» »

Rezanje cen

Rezanje cen

The inquirer - Sicer ste danes že dobili približen pogled na cene AMD-jevih procesorjev, ki vam ga je posredoval McHusch, sam pa sem naletel na celotno prodajno shemo prihajajočega tedna.

Tako sem na Inquirerju našel Intelove in AMD-jeve načrte za prihodnjo prodajo. Kot kažejo številke, se AMD-ju mudi iz trga odstraniti predvsem Celerone in jih zamenjati s svojimi Athloni XP, Intel pa nadaljuje s politiko pridobivanja zahtevnejših uporabnikov z nižanjem cen Pentuimom 4.

Prav tako v novici ugotavljajo, da so načrtovane cene začetek priprave trga na izdajo naslednikov Athlonov, in sicer procesorjev s kodnim imenom Clawhammer. Če se pri AMD-ju ne bodo zamerili kupcem s t.i paperlaunchi, znajo slednji uspeti. Zakaj, verjetno ni potrebno poudarjati.

Če vas zanima, koliko k ceni dodajo na poti med proizvajalci in vami trgovci, pa si poglejte tukaj.

6 komentarjev

element ::

"Kot kažejo številke, se AMD-ju mudi iz trga odstraniti predvsem Celerone"? [:\]

Tomi ::

Ja, ker bi rad namesto njih videl svoje Athlone XP, mogoče.
Ok, saj sem se malo nerodno izrazil, bom popravil.
metrodusa.blogspot.com

Brane2 ::

Nice. AMD XP pa performancno sploh ne bi smela biti tako low-end mashina, ceprav cenovno je, sploh v Dual-CPU konfiguraciji.

Je pa opaziti se nekaj. Te cene sploh niso toliko nizje od denimo PCXovih.

Ce sem prav zracunal je tu P4-2.4GHz $260, tam pa $200. Poleg tega ima PCX pac trenutno veljavne cene pri nas, ki odrazajo US cene izpred parih tednov.

Lepo. Komaj cakam, kaj bo s SledgeHammerjem >:D

Do takrat bo pa tud Tualatincek, nizkoletec na 1.6 GHz povsem dovolj :D

nodes ::

Cena delnice Advanced Micro Devices so po 3,63 dolarjev in dosegla record-low.
Delnice Intela so padle na 13,83 dolarjev....AMD rhigh - 75$, INTC rhigh - 125. Težko verjamem, da se bo situacija z 64-biti kaj bistveno spremenila na pozitivno. Zlati časi te zasnove so mimo, prostora za dva ni več in enga lahko popapca. Vse se lahko obrne na bolje samo npr. z glasovni ukazi, z dikcijami.. itd.

Zheegec ::

AMD naj bi z ClawHammerji prevzel vodstvo (in ga tudi bo če ne bo prej propadel) na strežniškem trgu. Najmočnejši računalnik na svetu naj bi imel 1000 Opteronov, graditi ga bodo začeli prihodnje leto. Tudi kot desktop pa bo SledgeHammer recimo 3000+ daleč nad P4 3 Ghz. Delovala pa bosta oba v 64B in tudi v 32B. Kdo ga sploh ne bi hotel?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tito ::

Hja za 60% se stvar podraži, preden pride do nas :D

20% uvoznik 20% prodajalec 20% DDV!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelu izrečena rekordna kazen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12114646 (10837) destroyer2k
»

Barcelona zagledala luč sveta

Oddelek: Novice / Procesorji
354619 (2666) Jst
»

Intelovi C2D hrošči v novi luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8310463 (6429) Mr.B
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
844727 (4727) ||_^_||
»

Je Intel megaherčni goljuf?

Oddelek: Novice / Procesorji
212178 (2178) ragnarock

Več podobnih tem