potem je pa edini razlog za katerega bi jaz vedel, pač prevelika hitrost procesorja, ki zaradi tega dela veliko napak (je nestabilen) in je zaradi tega tudi grafika počasnejša.
Upam da sem kaj pomagal,
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP4 / AGP8

Oddelek: Strojna oprema
281581 (1327) mtosev
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262146 (1757) mojsterleo
»

AGP

Oddelek: Strojna oprema
211375 (1160) _Dejan_
»

Pomoč pri grafiki za "starejsi" racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
9891 (757) Dr_M
»

Bi se fest poznalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
421752 (1081) Marabela

Več podobnih tem