» »

Rešite diske pred smrtjo

Rešite diske pred smrtjo

Storage Review - "Deathstar", kot po svetu pomenljivo imenujejo IBM-ove Deskstar 75GXP in 60GXP trde diske, lahko sedaj rešite usode podstavka za pijačo ali obtežilnika za papir.

Z upgradeom firmware-a (ki je bil, ironično, izdan že januarja), ki ga dobite tukaj, lahko svojemu disku rešite življenje ali pa vsaj podaljšate življenjsko dobo. Hitro na delo in klik!

21 komentarjev

Zoidberg ::

zaimivo, zelo zanimivo podatke in še en 40 gb disk bom imel :D :D kot da 120, 80, 80 ,8 ,6 ni dovolj
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

SkyNet ::

Zanimivo. Izgleda da sem eden izmed bolj srečnih, saj težav s tem diskom praktično nisem imel. Četudi je moj direkt deathstar verzija AVER :P
Aja, disk imam od lanskega marca.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

ješ ::

jes sem imel deathstar eno leto, potem je umrl, sem ga reklamiral, v enem mesecu dobil novi deathstar, ki je sedaj (po enem mesecu obratovanja) crknil. in stvar ima 3 letno garancijo!

frenk ::

kako loh preverš če je tvoj disk "deathstar":\...jest mam ibm 40giga disk pa zaenkrat dela ql

lopov ::

Hehe ... Popravki objavljeni januarja, a leta 2002 :)

Prilagam se en link, katerega sem nasel ko sem zase iskal nov firmware: http://www.geocities.com/dtla_update/

Morda bodo za koga zanimive se preostale povezave.

b.

poweroff ::

Moje izkušnje z IBMom... v službi sem imel deatstar disk, pa mi je odletel. Na srečo je začel odletavati počasi in sem uspel narediti backup.

Čez 2 meseca pa mi je odletel še na domači mašini. Podatkov sem uspel rešiti polovico, disk pa je bil na koncu fizično poškodovan (glava je zabijala). Pomagalo ni niti hlajenje na -20...

Oba diska sta bila v garanciji, stara cca. 2 leti in so mi ju zamenjali. Samo sem vzel disk drugega proizvajalca, ker od IBM ne mislim kupovati nič več. Sploh po tem, kar sem v tejle knjigi prebral: IBM and the Holocaust.

Yohan del Sud ::

Dva crknjena deathstarja tu. Eden delujoč. Slednji je v hlajenem racku že dobro leto, če ima to kaj veze... :|

Dr_M ::

3.5 let delujoc deskstar :D :)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

||_^_|| ::

Yohan: men se zdi da je bil ravno to problem. Diski so se pregrevali, hlajen IBM pa ni še nikomur crknil (vsaj po mojih informacijah).

frenk ::

jest mam 40 giga deskstar pa me zanima kam loh pogledam če je moj v uni čudni seriji...model je: ic35l040aver07-0

para-site ::

jst mam 61Gb avva (hlajenega) pa ni nobenega problema z njim. če se prav spomnem, sm že enkrat updateal firmware...

frenk ::

The IBM Deskstar hard drives supported by this utility have the following model numbers: DTLA-xxxxxx and IC35L0xxAVER07. The x''s on the model numbers can represent any number from 0 to 9.


torej sta to tedva modela...jest mam tak disk ja:D...ampak dela:)

poweroff ::

Frenk - kolikor se spominjam, sem jaz imel natancno tak model diska (isto 40 Gb) doma. In je odletel in precej podatkov na njem...

poweroff ::

Se tole... backup si naredi cimprej.

NoOrdinary ::

aua, jest mam obe serije u kist :) pa po letu in pol se kr dela, prjatu je pa ze 3 zamenov, no u bistvu mam zdej jest enga negovga k se je skujov :) so se pa sirle tud govorice da je od plate odvisen, moja je asus p4t-e z intlovmu 850 cipovjem, samo se mi zdi da je mel on tud intlov chipset

frenk ::

ah boli mene za podatke:D...mogoče bom pa počas prodal ta disk:)

jurc ::

2 mrtva diska tuki, 40 gb, en DTLA in en IC.

tx-z ::

jst mam ibm ic35......... 40gb 7200rpm, pa dela k nardim low level format, k pa ugasnem računalnik pa na nov zaženem pa spet ne dela; a ta popravk dela tut za ta disk(če ni že prepozn k sm s kladivom tolku po njem kr ni delu)
tx-z

Romčy ::

jaz si od vedno dajam ventilator pod diske pa naj bo ibm, maxtor, wd. Če že ne crknejo jim pa sigurno podaljšam delovanje. Tudi maxtor 80 giga 8mb se greje ko svinja.

Blue22 ::

moj 40 giga IBM pa je pač enkat zmrznu, kot da bi delov z cca 100 r/pm, kr tako..pa še xpju ni prenesel..kje crknu sm ga najzaj u shop nesu, pa sm dubu maxtorja, ki tud ni delav, napaka v transportu:D pol so mi dal pa druzga je pa zdej ok:D summary: ibm pa maxtor sta isti k*** razn, ko začne maxtor delat pol dela:D
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

Moj 80 GB IBM dela že dve leti, 24 ur na dan, 7 dni na teden, brez kakršnihkoli napak. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hekanje volilnih naprav

Oddelek: Novice / Zasebnost
325293 (3926) elhombre
»

IBM

Oddelek: Strojna oprema
171155 (966) TheJack
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310033 (7218) Keyser Soze
»

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Oddelek: Kaj kupiti
271680 (1352) CaqKa
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231516 (1143) Jok3r

Več podobnih tem