» »

Procesorski nabori kot proizvajalci zvoka

Procesorski nabori kot proizvajalci zvoka

Extremetech - Ni še dolgo tega, ko so zahtevnejši računalničarji samo pomenljivo pogledovali proti integriranim zvočnim karticam, oziroma bolje rečeno zvočnim kodekom, v procesorskih naborih. Upravičeno, saj te rešitve največkrat niso zadovoljile zahtevnega uporabnika, poleg tega pa so še prav nemarno obremenjevale procesor. Toda časi se spreminjajo in marsikaj se je spremenilo tudi na tem področju. Vprašanje je samo, ali so bile to spremembe na bolje, ali pa celo na slabše. No, na to vprašanje so poizkusili odgovoriti Extremetechovci, ki so med seboj primerjali pestro paleto izdelkov različnih podjetij in ugotavljali, če lahko procesorski nabori že konkurirajo samostojnim zvočnim karticam, kot je Creativov Audigy 2.

3 komentarji

Pyr0Beast ::

Jaz mislm da so še vedno najboljše zvočne, saj so izdelane prav za to. Je pa res da je procesorsko de/kordiranje laho hitrejše od integriranega v ZV kart.:D
Ampak kartice ponavadi to delo opravijo boljše in hitreje >:D

"Upravičeno, saj te rešitve največkrat niso zadovoljile zahtevnega uporabnika, poleg tega pa so še prav nemarno obremenjevale procesor"


Kakor se jaz spomnem včasih ni bilo druge rešitve. Moral si se sprijaznt s tem, kar imaš.
Pa še ZV. kart so ble drage in slabe

pele-on ::

Kakor se jaz spomnem včasih ni bilo druge rešitve. Moral si se sprijaznt s tem, kar imaš

Kok si bil pa star 10 let.:D

Pyr0Beast ::

Ja pa še prov maš, to je blo takrat KO SO BILI ŠE P1 in OS DOS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je vreden tale prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61175 (969) BALAST
»

'music production computer' ... rabim mocen procesor ki ni dual , ker morem met ACPI

Oddelek: Kaj kupiti
271997 (1116) shadowline
»

kateri proc za audio obdelavo

Oddelek: Strojna oprema
241241 (941) Spajky
»

O AMD-ju in njegovi prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
272003 (2003) Pyr0Beast
»

Kaj je zdej z zvočno kartico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7839 (746) pvito

Več podobnih tem