» »

TCCD pri nas

TCCD pri nas

«
1
2 3

Boki_ ::

Odpiram to temo, da ne bo spora v oddelku navijanje, kjer poteka razprava o TCCD čipih. In da ne bi kršili (dvojnih) pravil, naj tukaj poteka razprava kje se da v Sloveniji kupiti te čipe. Dobrodošel je vsak podatek, link, nasvet kje kupiti čipe. Sčasoma ko se bodo pojavljali predlagam da izpolnjujete obrazec, s katerim bi se jasno videlo kje in za kako ceno se jih da kupiti.
-------------------------------------------------------------------------
- Trgovina
- Količina, cena (npr. 512/26k al pa 2*256/26k...)
- Link do izdelka
- Datum
------------------------------------------------------------------------

Če ste za bi lah imeli temo kot so benchmark lestvice in bi v tem prvem postu dodajali po obrazcih. Se prostovolno javim za urejanje te teme (kolikor bo čas dovoljeval), sam če mi dajo moderatorji "nadzor" nad temo.

Tako, pa nam GUFY in kuglvinkl ne upajo nič>:D

Razprava o TCCD čipih pod navijanje
I'm back
  • spremenil: Boki_ ()

cbelica ::

Se ti sanja, kje naj bi se tisti moduli s TCCD cipi dobili (pri nas), ki jih je Morph omenjal?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Boki_ ::

Zato sm odprl temo, da morph lah mirne volje pove( ce je za javnost) kje se jih bo dal dobit. Sicer pa mislim da jih je Jaffa že nabavu ene od A-Data.
I'm back

frenk ::

Počakajte na katalog ki izide 9.12.04...če vam povem katera trgovina bo post spet zbrisan...v tistem katalogu bo ram s tccd čipi o katerem je morph govoru

cbelica ::

Zakaj pa zbrisan!??
Damn it, a bomo morali zacet v kodah govorit al kaj?;((
frenk, pls napis mi na ZS

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

Boki_ ::

Dej, povej, ne bo zbrisan ker je tema ravno zato odprta.
Sicer pa da bo mal bl nedolžno...

"Kupujem nov ram. A veste mogoče v kateri trgovini v Slo. se ga bo dalo dobit? Prosim za točen odgovor" :D
I'm back

boštjan ::

v BOFu bodo meli te rame,ok
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

MEDENA ::

njami to je v četrtek ? :)

tud v kranjskem bofu al samo LJ ?

frenk ::

ja mislm da tud v kranjskem:)

MEDENA ::

superca :D ....rec jim naj najboljše v kranj pošljejo :D

mato22 ::

Prejle sem bil v BOF-u v LJ in imajo že rame Apacer s TCCD čipi, cena 25.500 in nekaj drobiža za 512MB.

MEDENA ::

vprašam prodajalca...sploh ne ve kaj je to TCCD..."a je to kaj novega?" 8-O

geeze....pol pa niso znal povedat niti kdaj dobijo.....jadoti....kaj moram zdej 1000 sit zagont pa 2 uri iz kranja za ene TCCD ..dej frenk vzam ene zame :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

prvo kot prvo se malo umiri in pazi na jezik.drugo kot drugo pa so fantje ti ziher pripravljeni jih iz LJ pripelat,kaka 2dni boš pa že počakal.
če pa hočeš kaj osebno od frenka,pa maš ZS
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Primoz78 ::

No ce jih bo kdo nabavil naj mal testira...pa poroca.

Lp Primoz

morphling1 ::

MEDENA, mi lahko poveš kateri proizvajalec je dolžan vedeti kakšni so posamezni čipi na nekih modulih, se zavedaš da je teh zadev neomejeno veliko ?? Ni vsak prodajalec ljubitelski overclocker, ki mora vedeti ko en MEDENA sprašuje za neke TCCD zadeve :\ važno da ve da so pc4000 in to je to. Tvoja domača naloga pa je da se pozanimaš kaj je tisto prav. Tako je vedno bilo in vedno bo, navijanje nima ravno mesta v trgovinah takega tipa, je pa lepo če potencialni OC kandidati najdejo mesto v takih trgovinah. V Kranju dobijo to robo predvidoma jutri. Pač Lj je mesto dobavitelja in GLS pripelje še isti dan.
Jaz sem zadevo vzel na probo in je kar OK.
Na AsusP4C800E dlx mi na 2,3,2,5 pride do 250MHz kar je celo več kot moji BH5 (2x256) pa še 2x512MB obojestranski moduli so. Bolj relaksirano c2.5,4,4,8 pa do 260MHz.
Zdaj se bodo malo overburnali čez noč in jutri probam kaj več.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boki_ ::

Na kakih voltažah pa furaš to vse skupi?
I'm back

MEDENA ::

morph ...proizvajalec=prodajalec :D

Hja delam v Comtronu in mam stranke, ki mi tudi utrujajo da moram vse vedet...pač se potrudim v to smer.

