Še ena vesoljska novička za danes -- Pioneer 10, prva sonda, ki je zapustila sončni sistem, je po skoraj 31 letih delovanja oddala svoj zadnji 'beep'. S sondo, ki ji je sedaj pošla zaloga jedrskega goriva, so nazadnje poskušali vzpostaviti kontakt 7. februarja letos, ko je bila oddaljena 7,6 milijarde milj od Zemlje. Za primerjavo, signal s svetlobno hitrostjo je za to pot potreboval dobrih enajst ur.
Sedaj sonda tiho nadaljuje pot proti zvezdi Aldebaran, kamor bo prispela čez dva milijona let. Izvirno novico si lahko preberete na CNN.com.
...smo pa kurbe...pol gremo pa sondo v zvezdo poslat oz. sonce....vsaj v kašen planet bi lahko namerli pa dodal še ene par jedrskih konic...he he...bi gledal kako bi se razplemtelo....he he
ejga kaj bi se zgodilo, če bi v naše sonce poslali malo večji paket....jedrskih konic.....ali pa radioaktivne palice, ki smo jih porabili v Krškem....he he...nič....me zanim kdaj bomo to začel delat...kolko let nam manjka.......na naslednjem shuttlu...pol bo pa astronavtek vzel v roke in z vso močjo zabrisal proti soncu sej čez nekaj časa bi prišlo do tja...he he he
no ja najbrž ampak pol itak ni važen če so na pol poti...bi jih kakšen drugi planet oz. njegva gravitacija povlekla...al pa ne...he he no ja uglavnem sem prepričan, da se bo tak vir energije ohranju še dolgo...potem pomoje bodo...delal take zadeve proti soncu...če mene vprašate...se če mene vprašate že načrtujejo...al pa kej....sigurno so že pomislni kej nato...he he
Danes ni prav pri nobenem plovilu 100%, da bo prišlo ven. Kaj bi se zgodilo, če v zraku raznese raketo polno radioaktivnih odpadkov, si pa lahko samo mislimo.
no ja...no...itak bi naredil tako zaščito, da.... Namreč če je kdo že videl...zadevo oz. kontejner...v katerem prevažajo jedrsko maso za nuclearke...in razne njene teste...če se še prav spomnim gre lahko temperatura (nisem pa ziher tako da ne me držat za besedo :)do 4000 C, prenese lahko zelo velike udarce npr.. da bi še vlak zaletel notr. s tem da bi imel npr. konico na koncu...oz..nekaj v tem stilu...zdi se kar nemogoče...amapak...BAJE je res hehe.. zdej kok je nastala temperatura pri shutlu ki ga je razneslo okoli 1800 C....no to bi preživel....he he ....mogoče bi dobil malo večjo solato...ampak jey jo bomo lahko mel za celo leto....he he
Če bi zvozili nekaj Shuttle tovorov radioaktivnih odpadkov v naše Sonce, potem bi se poznale spektralne absorbcijske linije plutonija v svetlobi iz našega Sonca.
Zanimivo je, da tega niso opazili še v nobeni zvezdi daleč naokoli.
Noben še ni bil zmožen tega narest (tisočletja nazaj) na milijonih zvezd!
jaz sem si pa zapomnil, da se sonda ne oglaša več, ker je imela že prešvoh signal.. pošiljanje jedrskih odpadkov na Sonce pa je po moje samo še vprašanje časa. razen če bodo ugotovili, da se lahko v kakšni spremenjeni obliki vrnejo k nam (sončev veter).
Saj noben odpadek ne bi prišel do Sonca! Že prej bi se uplinil in bi dobili plutonij in drugo svinjarijo s sončnim vetrom nazaj. Sicer precej razredčeno, pa vseeno.
Ne nikakor ne. Po tej logiki bi kar vsa snov zapustila Sonce. Pa ga očitno ne. Tistih 5000, 6000 stopinj na katere se segreje predmet ki pade na Sonce - je daleč premalo.
Ne to. Jest pravim, da morda jim to ni v interesu. Morda so za svoje odpadke poskrbeli drugače, želje po tem, da bi drugi (mi) vedeli zanje pa taktudiisto nimajo. Possible?
Bah, odpadki na sonce. Zakaj pa imamo tretji svet, če smo že pri tej filozofiji?
To je nojevsko vtikanje glave v pesek. Če problem izgine izpred naših oči, pomeni, da ga ni. Bedarija. Če je z odpadki tak problem, da se jih je treba losat na tak način, potem je mogoče pa bolj pametno usmeriti svoja naprezanja v iskanje načina, ki odpadkov niti ne bo proizvajal...
Kaj misliš, Thomas?
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.
Ja, samo pred padcem na Sonce mora predmet (= odpadki) skozi korono, ki ima kakšna dva milijona stopinj.
Tudi dvomim v učinkovitost raznih EM topov in podobne ZF opreme. Eno je sanjati, drugo pa nekaj konkretnega in delujočega tudi narediti. Glede na trenutno hitrost razvoja vesoljske tehnologije in njene zanesljivosti se bomo v odpadkih prej zadušili kot pa jih kakorkoli koristno izkoriščali (tudi z bolj zemeljskimi tehologijami).
Narava je namreč izumila praktično 100% recikliranje, samo malo bolj posnemati bi jo morali.