» »

Test iMaca G5

Test iMaca G5

jabuk.net - Na Jabuk.net je objavljen članek o iMacu G5, novem biseru Applovega oblikovanja in tehnologije. Posebnost računalnika je, da je cel vgrajen v ohišje LCD-ja, vendar je kljub temu izredno majehn in tih, vključili so celo procesor G5. Več o tem računalniku in kako se obnese v praksi si lahko preberete v članku. Vsekakor obvezno branje!

51 komentarjev

«
1
2

Dr_M ::

hehe, se en neuporaben obgrizek :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

volkec ::

V članku, 1. odstavek, je tiskarski škrat. :))

... , ki ne bi po nepotrbenem zavzel cele vaše mize, ...

Veselo popravljanje želim ;)

Beat-O ::

Popravljeno.
http://www.toshl.com/

PARTyZAN ::

Mnja...tale nov iMac mi ni kej preveč ušeč...cene so pa tut nore (če pomisliš kak PC dobiš za tak denar) :P

TribesMan ::

Aja... Radeon 6600 nikoli ni in nikoli ne bo obstajal... :D Najbrž si mislil GeForce 6600, ali Radeon X600...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Beat-O ::

Emm ne mislil sm Radeona 9600, se opravičujem, cifre so me malo zmedle. Tole se mi pri Radeonih začuda velikokrat zgodi.
http://www.toshl.com/

RejZoR ::

GeForceFX 5200 je uporabljen zato ker je zmožen teči s pasivnim hlajenjem (ne oddaja hrupa in ne rabi prostora za HS),je majhna in glede na te faktorje spodobno zmogljiva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scorpia ::

Da daš toliko denarja, bi rad tudi videl brezično miško ter tipkovnico na iMacu.
////

Tilen ::

Če potrebujete izjemno 3D računsko moč pa lahko izberete ATI Radeon 9800XT grafično kartico, trenutno eno najhitrejših in najbolj naprednih grafičnih kartic na trgu.

LoL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Beat-O ::

Vsaj povej kje si to našel, ker drugače si nekoliko off topic. http://www.epl.si/g5/grafika.shtml
http://www.toshl.com/

darkolord ::

ekran ima pa še vedno majhno resolucijo :D

IceIceBaby ::

Računalnik je zakon. Kupovali ga bodo ljudje, ki si ga lahko privoščijo. Vsekakor pa za svojo ceno ponuja dovolj, da se bo (se že) prodajal dobro. Pa ne gledat samo na hitrost in FPSje. Kot celota je iMac zakon, od samega izgleda do ergonomije.

Aja, resolucija je pa čist kul. Kaj ti pomaga 1600x1200 če morš z lupo gledat po ekranu.

PARTyZAN ::

izgovori :) za tak denar dobiš za 50% hitrejšo mašino...pa še sam lahko poskrbiš da bo zgledala bolš kot tale mac ki je nagravžen...

MitjaP ::

Veste kaj, vi ki govorite o ekranu. Povejte mi, kje drugje še lahko kupim wide screen 16:10 ekran, pol pa mogoče razmislim o čem drugem kot Macu. PCjaši ste še vedno ozkogledni (3:4), razen redkih mobilnežev.

IceIceBaby ::

PARTyZAN, in kaj boš počel s 50% hitrejšo mašino ? Boš superiorni procesor uporabil za hitrejše čiščenje spywara in virusov ?

Domače predelave, ki bi lahko konkurirale Applovim designom pa tudi vidiš zelo redko. Če pa že, pa samo ohišje pride dražje kot cel iMac ali pa za izdelavo avtor porabi kar nekaj tednov. Pa tudi če ti uspe narediti dober mod imaš še vedno ogromno glasno kišto na mizi, iz katere štrli miljon žic.

