» »

Spam na pohodu

Spam na pohodu

The Register - Uredništvo Slo-techa in avtor te novice opozarjata: V primeru, da neželena sporočila (spam) škodljivo vplivajo na vaše zdravje, sledečega besedila ne berite.

Sicer tako hudo še sicer ni, samo sem pa prepričan, da se jezite, ker vam spam polni koš, ponudniki pa, ker jim zapolni povezave. In če gre verjeti tej novici, smo šele na začetku. V anketi, ki so jo izvedli med podjetji, namerava kar 90% podjetij v prihodnje nameniti več denarja na oglaševanje preko elektronske pošte. Kot ugotavljajo, so podjetja šele pred kratkim ugotovila, da je svetovni splet odlično mesto za oglaševanje, in da se lahko postavi ob bok tiskanim medijem in televiziji, pa še cenejši je. Sicer kar 95% trdi, da nameravajo pred pošiljanjem dobiti dovoljenja, samo lepe besede se da tudi pojesti. Na žalost.

Se nam torej obeta takšna prihodnost:
Dan se je pa začel res dobro. Filtru je ušlo samo 50 nadležnih sporočil..

7 komentarjev

Gandalfar ::

hmm .. to mi daje idejo za nov poklic .. spam-tagger .. vse kar delas je da rocno preglejujes spam, ki prihaja v postni predal - nic false positivov and stuff

lahk bi pa tud kak rac. algoritem uporabl ampak zakaj, ce lahko najemate cloveka ;-)

Jeebs ::

Če je samo 1% reklamnih sporočil, k sm jih prejel do dons bilo dovoljenih z moje strani, pol dam prec jutr levo jajce stran odrezat! :D Aha, pa še nekaj za premislek... Tisti, k imate Symantecov Internet Security, dejte med varovane podatke vaše e-mail naslove, pol pa se pejte sprehajat med raznimi Pr0n stranmi in podobnimi. Boste vidl, kokrat vam bo stran hotla ukrast vaš e-naslov. ;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Narcos Satanicos ::

Te spammerje bi blo treba samo postrelit... Sicer je pa skrajen cajt da se neki nardi z email standardom in spam zradira...

tao_s ::

mah ne vem v cem je fora... kero-koli "ugledno" podjetje mi po dvakrat poslalo mail, pa bo v mojih oceh izgubilo vso svojo uglednost... poleg tega spama sploh noben ne bere (se seveda najdejo tud kaki friki, ki to pocnejo....) in res se pomoje ne splaca...

Reycis ::

Se ne morem strinjat s tem, da je spam popolnoma brez odziva. TUdi po navadni posti dobimo precej spama, pa vendar tisto, kar dobim od Anija ali Menteka vedno vsaj preletim in ne leti direktno v kos. Ce mi je kaj vsec celo kupim. Isto velja za email. Problem je mogoce malo vecji zato, ker povecini dobivam ponudbe, ki se me sploh ne ticejo. Po mojih ocenah ima spam na ciljano obcinstvo okoli 0,5% odziva in na neciljano okoli 0,1% odziva. Glede na to, da je v spamanje poceni se na koncu oglasevalcem se vedno splaca. Je pa res moralno vprasljivo in neprimerno.
Glede na to, da se to vedno bolj razsirja, da si podjetja med sabo izmenjujejo baze emailov je rezultat tega to, da res dobivas vedno vec in vec spama. Lahko se skos samo odjavljas iz teh spam list. Namrec po ameriskih zakonih mora obstajat moznost odjave. Ampak nikoli se cist ne znebis.

Senitel ::

Jah jest vse spamerje nabijem na "junk sender list", action je pa delete without questions >:D. Če je pa kdo res ustrajen (beri pošilja iz večih e-mailov) pa skineš kompletno domeno. Problem je sam to, da moraš še zmeri e-maile dol snet;(...

TESKAn ::

Hehe, jaz dam spam pošiljatelje na delete-from-server listo. Sicer traja nekaj več časa, da dobi listo sporočil outlook, ma z tistih naslovov spama ne dobivam več.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spammanje mailboxa ob odprtju podjetja..

Oddelek: Omrežja in internet
121289 (772) SeMiNeSanja
»

Microsoft Slovenija pošilja spam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
739158 (8385) MTm2H37rqt7B

vodstvu ST!!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
16012078 (7849) perci
»

Spam

Oddelek: Problemi človeštva
333073 (2451) carota
»

Plačljivi Microsoft Hotmail

Oddelek: Novice / Ostale najave
132384 (2384) CaqKa

Več podobnih tem