» »

Telefonirali bomo dražje!

Telefonirali bomo dražje!

Finance - Po poročanju časnika Finance se nam, uporabnikom mobilnih omrežij družbe Mobitel, Simobil in Vega, obetajo dražje storitve, ki jih operaterji ponujajo (pogovori, SMS-i,...). Povod za to naj bi dala agencija za telekomunikacije, radiodifuzijo in pošto (ATRP) ki pravi, da menda nekatere cene, ki jih operaterji zaračunavajo trenutno, ne pokrijejo niti njihovih stroškov. Ja, to bo. Podražitev naj bi bila napovedana za 1. avgust, cene nekaterih storitev pa naj bi se zvišale za 10 do 15 odstotkov. Vsi trije operaterji pa zaenkrat o tem še nočejo govoriti. Le kje imam dobri stari (zeleni) poljski telefon™ [:D]? Klik! P.s. Tako hudo sicer ne bo, vseeno pa nisem mogel mimo spodnje slike, ki je bila včasih zelo "popularna" [:D].

12 komentarjev

CaqKa ::

berite moj komentar pri novici o anketi 'moj mobilni ponudnik je:'

BlazP ::

Ni vse tak crno kot se slisi. To je tak ko takrat, ko so se klici v stacionarnem omrezju podrazl, zato da so se lahka klici med regijami pocenil(oziroma, so se izenacili). Tuki bo pa podobno. Klici recimo znotraj omrezja Mobitel se bojo podrazil, da bojo lahka pocenil klice iz stacionarnega v mobilno omrezje.

Tody ::

ki pravi, da menda nekatere cene, ki jih operaterji zaračunavajo trenutno, ne pokrijejo niti njihovih stroškov

Kake stroške majo pa oni ???????? Sej jih sploh nerabmo. Cene na mobitel področju ureja konkurenca in varstvo potrošnikov. Internet ma za une k plačajo itak vsak svojega ISP drugi so na voljah, arnesih in podobnih zadevah telekom je pa itak monopolist. Mislim nej napišejo rajš jest mam premajhno plačo people pay MORE !!>:D

CaqKa ::

blazp : prosim lepo povej mi kaj bom imal od tega ce bom na stacionarno lahko klical ceneje?... za te namene imam v denarnici telekomovo kartico za govorilnice....
pa še nekaj če bodo pocenili stacionarno omrežje bo folk več klical na stacionarno omrezje kot pa je bila pocenitev... ergo... vse skupaj se bo podrazilo.. to so samo navidezne pocenitve ki pa so v resnici podražitve

BlazP ::

CaqKa: Ce ti ne klices iz Mobitelovga v stacionarno omrezje, se ne pomeni, da drugi tega ne delajo. Poznam eno, ko ma dobesedno eno nulo na racunu vec zaradi takih pogovorov. Telekomove govorilnice tudi niso na vsakem vogalu, pa ti tudi bol malo koristijo, ce si v kraju, ki ga ne poznas in ne ves kje se nahajajo.
Ne bojo pocenili klice v stacionarnem omrezju, ampak klice iz stacionarno v mobilno omrezje in kontra.
Pa ce bo podrazitev 15%, to pomeni da bomo telefonirali glih tak drago, kot smo pred letom pa pol(a je kdo upostevu inflacijo?). Kolker se spomnem, se cene niso bistveno spremenile v tem letu pa pol.

mrTwelveTrees ::


ja, to bo to...
telekom ma izgube, ker ma ze vsak slovenc mujota...
kdo sploh se klice z navadnega telefona..., ja ok no sluzbe...pa tudi to gre vsa na GSM

pa se to: bo treba na S!mobil it fantje, Mobitel je predrag :)

CaqKa ::

blazp... kaj sem pa jaz napisal v mojem postu?

napisal sem da bo posredno ga prišlo dražje ker bo imel v podzavesti da je telefon cenejsi... in bo s tem preteloforilal več kot pa je pocenitev (15%)... in bo s tem več nabil kot pa prej...

nikjer pa nisem napisal da sem ne telefoniral na stacionarno... čeprav je to res... samo pravim da so 'pocenitve' ki jih delajo dejansko podrazitve. vendar tega na kratki rok in z kratko pametjo ne opaziš. ravno tak kot folk naseda na razne (za primer bom vzel tale bla bla vikend al kaj je ze blo) tisto sranje je bilo samo v omejen času in še to samo do konca prejšnega mesca... pa so mi vsi pravli da telefonirajo ceneje od mene.... nope na dolgi rok sem bil jaz na boljšem... sploh še ob dejstvu da je moj začetni strošek že dve leti nazaj. nekateri kreteni pa potrebujejo na vsakega pol leta nov telefon... če dajo 10ksit zanj to pomeni za nekatere 1-2 mesca pogovorov... takšne stvari so za razmislit. brezglavo kupoavnje razlicnih paketov in nasedanje ponudnikom brez kaksne poglobitve v cenike je nesmiselno!!!

