» »

MySQL popustil

MySQL popustil

Monitor - Podatkovna zbirka MySQL je (bila?) zelo priljubljena pri izdelavi spletnih aplikacij, zlasti v navezi s skriptnim jezikom PHP. Potem pa se je začelo zapletati z licenčnimi pogoji in vse je kazalo, da bo podpora za to podatkovno zbirko celo izpuščena iz pete generacije PHP. K sreči pa so pri podjetju MySQL vendarle popustili in bodo dovolili, da se MySQL-ove knjižnice še naprej vključujejo v PHP. Še klik na novičko v Monitorju.

Ko smo že pri podatkovnih zbirkah, v Monitorju navajajo tudi poročilo podjetja AMR Research, ki meni, da se v bližnji prihodnosti obeta razcvet tudi odprtokodnim podatkovnim zbirkam, poleg MySQL še zlasti PostgreSQL. Izboljšati se mora predvsem prilagodljivost velikim količinam podatkov, že sedaj pa so marsikoga prepričale s preprosto uporabo in vzdrževanjem, odzivnostjo, stabilnostjo in seveda tudi s ceno. Še klik na omenjeno poročilo in novičko v Monitorju.

3 komentarji

upirna ::

no, to je pa res lepo slišat. Jaz že dolg čas delam s to navezo pa mi bi bilo res žal, če bi se sodelovanje končalo.

Trubadur ::

sam useen bo v php 5 sqlite
Berite Thomasa!

darh ::

Mislim da bi marsikdo pridobil več kot pa izgubil, če bi poskusil še kaj drugega kot MySQL. Marsikdo žal niti ne ve, da sta to popolnoma ločena produkta...


V čem pa programiraš? V PHP in MySQL...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero orodje za programiranje?

Oddelek: Programiranje
162193 (1725) M.B.
»

Prihajajo usnjena ohišja

Oddelek: Novice / Ostale najave
123026 (2604) Alexius Heristalski
»

Slo-Tech Linux @ Monitor

Oddelek: Slo-Tech
51081 (974) Gandalfar
»

Nenaročena e-pošta bo izničila njeno uporabnost

Oddelek: Novice / Zasebnost
102250 (2250) Jeebs
»

Namesto računalniške škatle rezina v omari?

Oddelek: Novice / Diski
81906 (1906) IR Babun

Več podobnih tem