» »

Kako bo z mejo v EU ?

Kako bo z mejo v EU ?

IceIceBaby ::

A se kdo spozna mogoče na to ? Trenutno je tako da avtomobilov starejših od cca 5 let nemorš pripeljat v Slovenijo na noben način (razen oldtimerje če se ZLO potrudiš). V EU pa naj bi se meja sprostila in po logiki bi avto lahko dol prpelu in ga tuki registriral pa vse.

Ampak avstijci neki mutijo da bodo mejo obdržal še kr neki časa. A to pomeni da bodo na šendgenski meji kontrolirali tujce mi pa bomo vozili mimo al bo še naprej treba carino plačevat pa vse tko kot do sedaj ?

Ubistvu me čist konkretno zanima če bom 2004 ko bomo v EU lahko pripeljal dol avto starejš od 5 let.

nicjasno ::

To bi mene tudi zanimalo, ker si mislim v roku 2-eh let omisliti enega ameriskega musclecara dol z nemcije. :)

Ce ve kdo kaj natancnega naj brz pove.

Thomas ::

Zakoni EU naj bi veljali.

Kako jih bodo pa razni Avstrijci in avstrijanci obhajali - to je pa drugo.

Naši severni sosedje bodo kar zadržali šengen na svojih mejah. Škandalozno.

p.s.

Potem pa eni še pričakujejo EU pomoč od njih v primeru vojne. Samo, če jim bo taktično ustrezalo.

:D

Ampak vseeno. Stara Evropa ne bo imela prav dolgo več odločilne besede.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Thomas, pusti zdej obrambo države pa razne take malenkosti. Tuki gre za višje cilje, za moj avto :)

Šendgen bodo obdržali, samo jaz si predstavljam (upam) da ne za slovence, ampak za tujce. Nam bodo pregledal pasoše pa spustil naprej...Upam da mam prav :)

Thomas ::

> Nam bodo pregledal pasoše pa spustil naprej...

To delajo že zdej. Ko vidjo da si Slovenc, sam zazehajo.

:D

Ampak nismo se zato boril!

No ja, avto boš 100% mu. Iz Danske, če so tam najbolj ugodni. Če le ni vse gnilo v deželi evropski.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Avstrijci bodo imeli Schengensko mejo dokler naši ne bodo uredili meje s Hrvaško, potem pa se bo Shengenska meja preselila na Slo-Hrt mejo, to naj bi bilo začetkom 2005 (2004 pa vstop v EU).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

> Avstrijci bodo imeli Schengensko mejo dokler naši ne bodo uredili meje s Hrvaško

Neumnost. Ne morem drgač rečt. Potem bi jo morali pa uvesti še na italijanski meji. Ker če je Italijani ne bodo imeli z nami, bodo lahko hudobneži prišli preko Slovenije in Italije k njim.

V resnici so Avstrijci rahlo smotkani. Tud s temi tovornjaki ga biksajo, ko jim ne pustijo čez ... Sam da se njim prpele fasnga, pa so kar zadovoljni!

:D


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Ja, ko je bil ravno prime Austrije sem pač to uporabil, drugače pa to velja tudi za Italijo. Zunanja meja Slovenije mora biti urejena, potem se pa Schengenska prestavi na Hrvaško mejo in se popolnoma odpre meja z Italijo in Austrijo, seveda bo pa še tranzitno obdobje za delovno silo (mislim da 3 ali 4 leta?), ampak lahko bomo šli v Nemčijo z osebno pa nakupili 5 avtov brez carin že po letu 2005 in Avstrija glede tega glede na zakone EU ne more nič več storiti, če pa bodo kaj zajebavali je pa že drugo vprašanje kaj si bodo naši "pogumni" politiki upali reči da se bodo zadeve uredile kot piše v pristopni pogodbi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

> Zunanja meja Slovenije mora biti urejena, potem se pa Schengenska prestavi na Hrvaško mejo

Spet govoriš nekaj, česar ne veš. Avstrijci so objavili (notranji minister) da bodo obdržali take meje do 2009 vsaj. Pa da bodo Sloveniji mogoče dali kakšne olajšave.

