» »

IDC: Windows še naprej dominira ...

IDC: Windows še naprej dominira ...

OSNews - IDC je objavil raziskavo o prodaji in tržnih deležih operacijskih sistemov za strežnike in odjemalce za leto 2002. Glavna novica je, da Windows še naprej utrjuje vodstvo na računalniških namizjih, drugo mesto pa še vedno zadržuje Apple, a bi ga naj, tako IDC, že prihodnje leto prepustil Linuxu. Zanimivo je, da je Microsoft zaslužil ogromne denarje tudi na področju strežniških operacijskih sistemov, saj je lani prodal več kot pol vseh sistemov te vrste, na drugem mestu pa je Linux. Omeniti velja še, da brezplačne namestitve Linuxa niso bile obravnavane v raziskavi.

22 komentarjev

upirna ::

Omeniti velja še, da brezplačne namestitve Linuxa niso bile obravnavane v raziskavi.

Torej je linux v zelo podrejeniem stanju.

Vice ::

Sploh ne.

gabl136 ::

Omeniti velja še, da brezplačne namestitve Linuxa niso bile obravnavane v raziskavi.
Potem raziskava sploh ni objektivna!

flipflop ::

A brezplačne namestitve winsev so bile obravnavane?

Paramedic ::

Maš point - ampak brezplačnih namestitev winsev je vseen mal več kot linuxovih ;)
End transmission.

Zheegec ::

Samo pri Linuxu so brezplačne namestitve legalne...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

nima veze al je brezplacen linux legalen in "brezplacni" winsi nelegalni, DEJSTVO je to da se vedno vec ljudi uporablja windowse, pa ce se na trepalnice postavite.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Neandertalec ::

To je tako kot pri avtomobilih. Raja (se pravi večina) se vozi z Yugoti, Hyundai, Clii & co., višja kasta pa z Merđoti, BMWji, Audiji etc.

Vice ::

Gledano drugače katero podjetje ki je odvisno tudi od informacijske tehnologije (ne mislim kakšen abervezni privatnik ki ima koplet softweare nelegalen) si bo namestilo BASIC free verzijo linuxa za profesionalne namene?

poweroff ::

ISP mogoče? :D

kopernik ::


nima veze al je brezplacen linux legalen in "brezplacni" winsi nelegalni,


Ima, ima... ampak to tebe očitno ne zanima.


DEJSTVO je to da se vedno vec ljudi uporablja windowse, pa ce se na trepalnice postavite.


DEJSTVO je, da vedno več ljudi uporablja Linux. Kaj pa zdaj ?:))

Dr_M ::

DEJSTVO je, da vedno več ljudi uporablja Linux. Kaj pa zdaj ?

to vem da je res. ampak vedno vec ljudi uporablja racunalnik. in vecina zacne z windowsi :)

To je tako kot pri avtomobilih. Raja (se pravi večina) se vozi z Yugoti, Hyundai, Clii & co., višja kasta pa z Merđoti, BMWji, Audiji etc.

hehe...ane. Merđoti, BMWji, Audiji etc, so zastonj, Hyundai, Clii & co., je treba pa placat. tako je ane.

ma, ima... ampak to tebe očitno ne zanima.

no potem pa ti povej, Bruce Almighty.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kopernik ::

Ja, očitno veliko uporabnikov ni pripravljenih plačati tistega, kar windowsi ponujajo. Oziroma, da obrnem zadevo: če bi bilo od danes naprej kopiranje windowsev onemogočeno... kakšna bi bila situacija čez leto dni (čez pet let)?

flipflop ::

Če bi bilo onemogočeno,bi si jih pa kupil. Itak jih imaš pol vsaj 4 leta,tak da 35k niti ni tako veliko.

kopernik ::

Ja, recimo da bi si jih. Ampak kar nekaj ljudi bi se vseeno odločilo za Linux raje kot da bi plačalo za Windowse.

Tarzan ::

no, recimo da je rees, kaj pa je 40 jurjev na 4 leta.
Ampak recimo, da nova verzija windowsov izhaja na 4 ali še kakšno leto več?
Linux in ostali OS, pa se razvijajo sproti in v nekem trenutku močno prehitijo zadnjo različico Windowsov? Ali bi v tem primeru človek čakal še dve leti, do windows 2013, ali bi si zvlekel Linux?
Vprašanje je samo teoretično, saj nameravajo pri M$ raztegniti obdobje med posameznimi novimi različicami Windowsov. Prav tako nameravajo še okrniti Explorer, bog ve, kaj bo z auto-update-om,...

smash ::

jest bi zihr kupu winse k si ne predstavlam kako bi blo brez officeov..pa ne mi omenjat staroffice k mi bo slabo:D

Beat-O ::

Osebno mi je open Office čist kul, mal mu še manjka do take stopnje na kateri je MS Office ampak ne velik, morm pa rect d je daleč zadaj s pogostostjo crashov. :D

darkolord ::

_The_Man: Office 2003 mi še ni produciral niti ene napake/crasha... In še tko svinjsko hiter je, da je joj 8-O

moj_nick ::

LaTeX je najhitrejši. Lahk ga laufaš na 386ki pa ne bo nobene razlike med 386 in P4/Athlon, razen pri save-anju

CCfly ::

Brezplačne namestitve Windowsev obravnava BSA.

krator ::

Dnas sem napisal svoj prvi referat na openoffice. Nisem neki power youser tak da jim res nič ne manka. dejstvo je da 98% ljudi uporablja man kot pol microsoft office možnosti. Polek tega pa rečte kaj čete, samo nič se ne more primerjat z filingom da sem prihrano prek100k:D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi odprte kode ob službo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20253836 (49089) BigWhale
»

IDC napoveduje dominanco Symbiana

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163330 (2811) ZaLoMaT
»

Mandrakova zgodba

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
112545 (2545) gpg
»

Linux pred Macintoshi

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
111953 (1953) kilergas
»

Windows so cenjši od Linuxa, jasno

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
271494 (1494) Ziga Dolhar

Več podobnih tem