» »

Kateri kalkulator kupiti?

Kateri kalkulator kupiti?

matichy ::

Bral sem že temo Kateri kalkulator.., vendar nisem iz nje izbral nič "uporabnega".

Kupujem kalkulator (brez grafičnega prikaza), ki bo imel možnost shranjevanja enačb/teksta.
Npr. Fg = m * a
Da bi to napisal v kalkulator, pobrskal po spominu (njegovem) in našel to formulo.
Če kdo pozna tak kalkulator naj mi prosim pove. Cenovni rang pa naj bo nekje do 25 €.
Hvala
Matic Hribar

marko20 ::

Cenovni rang pa naj bo nekje do 25 €

-----
mislim, da to ne bo slo

matichy ::

Kaj pa kaj podobnega za ta denar?

dzinks63 ::

Pred 25 leti smo že imali takšne mini z basicom podprte calculatorje. Sam imam še vedno v predalu sharpa pc-1401, je delal do lani, najprej je nekaj škrtalo v njem, sedaj se pa ne prižge več, mi je zelo žal za njim, saj mi je zvesto služil vsa ta dolga leta. Bil je enkraten mlinček. Z njim si lahko delal čuda in pol, še muziko si lahko sprogramiral.

Sedaj ravno ne sledim trendom na tem področju, bi pa rade volje imel nekaj podobnega in novejšega seveda.

Kupujem kalkulator (brez grafičnega prikaza), ki bo imel možnost shranjevanja enačb/teksta.

Sem malo brskal in se najde. Npr: SHARP EL 5250. Je malenkost dražji od 25€, drugače pa zelo dobra zadeva.

So pa calculatorji nekako šli korak nazaj, še pred nekaj leti se je dalo dobit pocket compjuterje, katerih pa sedaj ne vidim več.

__Devil__ ::

Naložiš kalkulator aplikacijo na mobitel pa je. Pa še FREE je.

matichy ::

To nam ne pustijo!
Našel sem dva kalkulatorja:

1. Sharp EL-W531H LINK
2. Casio FX-350ES LINK

Sharp ima možnost shranjevanja, Casio pa ne. Zanima me katerega bi vzeli vi?
PS. V šoli obravnavamo kotne funkcije. Pri testu moramo navajati vse funkcije kot ulomek in ne kot decimalno število. Pri CASIO-u vem da če vpišeš npr. sin60 ti izpiše rezultat: ?3/2 in ne 0.866025...
Je tako tudi pri Sharpu?

Okapi ::

Saj ti lepo piše:
takojšnja sprememba prikaza med decimalnimi št. in ulomki s pritiskom na eno tipko


O.

matichy ::

Samo rad bi da mi izpiše tako:
sin60 =
koren iz 3 polovic
ne pa npr 1.73205/2
Samo to me še muči!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matichy ()

clix ::

Imam Casio fx570ES in izpiše tako kot si ti rekel. In zaenkrat sem s tem kalkulatorjem zadovoljen. Podpira tudi računanje enačb in kvadratnih enačb. Podpira tudi kompleksna števila, računanje matric do 3x3,...

matichy ::

Za casia sem vedel da da tak izpis kot sem rekel. Zanima me še za Sharpa kako je s tem.

matichy ::

OK! Za kalkulator sem pripravljen odšteti tudi 35-40EUR. Katerega mi priporočate sedaj? Rad pa bi da računa z ulomki in da vanj lahko spravim tudi zapiske.

matichy ::

Pred 25 leti smo že imali takšne mini z basicom podprte calculatorje. Sam imam še vedno v predalu sharpa pc-1401, je delal do lani, najprej je nekaj škrtalo v njem, sedaj se pa ne prižge več, mi je zelo žal za njim, saj mi je zvesto služil vsa ta dolga leta. Bil je enkraten mlinček. Z njim si lahko delal čuda in pol, še muziko si lahko sprogramiral.

Sedaj ravno ne sledim trendom na tem področju, bi pa rade volje imel nekaj podobnega in novejšega seveda.

Kupujem kalkulator (brez grafičnega prikaza), ki bo imel možnost shranjevanja enačb/teksta.

Sem malo brskal in se najde. Npr: SHARP EL 5250. Je malenkost dražji od 25€, drugače pa zelo dobra zadeva.

So pa calculatorji nekako šli korak nazaj, še pred nekaj leti se je dalo dobit pocket compjuterje, katerih pa sedaj ne vidim več.

@dzinks63
Mar ti uporabljaš kalkulator SHARP EL 5250?
Kje bi se ga v sloveniji dalo kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matichy ()

dzinks63 ::

Nekaj več o zmogljivostih lahko sklepaš iz navodil (EL-5230/5250 Operation-Manual GB). Kje ga dobiti v slo ne vem, povprašati bi bilo potrebno pri generalnem uvozniku za sharp, za vzodno evropo pa je centrala na Dunaju.

Sem sedajle tudi sam pogledal ta navodila, zadeva mi ne deluje najbolj prepričljivo, zdi se mi veliko bolj komplicirana od mojega starega 1401, s katerim je bilo delo popolnoma enostavno. Tudi sama preglednost zaslona je slaba, veliko boljša je bila v prejšnji generaciji. Bili so seveda veliko dražji, vendar so zato tudi nudili veliko. Škoda da podobnih ni več za dobit, ali pa jih sam ne najdem. Dobiti bi se dalo le rabljene na ebayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

matichy ::

Kaj pravite na Sharp EL-W531H (LINK)
Nameravam ga kupiti! Zanima me še zgolj vaše mnenje ali je to dobra ali slaba naložba! HVALA

JamesQ ::

Lep pozdrav.

@matichy: pojdi lepo po trgovinah in se sam odloči. Vprašaj se seveda za kaj boš rabil kalkulator. Sam ti priporočam kalkkulator Casio FX-991ES.


LDŽ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kalkulator za študij

Oddelek: Šola
316193 (3059) seminal
»

Nakup kalkulatorja

Oddelek: Kaj kupiti
476888 (5843) Samael
»

Kalkulator

Oddelek: Kaj kupiti
284791 (2436) cobrastar
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288019 (6316) matichy
»

Kateri kalkulator..

Oddelek: Kaj kupiti
195501 (5238) teato

Več podobnih tem