Road Runner ::

pac, vsakemu svoje. kdor kupi maca ze ve zakaj ga kupi. ostali ga pac ne. ne se kregat fantje, kam bi prsli ce bi bli vsi enaki ;)

Dr_M ::

kdor kupi maca ze ve zakaj ga kupi.

tocno tako. samo je pa ogromno takih, ki misljo da vejo zakaj so ga kupl.

med drugim tudi kst, ki ze dlje casa tuli kok je mac oh in sploh zakon, ampak se vedno pa ni podal nobenga argumenta, ki bi upravicil 400k+ sit za racunalnik, s katerim lahko surfas po netu....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IceIceBaby ::

Jaz vem zakaj sem si kupil Maca. Če bi kdaj bral moje poste, bi v njih lahko prebral, zakaj mislim, da je Mac boljši od PCja. Razlogov je precej.

Sicer je pa moj eMac bil manj kot 200k pa mi omogoča dost večjo produktivnost kot PC, ki bi ga dobil za isti denar. Je pa res, da kdaj počnem tudi kaj resnega z računalnikom in ne nabijam iger 24/7.

Road Runner ::

Dr_M: ti povem mojo zgodbo ce te res zanima...

dve leti nazaj sem meu dva problema.
1. dopizdil so mi windowsi ki niso in niso hotl delat (sploh ne zacenjat zakaj, pac niso). na linuxu ne laufata photoshop in illustrator ki jih uporabljam vsak dan.
2. hotel sem svojo masino (ne delit si masine)

torej, lahko bi kupil pcja z monitorjem, tipkovnico, misjo za 250-300k ali pa imaca za 450k. pac sem izbral maca. postavil na mizo, od takrat zamenjal mis in dodal ram in delam na njem. s sistemom ne zgubljam zivcev kot sem jih prej z windowsi. hardware deluje kot takrat ko je bil nov, brez crkovanja diskov, rama itd kot se dogaja pri pcjih.

vem, nekaterim to se vedno ne upravici razlike 200k v ceni. in vm tut ne znam povedat kaj dejansko upravici to ceno. lohk sam recem da mi ni zal da sem vzel maca.

zdaj razmisljam o novi masini. taki imaci kot je moj se prodajajo danes za 120k. za koliko bi se pc ki bi ga kupil pred dvemi leti? za 20k.

verjamem da se vam se zmer zdi nesmiselno kupt imaca. ampak... tud men se zdi nesmiselno kupvt BMWja ce lahko vozis renaulta... pac, sto ljudi, sto cudi

Dr_M ::

Racer D: sej pravm, eni vejo zakaj ga kupijo, ampak vecina pa ne.

mac pr nas je tako, kot avto na nasih cesta, ki ma na desni strani volan . vozis se sicer lahko, ampak....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MitjaP ::

mac pr nas je tako, kot avto na nasih cesta, ki ma na desni strani volan . vozis se sicer lahko, ampak....


hehehehe >( Ti pojma nimaš Dr_M :) Dej vzam si enkrat cajt, pa se mal informiri. Dalč od tega, kar si napisal je.

PARTyZAN ::

Pri Macu (pre)plačaš fermo + design (v primeru tega iMaca še to ne...ker je grd :P) Mislm v čemu je fora da daš za PowerMaca neki več k 800k?! Zraven dobiš pa grafiko R9600XT 160GB diska in 512mb rama -> WTF? Not so čist mid range komponente...Potem pa še iMac za 515k? Zraven je pa 160GB disk in 256mb rama..lol No ja če mate dost dnarja pa radi preplačujete stvari potem ga kr mejte :]

Road Runner ::

no no, pust cloveka da konca stavk :)

ampak kaj?

Road Runner ::

PARTyZAN: detajle si pa pozabu? dva procesorja, 64bit, 2x 1.25ghz FSB, PCI-X, firefwire800, podpora za 8gb rama, optical digital audio in/output...

res je, tebi in meni take stvari ne pomenijo dosti. nekim profesionalcem, ki pa so konec koncev tisti ki bodo to kupili pa te stvari upravicijo nakup. itak ferme majo dnar ;) ni powermac za navadnega userja...

mathjazz ::

A monitorja pa ni not? khm ...
www.getfirefox.com

MrStein ::

To mi je en prijatelj povedal :

[ začne z nekim teženjem o XP in SP2 , nato pa : ]

"En frend ima iBooka , mater to leti !
V enem diru je imel 30000 [ z besedami trideset tisoč ] slik in je brez problema pregledoval, pa zumiral, od "vsaka slika je en pixel" do ene slike na celem zaslonu. Brez zatikanja. Na mojem Windows pa imam 300 slik v eni mapi in mi windows zmrzne, ko grem gledat."


