» »

Problem z navijanjem....

Problem z navijanjem....

Mulh ::

Problem je sledeč:

Imam plato A7N8X-E Deluxe, ki mi ne dopušča v biosu več kot 1.85V voltaže za cpu, niti več kot 2.8 za rame... Zato ne morem proca 2500+ spraviti čez 215fsbja z 11× množilnika...
Imam vodno hlajenje, in temperature so 33-35

Zanima me, če je imel še gdo podoben problem, ter kako ga je rešil ?

Mogoče flesh biosa, z kašnim novejšim ali doma predelanim ?

lp

DominusSLO ::

kaj je pa z ramom?
Na moji asuski maš jumper za over volt..........
Sicer pa 11x215 ni slabo, če gledaš da je original 11x166...Meni gre tudi tam nekje do 210-215, z višjo voltažo pa ne kaj dosti več(preveč stabilnost zgubim za par mhz..) mene tudi plata malo bolj omejuje, da ne govorim o q-tecu 400w, ki bo letel zelo kmalu..
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Mulh ::

Ram imam sicer trenutno 1× geil 512 400mhz, drugega imam pri bratrancu, vendar tudi prej ni šlo več, temperature niso problem, imam 33-35, samo, mislim da če bi mu spustil več voltaže, bi prišel še kar nekaj višje...

Ima gdo to plato ? In kaj je naredil ?

lp

dxx ::

Če hočeš povečati voltažo še za več kot je omejeno v biosu, morš ponavad nardit kakšen voltmod, za kar je najboljše da uporabiš iskanje.

Primer enega voltmoda imaš pa tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

mozetic8 ::

Imam podobno plato a7n8x-deluxe in imam podoben problem, tja do 215 fsb je stabilna kar je več je pa konec. Dol sem si dal uber bios ki je stabilnejši in nekaj dodatnih možnosti za voltažo! Ampak mi fsb ni uspelo povečat. Tko da mislim da ima a7n8x teževe nad 215fsb, na raznih forumih sem vidu da je folk to plato spravu tudi do 240fsb, sam ne vem kako!

SavoS ::

Hay!
Tudi sam sem imel ta problem dokler nisem flašal bios-a, ki ga dobita NA TEJLE STRANI! !!

Dol si potegnita bios 1012 -Emod CPC ON !!

Tudi sam ga uporabljam in je bolj stabilen kot 1013!
FSB mi gre do 245 a zaradi ramov ni stabilno! Stabilno laufam rame na 2,9 na 238 !
Se pravi voltaža rama gre do 2,9v, voltaža za proc pa do 1,9v, ima narejen L12 mod, ki ti dopušča visoke FSB!
V bios-u je tudi možnost nastavitve severnega mostu in sicer mam jaz osebno na full>:D
Aja odpravljen je tudi bug, da lahko laufaš na množilnikih 10 in 10,5!
Sam laufam molnega bartona 2500+ na 10x238

Je pa res, da ta plata napaja proc iz 5v linije im moreš nabavit napajalc, ki ma zelo močno 5v linijo....

Vse to delate na lastno odgovornost!!!

Ajd
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Mulh ::

Ziv,
res je ql tale bios, in vse je tako kot si napisu, le
voltaža za proc gre še vseeno le do 1.85 :8)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936821 (5147) Goldee
»

Resetiranje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593557 (2870) GaS
»

Asus a7n8x-e deluxe vs. Abit NF7-s - navijanje, kvaliteta in stabilnost?

Oddelek: Kaj kupiti
161224 (969) sajko
»

Asus A7N8X ne gre čez 200 FSB ?

Oddelek: Navijanje
26970 (730) Sydk
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735157 (3898) Tilen

Več podobnih tem