» »

WinXP zahteve

WinXP zahteve

Guru 3D - Microsoft je (končno) oznanil zahteve za svoj prihajajoči operacijski sistem; Windows eXPerience. Če ga boste hoteli imeti, boste poterbovali 233MHz procesor, 128MB pomnilnika in najpomembneje, kar 1.5GB trdega diska.WinXP pa izide nekje jeseni.

24 komentarjev

JLP ::

1.5 GB??!!! Pa sej se jim je zmešal. In polovica tega so vsiljene stvari k jin nikol ne uporbljaš. Ne vem zakaj ne morjo nardit tko da lepo izbiraš kaj hočeš imet inštaliran in česa ne.

Trdi ::

Microsoft je vsiljevalec, ze odkar pomnim. In vse hujsi so. Zdej pa se njihov smrdljivi xbox, ki nam bo igre kradel za 6 mesecev...dobr, da igram le strategije :))

sinko999 ::

Ja tako kot ponavadi zraven dobiš eno zelo veliko količino smeti , najlepše je še bilo pri 95 , 98 ko si lepo izbral kaj boš rabil .

_Mortal_ ::

Ma jebi ga zato sm jst še vedno na win 98

lordgreg ::

to pa je to.. ko se laiki spravijo na področje, ki ga še ne poznajo tako dobro:

1. XP(erienced)... kdaj pa je to Microsoft začel delat? Prvič slišim.. a ti mogoče misliš eXPerience??

2. sistemske zahteve so minimalne, kaj se sploh pritožujete???

3. kar se pa rpsotora tiče... sinko... meprav zanima, v katerih tvojih oknih se je izgubila možnost za poljubno izbiranje tistega, kar rabiš.. no.. tale 1.5GB je maksimum, če bi si inštalirali še vse dodatne programčke, ki jih skrivajo XP-ji...

joj, joj, joj... ccc...

undefined ::

/me nods to Greg

BigFoot ::

pa še res je. itaq vas pa noben ne sili da uporabljate WinXP, poleg tega pa itaq večina tistih ki se zdele oglašajo ne bo imela original verzije.

OrlyTM ::

1.5GB ... pa kaj je to danes takega ... Vsak špil z nekaj dodatki že pokuri od 600-1000 GB ... A operacijski sistem naj bo pa 100MB .. pa vse naj ma not kar rabimo. Krneki.

lp
OrlyTM

lordgreg ::

hja.. pol se še pa pritožujejo... po eni strani pa še sami uporabljajo M$jev izdelek :/ ..where's the point?

OZZY ::

Folk. treba si bo omisliti nov Maxtorjev 100GB disk. Če ne en bo šlo.

lordgreg ::

jebote bog ej.... preberi si vse komentarje!!!!

undefined ::

LOL! Talk about ignorance. ;)

tha_man ::

Ha, moj računalnik ravno še izpolnjuje minimalne zahteve. Diska je pa še preveč. Legenda:D

yjj ::

Jaz imam še vedno Win98 in z njim ni nič narobe, kozmetični Me pa se obiskovalcem nenehno sesuva. Ostanite kjer ste:))

frudi ::

ok, 1.5 GB na prvi pogled res zgleda dosti... ampak po drugi strani pa je to 'samo' 600 MB več, kot pa mi trenutno zasedejo win2000. pa če bodo pod XP igre laufale dobro, se lahko znebim tudi win98 (dual-boot), ki drugače prispevajo še dodatnih 400 MB. heh, pa smo skoraj na istem: win2000 + win98 = 1.3 GB; XP =1.5 GB

lord VASCO ::

Kje je pa link na stran kjer bi se mi to 100% prepričal d je res? Sm mal glodu po njihoumu HP pa nč nism najdu.;((

andrej ::

1. XP ne izidejo nekje jeseni, ampak tocno 25. oktobra.

2. 1.5GB je minimum za uspesno instalacijo in delovanje. To ne pomeni, da bo sistem tolko zasedo. Sam sistem zasede okrog 700 MB, potem pa moras dodat se temporary file, pa pagefile, ki naraste na vec kot 300 MB pri PC-jih z 256 MB pomnilnika. Zraven pa je vset tudi prostor potreben med namestitvijo itd... Se enkrat, sam sistem pa ne porabi tolko... Ampak, kaj je danes 1.5 GB?

3. prava stran za XP je http://www.microsoft.com/windowsxp. Zahteve pa so http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/...

lordgreg ::

andrej: saj pravim... tako je, ko se laik spravi govorit o nečemer, česar ne pozna sploh!!!

cordell777 ::

Pac imas eno particijo z 2 GB in je cist zadosti, da XP zelo dobro laufajo. Predpogoj je dosti rama, 192 je glih nekje fajn, ceprav bi blo 256 pa ze res skoraj optimalno. (govorim o beta2 verziji)

lordgreg ::

cordell777: erm... hja, ponavadi beta verzije požrejo več resursev kot final različice

andrej ::

res je. beta verzije pozrejo vec pomnilnika in so pocasnejse kot finalne, ceprav najnovejsi buildi delujejo zelo hitro in se bootnejo hitreje kot Windows 2000.
KAr se tice sistemske particije pa 2 GB skoraj ne bo dovolj. Jaz raje uporabim 4 GB za sistem zato, ker na to particijo potem tudi instaliram programe, ki jih uporabljam - recimo Office, Visual Studio, itd. Na posebni particij pa imam moje podatke. Kadar hoces zadevo sformatirat, enostavno sformatiram samo sistemsko particijo - s tem vrzem dol sistem in instalirane programe, podatki pa ostanejo... Mam XP-je tudi na 2 GB particiji pa hoce ze zelo na tesno. V bistvu se je zaradi pomanjkanja diska ze System Restore izklopil...

whatson ::

dobro.... zahteve lih niso pretirane... zato pa je tudi OS stabilen in hiter kot se spodobi...
glede placa pa... saj 2 giga instalacije ni dosti... moti me pa le, da ne moreš izločiti posameznih programov iz inštalacije... preveč monopolistično se v tem primeru obnašajo...

drugače je pa XP dober OS...

Matri[X] ::

Zaradi mene lahko WinXP zasede 3GB, pa se ne bom razburjal, kajti pomembno mi je samo hitrost in zanesljivost!:D

1.5GB je zahteva za WinXP Professional !!;)WinXP Home bodo vejto zasedli okoli 1GB!!

R0K ::

jest mam 13gb disk in xp lahko zažre max 5gb, ostalo rabim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi šolski dan

Oddelek: Loža
346235 (4493) Pika na i
»

Jugoslovansko vodstvo in okupacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1818794 (6508) donfilipo
»

Vse najboljše za dan mladosti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277060 (5075) username
»

prihodnost

Oddelek: Loža
51501 (1501) WarpedGone
»

Kako bo z mejo v EU ?

Oddelek: Loža
161583 (1308) DaNe

Več podobnih tem