Še zaključna misel : Ne kurcaj nekaj, kar nikoli videl nisi ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pivmik ::

Pri macu tudi ni samo nek hardware.
Glaj tudi kakšen softwre/operacijski sistem dobiš - najboljšega na svetu - za običajne uporabnike/navadne ljudi.

PA Mac-PC je enako kot Panasonic-XTajvanskaFirma
Pač res da plačaš firmo ampak to v bistvu pomeni, da je izdelek natančno narejen, ne šparajo na materialu, dobro pretestiran,..... Ker pač priznana firma si ne dovoli izdal na trg slabega pomanjklivega izdelka, ker bi kvarilo priznanost firme.
LP, Gregor GRE^

darkolord ::

najboljsega na svetu


eeeee? :\

IceIceBaby ::

To pa res nobena skrivnost :) OSX je že zdaj par let v prednosti pred Longhornom >:D

darkolord ::

Na primer? Da te nekdo rootne pa sploh ne veš kako je to naredu (ker se jasno to ne da)? :D

IceIceBaby ::

Rootne te lahko če maš OpenBSD. Ampak mislim, da se vsi strinjamo, da OpenBSD ni najbolj primeren za desktop mašino za povprečnega uporabnika :)

Sicer pa windows userji nimate kej velik za govorit. Če prilepim eno slikco tukaj jih bo več kot pol dol odletelo :) Ne resno, ne morš rečt, da majo winsi bolje poštimano varnost kot OSX. Sploh pa ni primerjave kar se virusov in spywara tiče. Ni čudno, da intel in AMD tolk navijata procesorje, če gre pol procesorskega časa za antiviruse in razne adaware.

desmill ::

Svašta!!!!8-)

Mavrik ::

kst: Na čem pa je potem baziran OS X, če ne na BSDju?
The truth is rarely pure and never simple.

noraguta ::

eh tole je za delo uporabno ravno toliko kot frak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jebiveter ::

Uh, I love PC vs. MAC wars!!! Ej the best! :D Tko kot MS vs. Linux! QL!

Problem je, da vecina folka pri obeh vojnah samo natolcuje in se zgovarja, dejansko pa niso zadev katerim tako nasprotujejo sploh videli ali sprobali! :\

Jest se pa v obeh primerih smejem! Prvic, ker sem linuxac, in drugic, ker imam iBooka! 8-)

PS: Pa glupih MS/PC userjev ne bom prepriceval vec. Samo se pametne...|O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

darkolord ::

Rootne te lahko tudi ce mas OSX

Ni čudno, da intel in AMD tolk navijata procesorje, če gre pol procesorskega časa za antiviruse in razne adaware.
Vseeno eno slikico prej zrenderiram od tebe...

IceIceBaby ::

kst: Na čem pa je potem baziran OS X, če ne na BSDju?


OSX temelji na FreeBSDju, kar je zelo dobro. Je pa sistem toliko dodelan in izpopolnjen, da je odličen za desktope, celo najboljši trenutno na trgu. Imaš najboljše iz obeh svetov. OSX je varen in prilagodljiv, kot BSD, hkrati pa lahko na njem poganjaš tanove igre, MS office in je še 10x bolj user friendly od winsov.

Uh, I love PC vs. MAC wars!!! Ej the best! Tko kot MS vs. Linux! QL!


Hehe, me too :) Že v naprej je zanano, da ne bomo nikamor prišli. Ampak je vseen zabavno :)

Vseeno eno slikico prej zrenderiram od tebe...


Ja. 3,7 sekunde prej od mene, če se ti winsi ne obesijo pa če ni treba nalagat kritičnih popravkov pa če slučajno diska ne defragmentiraš ali ne skeniraš diska z antivirusom :)

Road Runner ::

ikst: openbsd je baje bolj varen od freebsd...

