Pred nekaj dnevi je tako komisija končno prišla iz svoje temnice ter objavila dvanajst najboljših med več kot sto poslanimi programčki. Finalisti so bili:
- Stephen Oberholzer: Kalkulator s štirimi funkcijami, za katerega je značilno, da še nikoli ni slišal za matematiko s plavajočo vejico.
- Dan U: FileSystemHashMapNotepadCalculator, ki povzema Linux filozofijo uporabe že obstoječih orodij v op. sistemu. Tako programček odpre Windowsov kalkulator, skopira rezultat računa na odložišče, odpre Notepad, prilepi rezultat ter ga shrani v ustrezno mapo na C: particiji. Zatem samo še naloži rezultat iz te datoteke in ga prikaže.
- Keith Lucas: Estimator, ki se ponaša s svojo server-client arhitekturo. Vsakič ko uporabnik pritisne na gumb, se pošlje sporočilo na enega izmed 16 odprtih portov na strežniku (vsak port za svoj gumb). Ko je pritisnjen gumb '=', se sestavi izraz v LISPu in nato poračuna. Rezultat je zatem poslan v obliki XMLja klientu.
- Welbog: TerseCalc, zasnovan za računalnike brez matematičnega koprocesorja.
- Dave C: WebCalc, ki teče v oknu brskalnika, s pomočjo AJAXa sestavlja izraz, dokler uporabnik ne pritisne '='. Zatem izraz pošlje Googlu, dobljene podatke obdela in izpiše rezultat.
- Ivan Milyakov: OCRCAL, pri katerem uporabnik riše številke na ustrezna mesta, kjer jih kalkulator prepozna in izračuna. Vključuje tudi konfiguracijsko datoteko v jasni angleščini, kjer so opisane vse številke in tako omogoča dodajanje poljubnih znakov.
- Rube Goldberg: Kalkulator, za katerega so decimalne številke nepotrebno kompliciranje in tako predstavlja vse številke kot ulomke. Obenem je zaradi večje hitrosti napisan v assemblerju ter uporablja predpomnjenje v obliki XML datotek.
- Greg D: Univerzalni kalkulator, ki je pripravljen za vse matematične probleme vseh časov, zahvaljujoč uporabi ločenih knjižnic za še tako majhno malenkost. Podpora dodajanju svojih števil je samo plus.
- Terry: Kalkulator, ki se drži starega dobro poznanega uporabniškega vmesnika, uporablja namreč kar fotografijo namiznega kalkulatorja. Za računanje uporablja rekurzivne funkcije, ki seveda tečejo v ločeni niti. Seveda program za thread safety še slišal ni in porablja več RAMa kot Vista.
- Denis Ferron: FerronCalc, ki je v celoti baziran na C++ predlogah in uporablja state machine, čeprav ni nobene potrebe za to.
- Rodolpho St. John: VICE, ki bi moral biti zmožen teči na praktično katerikoli platformi. Programska koda se namreč začne z virtualnim tranzistorjem ter virtualno povezavo, se nadaljuje čez virtualna stikala, multiplekserje, križišča ter še kaj. Tako avtor dejansko v programski kodi zasnoval preprost procesor, ki zmore seštevati, odštevati in množiti 32-bitna števila.
- James NG: ExtensibleCalc, ki je opremljen s celim kupom različnih načinov za računanje, med drugim s takim, kjer moramo na koncu sami vtipkati rezultat.