Bi pa lahko vsaj vedel kaj so to Apacer TCCD ne pa da me je gledal k burek :D

Dead_Eye ::

dej medena sej ne berejo vsi foruma in to jim res ni treba vedet. Da ne začnemo spet s comtronom... >:D >:D
The one and only

MEDENA ::

Hja za kranjskega vem da so ok dečki samo to nima veze, al pač.

GUFY ::

-Trgovina: Building of Fun
- Količina, cena: 512 cca 26k in 256 cca 13k
- Datum: 8.12.2004

Boki_ ::

Tak odgovor kot ga je podal GUFY je za zgled, mal bom še spremenu, poleg slikce (*optional), napišite še OC.

-------------------------------------------------------------------------
- Trgovina
- Količina, cena (npr. 512/26k al pa 2*256/26k...)
- Firma, model
- OC (_ _ _ MHz (frek.) ; CAS, RAS to CAS, RAS precharge, TRAS, CPC ON/OFF (1T/2T)(zakasnitve) ; _,_V(voltaža))
- Link do izdelka
- Datum

.::slikca::.
------------------------------------------------------------------------

Se pravi, GUFYjev odgovor bi bil nekak tako
-Trgovina: Building of Fun
- Apacer PC4000
- Količina, cena: 512 cca 26k in 256 cca 13k
- 309,6MHz ; 2,5-4-4-10 2T ; 3,07V
- Datum: 8.12.2004

Edit: Jao, študiral sm ka manjka, pa nism mogu zaspat. Končno sm se spomnu, taglavno bi pozabli. Kot prvo je treba povedat firmo in model rama, tako da mal spreminjam obrazec.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

kandec ::

hm, cenejših TCCD čipov od teh verjetno pri nas ne bo...

Jaffa ::

PO mojem bi mogli vedet, glede na to da tud v letaku piše, da so TCCD. 8-) Brez zamere.

DDR 500 spominski modul, Samsung K4H560838F-TCCD, trenutno sanje vsakega navijalca. 8-)

MEDENA ::

ste vsi dobil 431 v BOFU ?

Cjek ::

kva si ti s tem mislu?!8-O

TribesMan ::

Najbrz datum proizvodnje čipov... 431 -> 2004 31. teden v letu... To je oznaka ki jo najdes na skoraj vseh elektronskih komponenteah.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tradewind ::

Ok, spet še malce sprašujem?

A ima kdo kakšne izkušnje s temi rami:
-Geil Ultra Platinum PC4000 (2x256ddr),
-KingMax PC4000 (2x256ddr),
-Kingston HyperX 3200 (2x256ddr)

Torej, oboje je nekako v istem cenovnem rangu, glede Apacer-ov mislim da jih več ne bom dobil, jutri grem gledat..., ampak vseeno so zgoraj našteti tudi zelo dobri rami.

Plata bo Asus A8V Deluxe, a ima ta AGP/PCI ZAPRT!!? CPU bo AMD 3000+ ALI 3200+ Winchester cosket 939 (kaj se mi bolj splača vzet?)
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

MEDENA a si kaj stestiral zadevo?...jaz sem vzel 2X512 MB vceraj...zaenkrat nezadovoljen...na 200FSB mi na 2-2-2-5 kar neke napake ven mece...sem probal dat na kaj vec...samo ram sem dal na 240 mhz pa se comp niti prizge ne...uff...

Lp Primoz

OZZY ::

če laufaš DC je lahko to problem da se rama ne ujameta. probaj SC pa poročaj. pa povečaj voltažo na max...
Go with the flow.

Primoz78 ::

...SC bi moral met notr samo en modul in pol spet nisem nic razumel!...voltazo pa sem tko al tko dal na max...2,8V na ASUS A7N8X plati.

Lp Primoz

MEDENA ::

nisem nič probal še...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Primoz78 ::

Trenutno mi pri 200mhz delajo v DC stabilno pri 2,8V 2-3-2-8...

Lp Primoz

MEDENA ::

to je zelo slabo.

_Dejan_ ::

-Trgovina: Building of Fun
- Apacer PC4000
- Količina, cena: 512MB cca. 26k - 235MHz ; 2-3-3-8-14-16 1T ; 2,9V
- Datum: 9.12.2004

Opombe:
Na tej frekvenci sem prime95 laufal 12h in je blo OK, na 240Mhz na teh timingih ni blo stabilno stabilno zdele testiram 237Mhz, sem pa probal takoj ko sem jih notr dal tudi 250Mhz na 2,5-3-3-8-14-16 1T 2,9V in ni blo stabilno.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Primoz78 ::

Evo spet blue screen...ufff...Prej sem napacno navedel...2-2-3-8 so zakasnitve pri 200mhz...zadeva pa zgleda da tudi tuki ni stabilna 2X512MB v DC...sam kako da ne se masina niti ne zazene ce dam na default...250mhz in pa vse optimal...FSB CPU-ja pa pustim na 200mhz...