Matty ::

Ker sem gorenc, bom pac manj telefoniral (ze sedaj imam skupaj z narocnino v povprecju mesecno 3000 sit stroskov - druzinski paket)... Sedaj bom pac imel 10% vec...

Nekaj drugega mi pa ni vsec. Namrec kar bodo pod pretvezo drzavne agencije za telekomunikacije naredili mobilni operaterji je namrec kartelni dogovor. To pomeni, da se najvecji ponudniki (oz. v tem primeru vsi ponudniki - ne vem kaj je z debitelom, verjetno ima itak cenik od mobitela) dogovorijo o zvisanju minimalne cene. Mislim, ce smo trzna ekonomija taksnih dogovorov ne sme biti.

Primerjava z Evropo? Naj ceno primerjajo s slovenskimi placami, pa bodo prisli nad evropsko raven!

p.s.: mobitel ima mesecno OGROMNE stroške... zaposleni, vzdrzevanje opreme, nove tehnologije... UMTS!!!!! Tako da je povisanje cen logicno, in so si ga morali omisliti. Verjetno so fajn lobirali na agenciji za telekomunikacije, saj bi se v primeru enostranskega povecanja cen kar nekaj ljudi odlocilo zamenjati ponudnika mobilnega telefona in bili tako izniceni efekti zvisanja cen...


BlazP ::

CaqKa: Ce je pa folk tak butast, da se jih da tak okol prnasat, pol pa ne vem zakaj ne bi. Ka si pa ti napisu v svojem postu, pa itak nisem najbolje razumel.

Razlog, da so se vsi mobilni operaterji odlocili zvisati cene, je znizanje cen pogovorov iz enega mobilnega omrezja v drugo, tako da se bo sprememba pri vseh poznala, ne samo recimo iz Vege v Mobitel ampak tudi obratno.

Tako kot je ze Matty napisal. Vzdrzevanje in nadgrajevanje telekomunikacijskih infrastruktur OGROMNO stane. A mislite da bi kdo v Sloveniji danes imel ADSL doma, ce v preteklosti ne bi povisali cen pogovorov v stacionarnem omrezju? Malo morgen! Zdej se bojo najbrz zacel bunit tisti, ki imajo kabelski internet. Sam ka je pa ADSL druga kot konkurenca kablskemu internetu. Kako pa konkurenca vpliva na potrosnike pa itak vsi vemo.
Pa da ne bom samo govoril

Ne delam reklame za Mobitel, Telekom itd., sam ce poznas obe strani(dobro in slabo), malo drugace gledas na vse skupi.

Justy ::

Uglavnem zdej so dost folka pritegnel z temi raznimi akcijami, zdej jih bojo pa se nategnel (k ze skoz nategujejo) z temi podrazitvami........ Da so mel pa sedaj zgube, se lahko pa samo nasmejem....... pa se skupni dogovori........... res krasna dezela nasa

Mate ::

Vprasanje je, ce oni to sploh lahko nardijo. Jest sm podpisu pogodbo s Simobilom za dve leti, da bom njihov narocnik in da mi bodo oni nudil klice v njihovem omrezju po 5 sit/min. In ce v tem primeru oni spremenijo svojo stran pogodbe... (kar je po mojem mnenju ne smejo) lahko jest spremenim mojo, za kar bi pa gotovo ble zame neugodne posledice. Logicno je pa, da Telekom zgublja dobicek na racun mobitelov. Jest telefoniram skor samo se iz mobitela, stacionarca pa uporabljam za internet, to je pa tud vse.

Justy ::

Kdor drugim jamo koplje, sam vanjo pade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopija sim kartice

Oddelek: Loža
113232 (2942) Zstiller
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336928 (6352) shadeX
»

Kakšno nadomestila naj operater povrne končnemu uporabniku ob nedelovanju ali slabši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7116844 (11631) M-XXXX
»

Dnevnik klicev na spletnih straneh operaterjev

Oddelek: Informacijska varnost
112461 (1708) krneki
»

Mnenje: omrežna nevtralnost ne obstaja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114998 (3912) cegu

Več podobnih tem