» »

Big Brother is coming?

Big Brother is coming?

eon.si - Eon.si poroča, da naj bi ameriški pravosodni minister John Ashcroft - ki zagovarja poostren nadzor nad vsemi tujci, ki prihajajo v ZDA - zagovarjal jemanje prstnih odtisov, fotografiranje in preverjanje preteklosti turistov, poslovnežev in drugih obiskovalcev ZDA, ko le-ti pridejo na mejo.

Ameriški liberalci, ki so proti tej ideji že protestirali, so prepričani, da se FBI ne bo omejil le na terorizem, ampak da obstaja nevarnost da bi zbirali podatke tudi o drugih zadevah. Recimo o ljudeh, ki nasprotujejo politiki ZDA ali NATU, lahko pa bi stvar zavila tudi v kakšno indutrijsko špijonažo.

Vprašanje je tudi kako je takšna zadeva sploh tehnično izvedljiva, a kljub vsemu ne smemo pozabiti da je Evropska unija na Nizozemskem letališču Shiphold poizkusno uvedla prepoznavo oseb s pomočjo skeniranja mrežnice.

4 komentarji

||_^_|| ::

pridem v ameriko h enmu na obisk in na letališču morm pokazat svojo kartoteko, pa prstne odtise mi vzamejo? hvala lepa. Večje bedarije pa še nism slišu ej:)

attackiko ::

u big brother.. kolk me je strah.. vidl bojo kdo sem.. pa to je zločin nad človeštvom

Ziga Dolhar ::

Mr. Ash?

poweroff ::

Mr. Ass-hcroft :D

Saj to da vidijo kdo si ni problem, problem je ker te obravnavajo kot kriminalca - preventivno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA v tajnosti pripravljajo obtožnico zoper Assangea?

Oddelek: Novice / NWO
428339 (5220) Lonsarg
»

Kitajska očitno blokirala tudi Bing

Oddelek: Novice / NWO
256227 (4474) vahid
»

Nemški obveščevalci ujezili Avstrijce

Oddelek: Novice / Zasebnost
4413631 (10054) PaX_MaN
»

Rusija prepoveduje anonimen dostop do Wi-Fi

Oddelek: Novice / NWO
4920417 (17192) sisemen 
»

15 let zapora za CD/DVD pirata (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6217224 (14152) Cico

Več podobnih tem