» »

'music production computer' ... rabim mocen procesor ki ni dual , ker morem met ACPI off ce hocem da mi zvocna kartica dela prav

'music production computer' ... rabim mocen procesor ki ni dual , ker morem met ACPI off ce hocem da mi zvocna kartica dela prav

shadowline ::

Torej keri procesor naj vzamem , sm gledal p 4 3ghz ampak to je ze nekam staro, in vsi mocnejsi so dual core blabla etc. , ki pa ne morem jih uporabljat ker morem imet ACPI off, bral sem da dual processor setup ne dela brez ACPI-ja na on.

ACPI ne morem imet on , ker moja m audio delta 2469 zvocna more imet svoj IRQ ne sharean... in se ne da ga nastimat z ACPI mode on... kr sam ga vrze na irq 22 se pravi je sharean (cim je vec kot 15 je sharean)

A obstajajo se single procesorji mocni???

Kupujem cisto nov racunalnik samo za glasbeno produkcijo... sm probal instalirat M audio 2469 na ta racunalnik a cim je ACPI on mi ne dela zaradi IRQ conflicta... normalen zvok dela a ko grem v program za glasbo in nalozim precej zahtevnih pluginov mi zacne delat 'pops and clicks' in preskakovat etc. skratka IRQ problem. Tale ni moj zato tle odpade ACPI dajat off. Tko da rabim nov comp.

Obstaja kaksen mocen procesor , novejse generacije ki bo delal brez ACPI on?


lp

Tomson ::

Malo hecno, da kupuješ popolnoma nov računalnik glede na zvočno kartico. A ne bi raje zamenjal zvočne kartice, tale delta 2469 tudi ni najbolj vrhunska od vseh da bi jo nujno moral obdržat, pa lepo kupi en Q6600 ki so ta trenutek res best-buy. Če uporabljšaš veliko VSTjev ti bo proc. ala P4 3.0 bistveno premalo zaradi latenc. Sam imam AMD64 3500+ pa nastane pri 2GB VSTjev kar problem. Tukaj bi kakšen Q6600 ali E6850 lepo reševal zadevo.

Mimgrede, pops and clicks se pojavijo tudi pri problemih z latenco.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dolenc ::

Intel Celeron 420, 430, 440

Conroe jedro, eno samo, navija se super, test.

Tomson ::

Celeron ... za glasbeno produkcijo? Pozabi!!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dolenc ::

Kaj a misleš da če se mu reče Celeron, da pol je pa avtomatsko počasen, poglej test, ki sem ga prilimal, kjer so testerani programi in ne igre, drugače si pa sam malo poglej o njegovi hitrosti na internetu, dodobra navit spraši core 2 duo.

miha22 ::

Pri tistem testu je manjši rezultat boljši in ne obratno. Core 2 duo je precej hitrejši od celeronov. Pa tudi navija se odlično.

Modri dirkač ::

In zakaj ne dodeliš posebi IRQ-ja?
Everybody lies!

Tomson ::

dolenc: z vsem spoštovanjem, ampak NIKAKOR, pod NOBENIM pogojem ne moreš primerjati Celerona z Core Duo ali Quad procesorjem kar se glasbene produkcije tiče.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dolenc ::

Ne sej ne rečem, na editeranje muske se res ne spoznam in normalno da je večjederni proc bolši pri aplikacijah, ki ženejo več jeder.

Samo je pa tale celeron trenutno eden najbolj zmogljivih enojedrnih procov in to je kar avtor te teme išče :)

sidd ::

ja, samo avtorjeva varianta ni najboljša, je tomson lepo napisal!

lp
no idea for signature
signed
I

shadowline ::

Tomson... 2469 je dovolj za zahteven prjekt z p 4 3ghz..


a tebi delajo tele kartice ki pravis z ACPI on ?? se vedno ce imajo sharean IRQ , pride do dolocene tocke ko zacne vse strkat in metat cudne zvoke ven...

