» »

Milijarda tranzisotrjev do leta 2007

Milijarda tranzisotrjev do leta 2007

X-Bit Labs - Direktor razvoja pri Intelu je sporočil, da bodo do leta 2007 njihovi procesorji dosegli neverjetno 1 milijardo tranzistorjev in to pri 0.045 mikronski tehnologiji izdelave. Kot pravijo na x-bit labs, je to zelo pogumna izjava, saj sedanji P4 Willamette (0.18 mikrona) vsebuje "le" 42 milijonov pretikal. Bomo videli!

8 komentarjev

Brane2 ::

...kar pomeni, da se bojo lahko 25x bolj greli, medtem ko bojo delal na 10 GHz počasnej od današnjega Ahlona 1GHz, če sodimo po Intelovem "napredku" v zadnjem letu ali dveh...>:D

V skladu s tem bojo napredovali tud hladilniki, napajalniki, Peltierji itd...

OldSkul ::

No ko se hecate se bom pa še jaz!

No AMD bo naredil do leta 2007 procesor z 1 miljiardo
tranzistorjev!!!

Ja pa kaj še!:)

Izi ::

Brane2, nič se naj nebi bolj grel, ker manjši ko je tranzistor manj se greje. :P

Mogoče ne veš ampak vsi P4 procesorji delujejo tudi brez ventilatorja, samo z hladilnikom, če jih ne overclockaš. Celo brez hladilnika deluje vendar potem samodejno zmanjša hitrost.

Sploh pa je Intel že cel teden zunaj z novo 0.13-mikronsko tehnologijo, ki mimogrede dopušča da na en sam čip natlačijo 55 miljonov tranzistorjev. 8-O

Mogoče jim bo pa uspel. :D

Samo če bodo z takim tempom razvijali, bodo cene zmeraj višje v oblakih.
Najnovejši 2,2GHz procesor, ki je že naprodaj, stane 562 dolarjev, seveda če jih kupiš 1000 kosov. To je točno 140.000 SIT.
Za en kos bo seveda precej dražji, pa še pri nas je tako vse močno dražje in mislim da bomo kmalu imeli v trgovini procesor za 300.000 SIT :D

frudi ::

ok, na voljo majo še 6 let. pa poglejmo, kako je bilo pred šestimi leti - leta 96 so kraljevali Pentiumi s celimi 4.5 miljoni tranzistorjev. to je približno 12x manj kot jih ima danes Northwood (55 miljonov). hkrati pa je Northwood na 1/18 poti do miljarde tranzistorjev.
to pomeni, da če bo napredek nekoliko hitrejši kot zadnjih šest let, so te napovedi povsem realne...

Izi ::

Frudi, po mojem koledarju je do leta 2007 samo še 5 let ;)

Highlag ::

Najbrš ni noben opazil, da je v naslovu majčkena napakica:
tranzistorjev so tranzisotrjev

Sicer pa še mal pa jih bo tolk k Kitajcev!
(Mislim tranzistorjev)
Kolk časa bojo še v vodstvu
(Mislim Kitajci?)
:D:D

frudi ::

Izi - 02, 03, 04, 05, 06, 07... po mojem majo še vedno šest let (skoraj celih)... :D

roscha ::

In kaj je tu tako osupljivega? Moorov zakon še vedno velja. To je pač vse. In ta napoved ne temelji na ničemer drugem. Tako jaz napovedujem, da bo leta 2009 v procu že 2 miljardi transistorjev. Preprosto.

by!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Infuzije krvne plazme ne pomlajujejo, pravi FDA

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
398264 (5873) jype
»

Vibriranje avtomobila

Oddelek: Na cesti
274322 (3517) IL_DIAVOLO
»

matura-fizika

Oddelek: Šola
304701 (4170) čuhalev
»

Enaa in rok dobave

Oddelek: Kaj kupiti
354911 (2916) Aljoša
»

Trgovina SOLO.SI = prevaranti.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8613726 (6202) dwinxp

Več podobnih tem