» »

MPAA, RIAA in sedaj še BSA!

MPAA, RIAA in sedaj še BSA!

CNet - Poleg glasbene in filmske industrije se je na P2P omrežja spravila še IT industrija. Bolj konkretno BSA.

Po njihovih besedah naj bi industrija programske opreme izgubila 29 milijard dolarjev zaradi P2P omrežij. Številka, ki je kar dvakrat večja kot je bila lani.

V članku, ki ga je objavil CNet, se najbolj pritozujejo nad Azijo, Afriko in Rusijo.

Izguba ali neustvarjeni dobiček? Razlika je, vsaj večini, več kot očitna. Vsekakor je pa vedno dobro, da se krivca poišče na sosedovem in ne na domačem dvorišču.

8 komentarjev

boštjan ::

jaz pravim,če bi bile cene programske opreme v mejah normale se to ne bi dogajalo oz. se bi,a v manjšem obsegu kot sedaj

PhotoBlaz ::

hmmmm sej vse to glede avtorstva je cist res, samo noben se pa mogoce ne zamisli, da so P2P omrezja ena velika velika reklama za vsak tak izdelek, pa naj bo to film, glasba ali pa programje.

Phoebus ::

Pred leti so na veliko kopiral okol TIS. In kaj se je zgodilo? Telekom je naredil pametno potezo in spustu ceno na 3 tisoč al kolk že (v glavnem tolk kot 1 glasbeni CD). Prodaja se jim je ZELO povečala in na koncu so imeli večji dobiček.

In po pravici, dam z veseljem 3 ali 4k za TIS in imam original. Če bi pa bla cena tako zasoljena kot je pri ostalem softveru, bi šel pa na travnik.

billy ::

Kot recimo kateri software? Saj pa winzip je recimo 5400, za office pa ne more človek pričakovati, da bo imel isto ceno kot nek TIS??

Tarzan ::

Po drugi strani pa zakaj pa ne?
Slovencev je manj kot 2 miljona, od tega jih je nekaj 100 tisoč, ki bi TIS lahko koristno uporabili. Office ima ogromen trg, na katerem se bi denar več kot 100× povrnil tudi če bi ceno spustili tako nizko. DA bi dal čez 100 jurjev za program, ki mi ne nudi bistveno več od zastonj konkurence... tako slabo mi pa še ne gre.:(

dr.J ::

Naj riaa in bse in podobni voluharji pritisnejo na proizvajalce diskov (in zahtevajo kak dolar od GB), naj spet delajo diske z 10 GB namesto s 400. Za normalno delo je to dovolj, ostalo je itak za filme, mp3 in warez.

Nox ::

Naj riaa in bse in podobni voluharji pritisnejo na proizvajalce diskov (in zahtevajo kak dolar od GB), naj spet delajo diske z 10 GB namesto s 400. Za normalno delo je to dovolj, ostalo je itak za filme, mp3 in warez.
bravo...kaj pa tisti ki se amatersko ukvarjajo z obdelavo videa in drugih multimedijskih vsebin naj pa kupijo pet po 12GB in dajo po 100kSIT na komad zgolj zarad tega ker bi RIAA in drug *BS* računal previsoke provizije/licenčnine/al karkoli že....
in še razvoj da bi obrnu v drugo smer..bravo..verjetn si katolik ane....

pa brez zamere...ker me je mal na obrate spravlo...

edin pameten predlog(lahko je sicer še kak, vendar dvomim), ki bi ga lahko upoštevale organizacije/uradi za avtorske pravice je, da znižajo cene produktov, vendar pa tega zaradi njihove lastne kapitalistiščne zaslepljenosti ne bodo storile..vsaj v tej ureditvi ne...

dr.J ::

> ...ker me je mal na obrate spravlo...

Ja, in to nekontrolirano! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Franciji po HADOPI-ju manj piratstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10522518 (18676) amigo_no1
»

Vpliv P2P precenjen

Oddelek: Novice / Ostale najave
275773 (4254) gruntfürmich
»

P2P, Sony in demografska bomba

Oddelek: Novice / Ostale najave
154072 (3511) B-D_
»

Kanadski internetni ponudniki v boj s CRIA

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
82448 (2448) MrStein

Več podobnih tem