» »

naročanje "overseas"

naročanje "overseas"

stealth ::

Mene zanima, če jaz naročim neko stvar iz recimo neke Azijske trgovine, pa plačam s PayPalom al pa BankTransfer, če morm še vseen plačat davek in carino v Sloveniji ?

Davek verjetn ne, sej plačam davek državi v kateri je trgovina. Ne bom mnde 2x davka plačval. Za carino pa nism ziher.

Kak je s tem ?

DominusSLO ::

cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

stealth ::

Pa sej js ne bi naroču prek pošte. Men bi paket dostavla služba za dostavo, recimo UPS al pa FedEx. Pa tut stroške bi že vnaprej plaču, tak da bi bla u bistvu pošiljka brezplačna ob mojem prevzemu.

Kaj je že kdo naroču kej iz Azije al pa Amerike ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stealth ()

DominusSLO ::

Stroške v vsakem primeru vnaprej plačaš, na paketu pa mora pisat vrednost pošiljke in tudi račun dobiš skupaj s pošiljko. Na podlagi računa ti carinik zaračuna še DDV... na prejšnjem linku pa so tudi tel. št., kjer boš dobil inf. iz prve roke.

Če pokličeš pa nam kr napiši kakšni so pogoji, da ne bomo več pametovali vsak po svoje ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tody ::

kolikor jest vem sta tuki dva davka izvozni in uvozni. Hey od česa pa misliš da živi država ! Torej najprej azijcem plačaš potem pa še slovencem pa če greš z DHL,UPS ali pa navadni pošti. Za fizične osebe ne vem, vem pa da te prov nejevoljno pokličejo iz brnika in moreš ene obrazce izpolnit in seveda plačat še njihove stroške skladiščenja and stuff, če zadevo sprejemaš kot firma. Mislim pa da posamezniku ne bodo kej dost popuščal. Mogoče pa majo te DHL zadeve kak paket all inclusive...

Yohan del Sud ::

Sicer že dolgo nisem dobil nič iz tujine, ampak pred vstopom v EU sem dobival brezplačne primerke knjig iz vseh koncev sveta. Včasih, mi jo je pustil poštar pred vrati bp, včasih pa sem imel cirkuse s carino, pošto, kuriji, plačeval davke, carine, ležarine, buzeriranine... Vzorca nisem nikoli pogruntal... :(
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733225 (2013) Nesta
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538463 (11721) jero_no1

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840084 (35865) Tilen
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014778 (11822) Garibaldi

Več podobnih tem