Ne, ko bomo mi zrihtali mejo pa takoj odpravijo svojo. Ne.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Hm, tega nisem vedel (pročila?), samo glede na našo pogodbo z EU bi že leta 2005 morali biti brez Schengenske meje med Italijo in Austrijo - ter Slovenijo. Po mojem je ta odločitev celo nezakonita... I'll look into it!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

||_^_|| ::

Avstrijska meja nima nič opraviti z uvozom avtov iz EU. Drugač pa tut mene zanima odgovor na vprašanje če bo kej spremembe pri uvozu avtomobilov. Vem sam da bojo carine ostale take kot so, sepravi nič na evropske avte na vse ostale pa nevem točno kok.

DaNe ::

Kolikor jaz vem bodo cariniki na mejah med Dlovenijo in Italijo ostali še najmanj 8-10 let.
You'll never drink alone!

||_^_|| ::

DaNe: zakaj pa to?

_sas_ ::

a ni bilo receno, da bodo avstrijci obdrzali enako kontrolo kot do zdaj, ampak to naj nebi veljalo za slovence? torej nekega prostega prehoda vseeno nebo ...

ceprav je to res malo neumno, kot je rekel thomas, saj bi "ostali", k njim prisli preko italije :)

Odin ::

Pa sej Avstrijci nebi izvajali carinske kontrole, samo policijsko, za kar pa imajo vso pravico.

Matty ::

Da pojasnimo nekaj pojmov. Kot prvo, vstop Slovenije v EU se ne pomeni tudi vstopa v schengensko obmocje. To ne pomeni, da bodo "zunanje meje" EU se vedno na avstrijski in italijanski meji, to samo pomeni, da bodo TUJCI (kar pomeni ne imetniki pasusa iz ene izmed 25 EU drzav) morali skozi ponovno preverjanje dokumentov. Ostali bomo (oz. naj bi) brez problemov sli skozi. Ko bo Slovenija prejela dovolj cekinckov iz EU malhe (in dala precej svojih) in bo posodobila infrastrukturo in usposobila osebje (no comment, trajalo pa naj bi leto, dve) na juzni (hrvaska, madzarska ni vec pomembna) se bo pac schengen premaknil malo bolj na jug in vzhod, hkrati se bodo ukinili policijske kontrole na avstrijski in italijanski meji (carinske se bodo ze z vstop Slovenije v EU)... Ta Schengen itak ni tragedija, npr. anglezi tudi npr. niso v schengenu...

Kot drugo... Ko se bomo prikljucili EU bomo TAKOJ vstopili na skupni trg EU, kar pomeni, da bomo lahko kupili karkoli (razen seveda dolocene kmetijske izdelke - npr. meso in podobno), kolikorkoli bomo zeleli in kjerkoli znotraj EU obmocja in to BREZ carine in BREZ davka pripeljali v Slovenijo. Seveda istocasno to pomeni, da ne bo vec vracil IVE in Mwst...In to nima totalno nobene zveze s schengenom... S tem lahko pojasnimo uvoz avtomobilov in vse podobne navlake... Seveda pa Slovenija lahko sprejme "ekoloski" ukrep in prepove uvoz avtomobilov starejsih od npr. 10 let... (nekaj podobnega je ze sedaj v veljavi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

DaNe ::

Črtica mož: zaradi ilegalnih prehodov meje! S tem bi nekako zmanjševali ali vsaj poskusili omejiti ilegalne prehode.
Lahko pa že sedaj vidiš koliko ilegalcev ujamejo naši cariniki in koliko jih ne.
S prostim prehodom meje pa bi se ilegalni prehodi meje povečali.
You'll never drink alone!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638336 (31961) ADIJOOO

Schengen pada

Oddelek: Problemi človeštva
436138 (5562) Izbeglica
»

Schengen - Evropa brez meja - je to lahko nevarno?

Oddelek: Loža
61365 (1081) MadMicka
»

Shengen in Madžarska

Oddelek: Loža
61398 (1319) Daedalus

Več podobnih tem