Lp Primoz

bom vidu kako bo cez tedn, drugace bom nesu zadevo lepo nazaj...itak sem v petek v LJ...:\

OZZY ::

Ne za SC ti ni treba met samo en modul notri. DC se vklopi če maš v pvem ali drugem in nato zadnjem slotu ram. Če maš pa v prvih dveh pa je samo SC...
Go with the flow.

Primoz78 ::

...hmmm bom probal pa se pol oglasim, da vidim kako gre...

Lp Primoz

Primoz78 ::

Sedaj laufa v SC...nic spremenjeno, vse isto, ko dam na 250 mhz ram mi niti v bios ne pride...pomaga le clear cmos :'( . Sedaj mi pa ze pri 200mhz 2-2-3-8 skoraj vsaka aplikacija vrze ven error...in se kar zapre. Niti Sandra se mi ne zalaufa niti CPU-Z...nevem kaj naj recem...ma verjetno je osnovna kriva...Sem mel ze Proc Athlon XP2500+ odklenjen pa nism mogu OC-jat,...sedaj mam Athlon XP 2500+M 45W pa ne gre nikakor spreminjat ...laufa samo na default in pa na 200X11...drugo ne gre cisto nic...ne manj ne vec. Corsair rami tudi niso delali vec kot 200mhz in 2-3-3-6....tile, ki so pa 250mhz deklarirani pa sploh na 200mhz ne delajo oz. delajo slabo...;(( ;(( ;((

Lp Primoz

MEDENA ::

ASUS A7N8X navadna ali deluxe ?

dej si boljši BIOS gor.

Primoz78 ::

A7N8XV2.0 Deluxe...sem ze sprobal vse mogoce biose...saj si mi se ti za enega povedal enkrat...Uber bios se mi zdi in je bla zadeva ista...Pa tudi ti Corsairi, ki jih mam se doma so CH-5 chipi gor in vsaj nekaj bi se ja lahko navili...ne pa da majo limit pri 200mhz...pomojem je plata za v kos...

Lp Primoz

p.s. Sam cudno ane...proc Athlon XP2500+ odklenjen meni ni delal niti na 200FSB ko sem prodal pa dela BP...pa tudi ta ki mam sedaj...je bil stestriran prej in je sel na 2,5Ghz BP...na moji plati pa ne gre cez 200FSB in tudi ce pustim na 200 ali tudi nizam in spreminjam mnozilnik se rac. ne zbudi vec in je potreben clear cmos...:\

Se opravicujem za off topic...bom stestiral rame pri kolegu pol porocam kako se obnesejo...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

GUFY ::

Prosim držite se teme.

cbelica ::

A niso ti RAM-i (TCCD) bolj za A64 varianto?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

To ze...a na 200FSB bi morali BP delat pri 2-2-2-5...

Lp Primoz

OZZY ::

čisto tako...testiraj naslednje....

Daj samo eno palčko notri in teestirajz memtestom ali ti kako napako vrže pri 2.5-3-3-7 pri 200mht..Sicer si tam napisal, da dela na defoult samo lahko je samo ena palčka mal čudna in ni tako kvalitetna.Če gre čez potem zategni tajminge...

pa povečaj voltažo čipseta za malo... In nadgradi bios, če ga še nisi....

Drugače pa sem bral, da lahko tudi napajalnik nagaja pri memtest napakah. Samo se ne spomnim kaj točno je pisalo in na kak način.

Lahko se pa tvoja plata pa ram enostavno ne marata. Ma prej omenjene težave pa se mi zdi da te plata malo jeb*.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Tilen ::

a BOF (mb) jih ma sploh?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaffa ::

In tu se kaže totalna bedarija dveh tem za eno in isto stvar. 8-O Jao. :\
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Boki_ ::

Tako je če ni dovoljeno delat "reklame" v drugem oddelku...
I'm back

frenk ::

primoz78: množilnik daj na 10x, fsb na 200, timinge pa na 3.3.3.10, voltažo rama dej na default, voltažo procesorja tud, povej kolk ti linije nihajo, itd...ni nujno da je ram kriv, poleg tega pa nikjer ne piše kolk se ta ram navije

Tilen ::

No ce gremo malo nazaj, Jaffa je prodajal oz je lahko "zrihtal" te rame za 30-31k nato pa se pojavijo v BOF-u za 25 pa se nekaj. Fishy... :D

A zdaj se jih se vedno da dobit pr tebi? Odpisi na ZS, da nebo kaj narobe :]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cbelica ::

Samo tako bi tale RAM moral delat na (PC4000= 250MHz?)... ??

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842384 (18061) sirotka
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310684 (6593) GaS
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134286 (18704) Tilen
»

DDR 2 2 2 5

Oddelek: Kaj kupiti
181421 (1078) JIM22
»

A7N8X v 2.0 in stalni problemi...RAM, procesor,...?!

Oddelek: Navijanje
371712 (1417) Primoz78

Več podobnih tem