» »

Konec Socketa370

Konec Socketa370

X-Bit Labs - Moram reči, da v bistvu to sploh ni tako pretresljiva novica. Zelo kmalu bo Intel prenehal izdelovati procesorje za Socket370 in v letu 2003 popolnoma prenehal s prodajo. Sredi maja bodo predstavili zadnji tovrstni model (Celeron 1,4 GHz Tualatin-256), ki bo še deloval v FCPGA2 matičnih ploščah, nato pa bo proizvajali samo še modele za Socket478 in Socket603. Tako bodo recimo Celeroni z višjimi frekvencami od 1,4 GHz temeljili na Willamette-128 jedru in bodo izdelani za Socket478.

Zadnji PIII je Pentium III-S 1,4 GHz, saj so načrtovani 1,53 GHz model odpisali. Ker pa se trudijo umakniti stare Celerone s polic trgovin, bodo 15. maja znižali cene le-teh, zato da jih ljudje pokupijo in se tako umaknejo iz prodaje. Cene se bodo spustile za $10 pri dražjih modelih, kar ni veliko, nekaj pa je vseeno. Izvirna novica tukaj.

5 komentarjev

Reso ::

A nima tut VIA svojih procov na socket 370 al sm spet kej pomešu?

tha_man ::

Ima, ampak bo z novimi proci tud šla na Socket 478.

Jeebs ::

Hm... Mene pa zanima naslednje... Imam vsaj za sedajšnje razmere precej 'star' procesor in sicer Pentium III 450Mhz. Razmišljal sem že o nadgradnji na 850 Mhz, kolikor moja mama-plata kolikor vem dopušča, pa sem slišal, da bi v tem primeru rabil poseben 'nevemkakosežereče', ker naj bi novejši proci od 450-ke imeli drugačno podnožje. Je to res? :\\

Thanatos ::

jeba ti maš verjetno Slot1 procesor, tako da boš nucal adapter Slot1 - Socket 370 in boš lahko gor dal kateri koli Coppermine CPU. Se pravi Cel 950max ali pa katerega od P3 coperminov (mislim da so do 1000)

Jeebs ::

Thanatos: Proc je v taki podolgovati črni škatlici z ventilatorjem na eni strani, pa not vtaknjen tko k ena kartica. Je to Slot1? Kje dobim ta adapter na Socket370 in koliko stane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad bi zamenjal procesor na laptopu

Oddelek: Strojna oprema
312654 (1897) zee
»

Dothan vs. FX (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
905644 (3941) Spajky
»

matična plošča za P4

Oddelek: Kaj kupiti
291833 (1650) flashek
»

Pentium M (Centrino) socket 478 + desktop plata?

Oddelek: Strojna oprema
161915 (1469) tiborrr
»

QDI PlatiniX 2E/333 + Celeron 1.7 (bo al ne bo?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111733 (1633) matic

Več podobnih tem