» »

Čuden problem pri navijanju!

Čuden problem pri navijanju!

cole-22 ::

Imam grafično kartico 6800GT, ki sem jo preden sem kupil novo plato in procesor (Asus K8N-E deluxe in A64 3000+) lahko prez problema navil na 420/1150 za teste 415/1145 za igranje!Sedaj ko sem pa zamenjal plato in procesor, je pa vse čudno...
Prvi problem je to, da od 405/1125 naprej (ali pa še to ne) v vseh testih, 3Dmarki in podobno, slika deluje tekoče nato se zaustavi za 2-3 sekunde in spet lepo dela...
Zaradi tega zatikanja je na koncu rezultat porazen.
Na sliki ni nobenih artefaktov!Pregreva se tudi ne (55-60 stopinj po testu)!
To zatikanje se vedno zgodi če imam 2D in 3D na enakih frekvencah...
Če dam pa 2D na 350/1130, 3D pa an 405/1130 bo pa kakšne 3× šlo lepo čez 3Dmark četrtič se pa že mogoče enkrat zatakne (tako da to tudi ni 100% rešitev).
Tudi Bios na plati sem že UPdatal in FW sem izklopil in ni bilo razlike ;(

A se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo? Ali so to kakšne nastavitve krive ali kaj podobnega?

profii ::

napajač?

cole-22 ::

Napajalc je Enhance 360W!
Če mi je na prejšnjem Sistemu ki je bil navit (v podpisu) in CPU in GPU delalo normalno nevem zakj tukaj nebi ;(
Hmmm še kakšni predlogi :8)

igor0203 ::

ja sej jst mam isti problem..... k mam navit na 390/790 mi slika za kšne 3s zmrzne pol gre pa naprej.... napajalnik je pa LCPower 550W

cole-22 ::

Ma to ni res ;(( Kaj bi to lahko bilo?
Vse sem že probal kar mi je na misel prišlo :8)
Nisem šel kupit novo plato pa procesor, da bom imel sedaj nenavito grafo :'(
Vem da vas je kar ene par na temu forumu, ki obvladate zadeve a se komu kaj sanja kaj bi lahko naredil?

OwcA ::

Tale z napajalnikom ni slaba.
Malo poglej kako ti kaj nihajo napetosti pod obremenitvijo, še posebaj v trenutkih zamrznitve slike.

Takšne zamrznitve so ponavadi zank, da je grafična preveč navita in se jih večinoma da odpraviti z vzišanjem napajalnih napetosti (če imaš stvari modificirane).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

cole-22 ::

Med zmrznitvijo slike ne morem pogledati napetosti!Ko npr. v 3Dmarku zmrzne za tiste 3 sekunde preden pridem nazaj v winse so napetosti spet take kot preden zaženem test...Pa v Asusprob programu, če bi padle napetosti bi začelo piskati pa nikoli nisem nič slišal da bi piskalo (saj zdi se mi tko :8) )!


Samo nevem zakaj mi je na prejšnjem kompu delalo normalno na 420/1150.

OwcA ::

V MBM lahko nastaviš, da ti zajete podatke sproti piše na disk.
Tudi najvčeja zabeležena odstopanja niso za odmet.

Prejšen sistem je bil manj energetsko požrešen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

_spirit_ ::

Hehe... 12V linijo imaš res slabo... bi 100% rekel da je kriv samo napajalnik, če ne bi jaz imel podobnih težav s prehodom iz P4 na 939. Na P4 sem komot z isto kartico prišel do 425/1150... zdaj, s 939 sistemom pa KOMAJ prilezem do 415/1070. Kaj je temu krivo? => AMD je v k**** :D sem mislil da vo naveza Nvidia grafična in Nvidia chipset prinesla kaj več... ampak ne kaže tako. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

cole-22 ::

Ma ne mi rečt, da bom mogu še nov napajalc kupt ;( Nimam več keša :(
Ma pa še nobenga ne poznam k bi imel dovol močan napajalnik.A bi se dal sam grafično napajat iz druzga kompa :8) ?Ali bi bilo kaj narobe?Pač, da bi zraven dal še od punce računalnik in potegnil kabel iz njenega računalnika in priklopil na grafo.

OwcA ::

Kaj takega bi ne bilo zelo priporočljivo početje zaradi možnosti razlik v potencialih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

cole-22 ::

No pa še eno vprašanje.
Če naprimem kupim LC 550w a bo dovolj dober?Ker nimam 20k ali več za Tagana ali enermaxa.Pa še ena stvar me zanima... Ne se smejt :8) Če dam notri 550w napajalnik ali bo to skos uporabljalo 550w elektrike ali samo toliko kot sistem potrebuje?Ker že sedaj je bil račun za elektriko 8-O

OwcA ::

Potem raje počakaj, potrpi in naberi dovolj denarja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

cole-22 ::

Aha ok bom probal potrpet ;)
Kako je potem z elektriko?Ali bo žrlo toliko elektrike kot bo kompjuter rabil ali toliko kot bo napajalnik močan?

OwcA ::

Nekje vmes, vsekakor ne konstantno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

cole-22 ::

Hehe... 12V linijo imaš res slabo... bi 100% rekel da je kriv samo napajalnik, če ne bi jaz imel podobnih težav s prehodom iz P4 na 939. Na P4 sem komot z isto kartico prišel do 425/1150... zdaj, s 939 sistemom pa KOMAJ prilezem do 415/1070. Kaj je temu krivo? => AMD je v k**** sem mislil da vo naveza Nvidia grafična in Nvidia chipset prinesla kaj več... ampak ne kaže tako.

A stem napajalnikom, ki ga imaš ni nič bolje ali kaj?Potem se mi ne splača kupit novega, če nebo nič bolje :O
Se kdo javi, ki je pripravljen odstopit napajalnika za test :8) :8) :8) ?

Tic ::

Jaz mam enga Anteca TP 380w odveč, se lahko kaj dogovoriva... ZS.
persona civitas ;>

cole-22 ::

"ja sej jst mam isti problem..... k mam navit na 390/790 mi slika za kšne 3s zmrzne pol gre pa naprej.... napajalnik je pa LCPower 550W"

Hehe fantje za vse tiste, ki imate take probleme našel sem rešitev :D :P

LINK
Pa veselo navijanje ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543089 (2152) einstein :P
»

7800GT se ne navija

Oddelek: Navijanje
352134 (983) macgajver
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575528 (4218) Dr_M
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711305 (7447) Alec999
»

Navijanje 6800GT na starem in sedaj na novem sistemu. (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
583930 (2674) tiborrr

Več podobnih tem