Po keri logiki dela audigy mocnejse od 2469 , 2469 ima dosti boljsi latency kot audigy, a 2469 mi ne dela prav na tem racunalniku zaradi ker je IRQ sharean... vem da je irq problem pise tudi na m audio siteu da ce je irq vec kot 15 zadeva ne bo delala pravilno.. (irq>vec kot15 pomeni da je sharean)

shadowline ::

ne morem nicesar dual al vec procesorskega, ker morem imet ACPI off, ker morem dat kartico na prost IRQ ker ce je irq sharean ne dela pravilno ! in vsi te dual procesorji ne delajo brez ACPI na on. a morem imet ACPI off, ker ce ne vrze na sharean IRQ in ne dela prav.

BozidarB ::

pol pa kup ksna atlona 3800+ in ga mal navij pa si zmagov

dolenc ::

Drgač lahk tud tko narediš, da naštimaš tam kjer so driverji, pod computer, da je enopreocesorski sistem, pa pol dvojedrnik deluje kot enoprocesorki, tko jst delam da lahk en špil star igram.

Sam pol se pa že ne splača core2duo, tko da jst mislem, da čez tega Celerona ga ni, athloni se skrijejo:\, če ga oreng oreng naviješ nažge tud dvojedrnega (ker se pač lahk tolk več navije, ampak da ne bo krega za glasbeni studio ne bom nič trdil ker res ne vem:D)

Tomson ::

Pri compu za glasbeno produkcijo oz DAW (Digital Audio Workstation) je najbolj pomembno prav stabilno delovanje. Zato vsak ki malo bolj resno ukvarja z glasbo ne bo navijal sistema. Ker enostavno ni več 120% stabilen. (malo pretiravam) Pri DAW compih je že tako malo morje težav in tegob od kompatibilnosti raznih komponent, operacijskega sistema, driverjev tako da še najmanj zaželeno je navijat procesor ki prinese še ostale raznovrstne težave.

Za dober DAW sistem je treba že pri nakupu upoštevat veliko zadev od proizvajalca matične plošče do FW nabora čipa, stabilnega rama, hitrega in zanesljivega diska. Znano je katere firme komponent imajo konflikte pri marsikateri zvočni kartici in se jih je treba izogibat.

Skratka, če kupuješ nov sistem, ne kupuj ga glede na zvočno kartico, ampak glede na DAW priporočila ki jih najdeš cel kup na netu. Imaš cel kup zvočnih kartic z dobrimi latencami ki ne bodo imele težav z novo konfiguracijo.Audigy ni nikoli veljal za kartico za neko resno delo z glasbo ampak slovi kot dobra multimedijska kartica.

MAlo razmisli preden greš v nakup, sicer pa verjetno veš kaj točno rabiš in želiš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tac20 ::

Malo hecno, da kupuješ popolnoma nov računalnik glede na zvočno kartico. A ne bi raje zamenjal zvočne kartice, tale delta 2469 tudi ni najbolj vrhunska od vseh da bi jo nujno moral obdržat, pa lepo kupi en Q6600 ki so ta trenutek res best-buy. Če uporabljšaš veliko VSTjev ti bo proc. ala P4 3.0 bistveno premalo zaradi latenc. Sam imam AMD64 3500+ pa nastane pri 2GB VSTjev kar problem. Tukaj bi kakšen Q6600 ali E6850 lepo reševal zadevo.


Se strnijam, ta kartica stane 100 eur in ti bi zarad nje kupoval nov računalnik? Prodaj jo, kupi drugo kartico in še nov kompjuter (dvojedrnik ali quad) pa bo stvar rešena:)

shadowline ::

problem je v temu da vse zvocne majo isti problem, pri zahtevnem projektu ne delajo pravilno ce je IRQ sharean..... se pravi treba manualno nastimat IRQ se pravi treba dat ACPI off...

to je ta problem:


As you might recall, we were talking about Windows' ACPI mode versus its' "Standard PC" mode earlier in this document. As mentioned earlier, the ACPI mode (in which Windows 2000 and Windows XP install by default) is designed to manage the sharing of IRQs and is supposed to be able to share and assign IRQs in a manner where no problem will appear. If Windows fails to manage this job in ACPI mode, it might be necessary to switch the Computer to "Standard PC" mode in order to regain control over the IRQ assignment. There are some things you need to be aware of though:


- Standard PC mode will not run on Dual- or Multi Processor Computers


http://www.m-audio.com/index.php?do=sup...


druga kartica ne bi nic resla.. vseeno bi mel IRQ conflict ..

