» »

Samba

Samba

Tero ::

Torej imam idejo da bi postao nekakšen file server v mojem omrežju v windows network. Imam idejo da bi recimo postavil linux in samba server. Torej brez x-ov. Zdaj malo berem najprej howto od sambe.. Me zanima če slučajno obstaja kakšna nameska distribucija za tole? Potreboval bi namreč samo sambo in čisto nič druga.;)
Problem je tudi ker nimam veliko izkušenj z linux. Ima mogoče še kdo kakšne nasvete kako se lotiti tega?;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

cryptozaver ::

Ce imas 0 izkusenj in ne prevec star komp za Sambo, kar lepo postavi eno X supported distribucijo. Se bos manj mucil namrec... Ob instalaciji se odloci za strezniske aplikacije (Samba itd), nato pa poisci GUI za nastavitev Sambe.

Monster ::

ti kr eno distribucijo instaliraj, recimo fevdora core al kk se imenuje bivši red hat .. potem pa si vzami eno popoldan pa si preberi tole in zadeva bo rešena ;)
Ka zaboga...

Nerdor ::

Monster, kaj si ti nore gobe jedu? FC1 ima broken Sambo in nikakor ne priporočam kot linux distribucijo! Že nevem kolikokrat mi je na RH ali FC ni delovala Samba ali pa je enostavno nehala delat. ;(
Vse distro razen RH ali FC je vredu za Sambo. Resno mislim, ko to pravim!

cryptozaver ::

Men na RH 9 Samba dela cist OK. Sicer si lahko skines tazaden rpm in se kaksen GUI pa je...

Exilian ::

Nerdor: sj monster ni omenil FC1 ampak samo FC.. in najnovejša verzija je 3, tuki pa samba dela bp.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

moj_nick ::

Jaz bi dal gor Debiana. Sledi tem navodilom, izpuščaj stvari, ki jih ne rabiš in naredi apt-get install samba ter si preberi kak howto.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - Alternativa Windows Serverju (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
785815 (3679) jype
»

[Linux] Kaj manjka na poti do uspeha (usability) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685089 (3916) jlpktnst

Samba, Linux, Windows XP

Oddelek: Omrežja in internet
201920 (1692) hruske
»

Samba pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
111313 (1151) borchi
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361962 (1527) tec

Več podobnih tem