» »

Defektni Radeoni v prodaji

Defektni Radeoni v prodaji

X-Bit Labs -

Poročali smo že, da naj bi bilo možno Radeona 9500 spremeniti v 9700 verzijo. Zadeva je seveda super dobra, a danes so se pojavili na spletu namigi, da vseh kartic ne moremo tako modificirati. A?

Po poročanju X-Bit Labs namreč okrog 30 odstotkov kartic takšnega posega ne preživi; začnejo delovati nestabilno ali pa se pojavijo artefakti. Na žalost jim še ni uspelo ugotoviti, kako te - do modificiranja neprijazne kartice - ločiti. Zatrdili so le, da to ni odvisno od različice BIOS-a in deklariranih frekvenc delovanja. Zakaj je to tako?

Pojavljata se dve razlagi. Po prvi naj bi sámo modificiranje tako poškodovalo kartico, da le-ta ni več zmožna brezhibno delovati. Druga, po mnenju X-Bit Labs verjetnejša teorija, pa pravi, da so nekateri Radeoni 9500 pravzaprav defektni Radeoni 9700. V tovarnah namreč vse Radeone 9700 testirajo in rahlo defektne izločijo, razen če se napaka ne skriva v štirih cevovodih. Ti potem enostavno postanejo Radeoni 9500.

No vsekakor ni vse tako črno, saj je "defektnih" čipov malo. Tisti pa, ki so že neustrezni, imajo navadno hujše napake, kot le nedelovanje štirih cevovodov, tako da je možnost, da naletite na pohabljenega Radeona 9700 preoblečenega v Radeona 9500, majhna. A če imate smolo ...

13 komentarjev

nodes ::

Pri 50% nižji ceni, 30% možni defekt in ostane 20%, ki je kot pri spolu, nikoli ne veš vrstni red + in -, gemblerji izvolijo naprej :))

Fury ::

jest grem gamblat.

Airskull ::

jst bi tud če bi mel kej cvenka
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

AtaStrumf ::

Kot jaz vem, ne Maleckemu ne piek-u ni uspela modifikacija (pojavili so se artefakti), tako da ne hitet v loterijo, ker vam pomoje možnosti niso ravno naklonjene. Tvegajte le če lahko kartico potem vrnete oz. zamenjate. Obstaja programski mod, ki ne potrebue nobenih modifikacij na kartici sami, zato najprej sprobajte tega in če ta ne dela se prestavljanja upora oz barvanja z prevodno barvo sploh ne lotevati. Kaj več si preberite v tej obsežni temi v forumu.

Dr_M ::

hahaha, tako sm jest napovedu...pa se mi je morphling1 smeju, zdej se bom pa jest njemu:D :D :D :D :D :D
sej mogoce mu bo ratal, sam dvomim da ma tok kesa pa zivcov za iskanje dobrega radeona>:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

?? Kdaj sem se ti pa smejal, sicer pa tega sploh še ne počnem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Vem, kaj si mislil, ampak se nisem smejal tebi, smajli je bil posledica dobre volje, da bi imel to grafo. Ker v mod sem se vedno 100% da bi imel delujocega (bi ze nasel pravo grafo) v navijanje pa sploh, samo kaj ko pred tem nisem vedel da so ti radeoni tako bedni kar se tice delovanja na visjem agp-ju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Kar se pa tice direktnega komentarja o defektnih gpu-jih, je pa se prevec neznank, da bi 100% lahko to trdili.
In kar si ti rekel ni res, dosti vecje stevilo je uspesnih modov kot pa defektnih in moj direktni odgovor tebi je bil da bi sam 100% imel delujoc mod, v kar sem se vedno preprican :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GTi ::

Ni kej , teli Kanadčani so očitno racionalni ;(

Muflon1 ::

Kupil dva Saphirra oba delujeta kot 9700 z 8 cevovodi brez artefaktov brez navijanja Nature Test čez 150 FPS mater mam srečo (al pa sploh ni tolk defektnih kot pravte). Js sem mel v rokah tri in od tega so bli na enmu artefakti.

Tarzan ::

Ja, tko je pr tej zadevi. Treba je enga pr koritu poznat, ki bi lahko sprobal cel paket OEM kartic (Itak vedno dobiš odprto;( ) in ločil tiste brez artifaktov. Tako bi lahko navijalci kupil tiste brez artifaktov, ostali, ki itak nebi modali kartice pa bi bili srečni z 9500-tko. Jaz bom kupil eno, ampak še ne vem kje, in za koliko. bom videl>:D

Muflon1 ::

Em Saphhire-ji so bili BOX varjanta in tistga k si dobu si dobu ni blo zmišlevanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041153 (23551) sharp
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382268 (2268) TESKAn
»

Ati v boju z overclockerji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
231951 (1951) bf4ed
»

Gf4 4200 128 mb ali Radeon 9500 128mb

Oddelek: Kaj kupiti
131010 (732) boštjan

Več podobnih tem