Zgodovina sprememb…

shadowline ::

recimo ki mi zacne vse skupaj strkat in preskakovat distorzija etc. je ko je cpu v system trayu na okoli 50% .. seveda bi moglo vseeno igrat...

sej mp3 je in vse ostalo dela prav , samo ko pa jo uporabljam zakar sem jo kupil sploh ne dela pravilno ...

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Buy a mac ...
Everybody lies!

Spc ::

ACPI zna bit hudi hudič..
Jaz ti pripiročam Athlona 64 (single core) in pri inštalaciji windowsev držiš na začetku F5 in izbereš Standard PC za HAL.
PC brez ACPIja je tudi bolj odzivnejši (tako se vsaj meni zdi).
Problem nastane pri Pentiumih in Core 2 duo / amd X2 ker če ne izbereš ACPI HAL ti uporablja samo en core ali pa en thread.
:)
 

Tomson ::

Z Firewire zvočno kartico teh težav ne bo...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cnZz ::

Ok res da se ne spoznam precej na audio zadeve ampak na tvojem mestu bi ti lahko kupil kaksno dobro zvočno ni treba dajat cca 1000 eur zaradi plasticne stvari ki je zdaj vredna 100eur (ce je)....
kupi si kaki x-fi pa tudi ce kupis najdrazjo te se zmeraj cenejse pride kot pa celi comp

EDIT:
pa seveda se nov comp ostalo pa prodas
sory ce je ze kdo to napisal... nisem prebral cele teme
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

Tac20 ::

x-fi pa ni lih primeren za delanje muzike ker so driverji res prešvoh napisani in ima kartica kr veliko lantence

Mr.B ::

Softare, ki ga uporabljaš, poišči katero zvočno priporoča, in potem kupij nekaj takega.
Tisto Auto IRQ nastavitve ali pa standardni PC, napišejo generično, tako da se ne ukvarjalo in rečejo format računalnik...pa bo delalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Infinity ::

malo offtopic, kje si se nauču tko stavke sestavlat??? matr je kr tuga brt tvoje stavke Shadowline :D
aja drgač pa res ne sestavlej si DAW glede na zvočno ampak si nabau zvočno glede na DAW ;)
čene pa buy a MAC;)

shadowline ::

v fl7 mi gre procesor na 100% ... in sm se odlocu za dual core se nevem kaksen tocno samo hocem mocnega, upam da bom lahko vec VSTjev na enkrat lahko fural ker mam boljsi CPU ... mozno da je CPU p4 3.0 ghz bi presvoh namrec latency mi dela prav na zvocni, samo ko je ful vstjev zacne ruzit ne dela prav.... in pomoje je cpu kot je un prvi poster reku... upam no da bom lahko mel ful vstjev ce ne bom mogu vse bouncat v audio in upoarbljat pol kot sample

lol glede stavkov pa bi reku k sm iz drumnbass forumov navajen vse v anglescini klamfat pa pol pride tko bl krnekiii

p.s. medtem mi je strela skurla maticno ram in procesor tko da bom tega upgradeal na dual core ....

tle je muzka k delam

www.myspace.com/moonglowmamba , breakbeat
www.myspace.com/mambavgroots ,drumnbass

Zgodovina sprememb…

zos ::

Po mojih skromnih izkusnjah ni procesorske moci nikoli prevec. Ce uporabljas kaksne napredne reci se posebaj. Kaksen malo bolj sofisticiran plugin lahko pozre skoraj vse resource. Tako da pri procesorju se jaz ne bi omejeval.

shadowline ::

oj novicke !!! bil sem cisto zabit in mislu da je zvocna kartica presvoh ker sm uporabljal verzijo 6 programa in na 7ki mi je pokazalao da je valda cpu presvoh, kartica dela cisto prav in z tem novim dual core je totalno hudo!!! noro kolko lahko dam vstjev.... ful sm vesel hvala za un nasvet ta priv poster, pol sm malo postudiral in res je bil procesor svoh , dual core ftw! kaj pa more deal quad core ... woooo .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Oddelek: Novice / Matične plošče
433737 (3737) Spc
»

IRQ v Windows XP - problemi

Oddelek: Strojna oprema
61087 (1020) OwcA
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281827 (1477) AngelOfDeath
»

Odstranjevanje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
111158 (996) andrej
»

le zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
132018 (1809) Bungee-

Več podobnih tem