» »

Članek: Roboti malo drugače

Članek: Roboti malo drugače

slikano s flešom,...

Slo-Tech - Življenje je polno stereotipov: od spola kot družbene kategorije prek razlikovanja med tipičnim Američanom in Angležem, ki je v nasprotju s svojim divjaškim kolegom uglajen gospodič, vse do togega upodabljanja pojavne oblike nezemljana kot po človeku podobnem modelu ustvarjenega bitja. Da je temu tako, se lahko prepričamo marsikje -- na cesti, v šolskih učbenikih ter našem forumu -- konec koncev to dokazuje celo to besedilo :).

Kaj je robot? Pač nekaj, kar avtomatsko opravlja neko delo; pri tem naj bo čim bolj podoben človeku oz. bomo pri njem iskali podobnosti, torej roke, uči... Pa postavimo vprašanje malce drugače:

Kakšen je robot? Stvari se zapletejo. Da lahko prerastejo obliko furbijev in se upodobijo kot vesoljsko-dovršeni človekov-prijatelj-a-kaj-kmalu-morilska-žwerca, smo ugotovili že v filmih. Prav podobnost slednjim pa obravnava članek Borisa Matiča. Fante, ki pr0na ne potrebuje (ako je nuja, si ga nariše kar sam), si je ogledal performans dveh robotov švedskih avtorjev; ako mu je verjeti, sta bili stvarci omejeni z višino stropa v reprezentančnem prostoru, delovala pa sta jako zastrašujoče in neprijetno. Klik!

5 komentarjev

IR Babun ::

Ziggga, McHusch te je prehitel za 2 min:D, pa vseen njegove novice ni nikjer vec
SCREW THE GOVERNMENT

Trubadur ::

hm,kul članek.Ni tako povezan z računalništvom.Kul
Berite Thomasa!

tha_man ::

Slike so me takoj spomnile na film A.I. oz. na robote ki so bli v onem kao zabaviščnem parku namenjeni za uničevanje :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

sketch ::

Um. "Fante, ki pr0na ne potrbuje (če je nuja si ga nariše kar sam)"? To pa je kompliment... vsaj zdi se mi... ahem. :D
Adapt and overcome.

Ziga Dolhar ::

Sketch, mislm da mi te izjave ni potrebno utemeljevat, ane? 0:)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Če robot moleduje za življenje, ga teže izklopimo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5511509 (9021) Unknown_001
»

Ex Machina

Oddelek: Sedem umetnosti
489046 (5855) Jst
»

Razvoj vojaških robotov z umetno inteligenco

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
434347 (3541) BluPhenix
»

Roboti nadaljujejo z ofenzivo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
456838 (6137) nicnevem

Več podobnih tem