» »

rami za NF7-s, BH-hater

rami za NF7-s, BH-hater

mazy ::

imam nf7-s in trenutno Geil pc3200 DC kit ki gre 226mhz za sobaOC, zunaj na 0° so šli 236 za stabilno delovanje jih pa imam na 220 na 2,5-3-3-11 seveda v DC.

rad bi kaj več ampak nevem katere rame kupiti. doma sem imel bh-5, 256 in 512mb ploščico, 2*256 mushkin bh-6 uparjena ampak nobeni niso na 200mhz delal stabilno na 2-2-2-x. torej je moja plata BH-hater.

imel sem tudi ch-5 od kolega (kingston khx3200) 2*256 neuparjena in sta v SC oba šla 245mhz na 2-2-2-x v dual seveda ne. (le 210)

kaj bi mi svetovali, kaj naj kupim?

Tic ::

Novo plato?
persona civitas ;>

mato22 ::

Mam isto plato in rame Geil Value Dual Channel 2x512 PC3200 in jih mam trenutno na 225 FSB pri 6.2.2.2,5 v DC.

Prej sem mel pa Twinmos Twister 2x256MB, ki so tudi odlično dellai.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Tugo ::

sicer ne vem ali imaš Geil rame samo 1 ploščico al 2. Če imaš 2, potem je tako ali tako boljš imet SC na čimveč kot DC, ki dela zanič. Ne vem zakaj forsirate DC, če pa tako ali tako ni haska v performansih (tiste +3%). A ni boljš met 30MHz več v SC in imaš full večji performans? Oz. lahko tut tkole vprašam: zakaj hočete imeti DC, če je na SC full večji boost?

lp, T.

BaRtMaN ::

Razni rami in NF7-S 2.0: klik!

mazy ::

Tugo: v SC grejo isto in DC tudi pripomore pri performansah. pojdi kdaj testirat kak superpi ipd.

Tugo ::

v redu, pripomore... kolk %?

lp, T.

mazy ::

1-2s 1M superPI, iste frekvence SC in DC

Tugo ::

odlično, ampak to pomen max 5% razlike... v resnici pa tistih mojih omenjenih 3%.
koliko je pa razlike pri isti frekvenci CPUja in max. SC in max DC? Ker lahko da bo tukaj razlika večja kot sedaj. Še tole probaj, če imaš možnost.

lp, T.

P.S.: Ko boš v programu opazil občutno razliko, potem se ti splača nabavit druge rame, drugač pa sorry, za sosede impresionirat, res ne. Premisli! Se pa popolnoma strinjam, da je dober OC hvale vreden, al pa da pohitriš sistem, ki je opazno hitrejši, ampak v tem primeru mislim, da ni.
Se pa priporočam za kakršenkoli dober odgovor, da bom še jaz "spregledal" in se še sam lotil česa podobnega.

mazy ::

no ja malce sm pretiraval 1-2s v superPI se res ne pozna. na 2213mhz CPU je superpi zračunal isto hitro v SC in DC, na večji freq cpu bi se poznalo.

sem pa potestiral tudi sandro > memory bandwidth bench.

SC:
int: 3238MB/s
float: 2966MB/s

DC:
int: 3370MB/s
float: 3122MB/s

razlika torej res okoli 5%.

seveda so tile rami čisto super za vsakdanje delo ampak mene žene naprej, v HARD OC. mev sem že na testu ch-5 ki so šli 245, bh-5 pa le 210. vem da bi z malo igranja in modificiranja ch-5 šli več kot 250 (če ne druga bi jim mrzel zrak dal boost>:D )

mam pa čist vse pogoje, Vmode na plati ampak tile rami žal ne grejo več, pa plata se krega z bh-5 :(

Tugo ::

v tvojem primeru bo bistvenega pomena potem frekvenca, ne pa DC. ker imam nForce2 čipovje, ne vem kako je to na nForce3 in 4, ampak Intelove plate imajo DC veliko bolje poštimano in se zato DC zelo splača. Predvidevam, da je od nForce3 čipovja že veliko bolje. Na tvojem mestu probaj ostat na SC, če imaš FSB veliko večji, ker boš več pridobil.

Imam pa Twinmos/Winbond rame in delajo stabilno na okoli 205 (mogoče par MHz več), ampak imam Vdd samo na 1.58-1.60V, ker še nimam moda. Računam, da naj bi šlo potem še mal več. Aja, tole mam v DC, SC sploh nisem testiral.


lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310684 (6593) GaS
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1519731 (6655) b0r1s
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510131 (6451) WhiteWolf
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479104 (5719) OZZY
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457235 (4917) pele-on

Več podobnih tem