IceIceBaby ::

Ja, vem da naj bi bil out of the box najvarnejši OS. Ampak v primerjavi z windowsi je tudi FreeBSD, OSX in večina linux distribucij zakon.

darkolord ::

Če disk defragmentiram zravn je isto ker mi porablja samo idle resource ;)

PARTyZAN ::

kst...kaj pa če laufam linux? :D

IceIceBaby ::

Če laufaš linux na domači mašini pomeni, da nisi ravno povprečen uporabnik. Poznaš tvoje potrebe in zato si verjetno izbral linux. Očitno imaš tudi dovolj znanja, časa in volje, da se poglobiš v sistem in ga nastaviš tako, da bo delal. Tega ne morš pričakovat od povprečnega uporabnika, njega ne zanima kako se v konzoli konfigurirajo X-i ampak more stvar enostavno delat.
Zdej pri winsih je problem, ker stvar dela samo prvi teden, pol gre pa vse samo še navzdol. Govorim o povprečnem uporabniku, ki je kupil računalnik z nameščenim sistemom, in ga razni spyware removerji in firewalli ne zanimajo.
Linux pa je prezahteven, izbira iger je še bolj omejena kot na OSXu pa tudi nekaj ostalih programov manjka.

In zato je OSX najboljši sistem trenutno na trgu. Je dovolj enostaven, da ga lahko inštalira moja staramama, na njem tečejo vsi pomembni programi iz sveta Winsov, na njem teče veliko iger, je stabilen in enostaven za uporabo... Ima vse najboljše lastnosti iz obeh svetov, in skoraj nobene slabe.

Dragi ::

Ja. 3,7 sekunde prej od mene, če se ti winsi ne obesijo pa če ni treba nalagat kritičnih popravkov pa če slučajno diska ne defragmentiraš ali ne skeniraš diska z antivirusom :)
>:D

CCfly ::

Če disk defragmentiram zravn je isto ker mi porablja samo idle resource ;)

Porabo virov določa scheduler v jedru od Oken, ki preprosto ne deluje na tak način. Čeprav primitiven, si ne more privoščiti takšnega izstradanja procesov, kot bi ga povzročil tvoj "algoritem".

darkolord ::

Poglej si F@H... procesor je skozi na 100%, pa kljub temu nic ne deluje pocasneje...

CCfly ::

Poglej si F@H... procesor je skozi na 100%, pa kljub temu nic ne deluje pocasneje...

To se imenuje iluzija. Uporabnik ima občutek da procesi tečejo vzporedno, čeprav je izvajanje zaporedno. Če poganjaš defrag in F@H, definitvno vsaj eden od teh procesov teče počasneje (zelo verjetno kar oba). Tudi če procesor ne bi bil 100% zaseden (iz česar bi moral že deducirati da takrat idle ciklov nimaš), bi tekla procesa počasneje, zaradi preklapljanja med njima.
Namreč scheduler vsakemu procesu odstopi procesorski čas po eden od klasičnih algortimov (round robin, ...). Se pravi F@H nekaj ciklov, defrag nekaj ciklov, ...

MrStein ::

"Poglej si F@H... procesor je skozi na 100%, pa kljub temu nic ne deluje pocasneje..."

Ja winsi imajo odličen scheduler. Zato mi ni jasno zakaj mi filmi štekajo, razen če izklopim emule ( ki zaseda 5 % CPU in 0.3% disk bandwitha ) ( windows XP )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

zanimiv test

The end result is that my Mac is a bit more stable than my PCs. It's not night and day, and the Mac does crash, just like my PCs do - it just crashes a little less frequently.

tko da, STFU...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Road Runner ::

kdo je pa reku da se os x ne sesuva? ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti iz tovarne jabolk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
728178 (5577) borchi
»

NEST 06: Shark-357 zmagovalec v modanju računalnika

Oddelek: Novice / NEST
396228 (4787) Spc
»

Apple predstavil nove ekrane in OS X 10.4 Tiger

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
273206 (3206) Piranha
»

Hitrejši iBooki in PowerBooki

Oddelek: Novice / Procesorji
82688 (2688) Byla
»

Applovi finančni razultati za prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
182476 (2476) MitjaP

Več podobnih tem