» »

Mozilla + Daniel + Lindows.com = Nvu

Mozilla + Daniel + Lindows.com = Nvu

Mozillazine -

V Linuxu je precej očitna potreba po dostojnem urejevalniku spletnih strani s podporo WYSIWYG ("kar vidite, je to, kar boste dobili"), zato veliko uporabnikov še vedno vztraja v okolju Windows in uporablja Dreamweaver ali celo FrontPage. Prazvaprav obstaja samo eden tovrsten program za Linux, Mozilla Composer, pa še ta je zelo skop in izvira iz korenin, ki nimajo veliko skupnega z urejanjem spletnih strani.

Poročali smo že o podvigu Daniela Glazmana, ki se je odločil narediti samostojen program iz zbirke Mozilla in je že ustanovil podjetje za delo na projektu. Zdaj pa je sklenil pogodbo z zloglasnim Lindows.com, ki bo podpiralo razvoj programa, ki bo nosil ime Nvu (izg. N-view). Svoj pogled na Nvu je že predstavil prvi mož Lindows.com, Michael Robertson, več informacij pa je na voljo tukaj.

9 komentarjev

krator ::

To mi delaj!! Nakoncu bom pa se le selin na Linux...

pivmik ::

Če ne bo imel 50-50 pogleda grafični prkaz/koda ga ne bom niti povohal.
Uni toolbar z ikonami pa je prostorsko požrešen.
Vemo vsi pa da nam dizajnerjem vedno zmankuje prostora na zaslonu.

Pa naj začnejo delo s čim bolj nujnim ne pa neki sites/publish zadevami ki so samo za nasposobneže ki niti ne vejo kaj je FTP.

To bo totalen polom, že vidim.
Poskusite preveriti njihovo domačo stran z W3C Validatorjem (http://validator.w3.org) in boste vidli koliko pozna avtor HTML/W3C standarde. Sramota.

Še naprej bo treba uporabljat počasnega in zajetnega(čeprav najboljšega) DreamWeaverja.
LP, Gregor GRE^

mathjazz ::

No, PicNiK, tako hitro obupati je pa čisti nesmisel, kajneda? Saj še niti prve razvojne različice ni, ti pa si že tako dobro poučen :D.

Res pa je, da je sramota, da spletna stran ne ustreza standardom.
www.getfirefox.com

G[e]c ::

Eden bolj učen kot drugi, da ne ustreza tem bednim standardom niso glih oni krivi pomoje ker so te standardi fucked up in jih je ze čas povozil.

Sem pa recimo za foro dal notr slo tech stran in poglej hudiča tudi ta stran ne ustreza, pa nima od nas noben nič proti strani ker je vseno lepo narejena in nimamo problemov. Tko da :D

pivmik ::

G[e]c
Boli me kurac če dela stran čisto vsakemu uporabniku "pravilno".

Če je standar je standard, tle ni kej.
In standarda niti slučajno ni povozil čas, ampk prej lahko rečeš da brskalniki še vedno ne izpoljnujejo vseh standardov(predvsem mislim na IE --- png alpha prozornost, itd...).

Dej za foro še domačo stran tega programa... faal error. Strani niti ne more začet pregledovat ker nima ključnega TAG-a: DOCTYPE in pa encodinga. tukaj se vidi koliko oni poznajo standarde.
Po čem pa naj se ravnajo, če ne po standardih???
A da plačujejo Microsoftu da jih nauči delat IE-only strani?

Brskalniki so preveč tolerantni do sranja, ki ga počenjajo ljudje. In neuki ljudje mislijo da naredijo vse prav ker pregledujejo z IE-jem. Ko pa na koncu Pregledajo še z Mozillo in Opero pa prekljinjajo kako slabi browserji so to.
LP, Gregor GRE^

mescaline9 ::

Mah js sm dal validate-at lugosovo stran, ki ima celo spodaj značko w3c validated al kar že je, pa mi je še vedno vrglo ven eno napako. Opera ma na desnem kliku za validateat strani, pa se mi še ni zgodil, da bi najdu eno k nebi vrglo errorja ven.

Mate ::

Nvu: lahko se izgovori kot N-wiev, al pa envy you :D

undefined ::

N-view, si mislu rečt. ;)

pivmik ::

Sej to je žalostno Ibn Saba, da zelo rekde so strani ki so 100% s standardi.
PHPBB.com recimo je po standardu. In tudi njihovi forumi se mi zdi da izplunejo čisto kodo. Pa SourceForge.net tudi.
Opera pa itak caruje z Validate source.

Mate: isto sem jazst mislu :)
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve pomembni zmagi za Lindows.com nad Microsoftom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152252 (2252) Dr_M
»

Nvu 0.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82964 (2964) BSD-jas
»

Prepoved Lindowsa na Nizozemskem in nov poskus cenzure interneta

Oddelek: Novice / Zasebnost
191890 (1890) kopernik
»

Želite brezplačen LindowsOS?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82145 (2145) mathjazz
»

Lindows nič več Lindows

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122614 (2614) norvalk

Več podobnih tem