» »

Google Calculator

Google Calculator

Google - Naš preljubi iskalnik je vključil novo zmožnost, ki bo marsikoga kar prilepila ob sedež -- kalkulator. Kaj je posebnega na njem? Z njim lahko računamo ne le s številkami in formulami, temveč tudi z besedami. Pri tem iskanju lahko uporabimo matematično nepravilne izraze, kot so masa Zemlje (mass of Earth), hitrost zvoka v milimetrih na dan (speed of sound in milimetres per day), Planckova konstanta (Planck's Constant), in tako dalje. Pogruntavščina zna tudi pretvarjati med merami -- če v iskalno polje Googla vpišete "1 kg m / s^2", bo Calculator izpljunil, da je to ekvivalent enemu Newtonu. Klik!

13 komentarjev

Tr0n ::

Wow. Nice!

Jackass ::

Zanimivo! Treba probat!:))
jAcKaSS

blank3 ::

zanimivo ja. uporabno no ja...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

gumby ::

half (1 US cup) = 24 US teaspoons

tipično ameriško:D

Freelancer ::

Noro :D

SavoS ::

:P zelo uporabno, ni treba zmeraj iskat kje mam ze digitroncek...:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

nsignific ::

Briljantno.

Thomas ::

Umetna inteligenca je spet napravila korak naprej tam, kamor večina nismo gledali.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pingec ::

super!
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vice ::

Večina "velikih" brskalcev uporablja umetno inteligenco za iskanje podatkov, v večini primerov niti ne vemo da je prisotna, t.i. nevronske mreže so že skoraj stalnica inf. sistemov, bi bilo pa zanimivo vedeti koliko ljudi bo to znalo uporabljati, veliko je takih ki ne znajo pravilno napisati željenega. Je pa cool :)

zaj_tam ::

Sem že enkrat citiral, pa bom še enkrat:

Not only can I do things that I could do with a $12 Texas Instruments calculator from CVS, I can now do them using a $1000 computer along with a $40/month internet connection. Not only that, but I can do them while having a giant image of a multinational corporation stuck in my face while performing these calculations. That, my friend, is what marketing people would call "branding."


Se mi zdi kar realno:>

Thomas ::

To je evforični cinizem - ne pa realizem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Se malo, samo se malo, pa bo google ratal skynet... ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laplacov transform

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5732 (519) CleanPower
»

Kateri kalkulator kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
145202 (2060) JamesQ
»

Kalkulatorji na sto in en način

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
74463 (3235) Mavrik
»

Euro Kalkulator Na Mobilnem Telefonu?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
61139 (937) Doman
»

Kalkulator

Oddelek: Mobilne tehnologije
81050 (941) Morgoth__

Več podobnih tem