» »

Primerjava datotečnih sistemov za Linux

Primerjava datotečnih sistemov za Linux

Slashdot - Za razliko od Oken in večine operacijskih sistemov, ki so omejeni na ponavadi le en datotečni sistem, je v Linuxu tudi tu na voljo izbira. Zato je zelo pomembno, da ugotovimo, kateri nam najbolj ustreza in predvsem temu je namenjen hitrostni preskus dnevniških datotečnih sistemov. Najbolje so se odrezali JFS, ReiserFS in XFS, presenetljivo pa je zaostal ext3, ki je privzet v večini distribucij. Klik!

10 komentarjev

undefined ::

EXT3 je privzet zaradi višje stabilnosti. Pri ostalih sistemih lahko mimogrede čez noč izgubiš cele particije ob pomanjkanju štroma in UPS. :)

jlpktnst ::

se strinjam, nikoli še nisem doživel izgube podatkov na ext3, kljub številnim "lockupom" (hvala ti ATI:), sicer sem pa slišal da se to celo dogaja :D

Torej kakršnikoli preizkuševalci linuxa, EXT3 !!! Ostali, ki vedo kaj delajo pa naj se izberejo fs sami.

SpecialK ::

Men je ReiserFS delov čist OK na serverju in na workstation... pa so bili tudi izpadi štroma etc.. pa je vse normalno delal od 2.4.18+ je ReiserFS rock solid... zdej mam povsot UFS :] ker mam FreeBSD

ghaefb ::

ReiserFS rocks!
Že precej časa uporabljam reiserfs brez problemov.
Deluje občutno hitreje kot ext3, kar se stabilnosti tiče.. brez pripomb

Sahel ::

Jaz sm uporabljal se ext2, pol ext3 zdaj sem pa na ReiserFS-u. In pripomb nimam cez nobenega... stvari so trdne... hitre... V primerjavi so tej filesistemi v primerjavi s kaksnimi FAT32 ali NTFS prav v kamen vklesani...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

mathjazz ::

Ne bi rekel, da je ext3 v kakršnikoli prednosti pred "zmagovalci" glede stabilnosti. Dokaz je recimo že to, da je ReiserFS default v SuSE-ju.
www.getfirefox.com

MrStein ::

To je končni dokaz, da geeki nimajo življenja. Niti računalniškega.

Od kdaj je "Create 10,000 files with touch" real life test ?
Ajde, kateri od linux ( ali katerikoli unix ) uporabnikov tu je vsaj enkrat v življenju zagnal "touch" 10.000 krat zaporedoma ?

Bootanje sitema, (de)instalacija programov, backup/restore, kompiliranje, to so real life opravila, ne pa neki 10000 mkdir-ov ... Pol pa pravi, da ni bil zadovoljen z "sintetičnimi" testi , nadomestil pa jih je z enim še bolj sintetičnimi. ( tisto kar si zmisliš v enem popoldnevu je garantirano slabše od podobne stvari, katero pa so drugi leta izboljševali )

ajagodnik ::

Ext3 ima (trenutno) prednost pri "obravnavanju" slabih sektorjev.
ReiserFS trenutno ne podpira popravljanje slabih sektorjev.

Vem sam (po tednu dela in iskanja), ker sem imel disk s slabimi sektorji in je začel "ščkripat" pa tega nisem mogel uredit z orodji za reiserfs dat. sistem. Sem moral disk ponovno formatirati z ext3 (skupaj z -c opcijo), da si je zabeležil slabe sektorje.

Zdaj na novem disku pa imam reiserfs, ker je hitrejši (pri manjših datotekah - html itd..), pa tudi disk nima napak trenutno.

undefined ::

> Dokaz je recimo že to, da je ReiserFS default v SuSE-ju.

To ni noben dokaz, pač pa le slaboumna izbira SuSEja. Logično, SuSE je nemški, ReiserFS pa je tudi proizvod nemškega avtorja. Rezultat je logičen.

Malo beri reporte po spletu, koliko jih je nasrkalo zaradi privzetega formata v SuSEju.

MrStein ::

Glede reiserfs. Ful so ga vsi hvalili, kak je hiter, dober, stabilen itd... potem ko so ga v linusov kernel dali, pa je vsaki drugi teden bil odkrit bug in to tipa "data corrupting".

Ja, stabilen je ...
Sicer je zdaj en čas minil od tega, ampak za moj okus so avtorji malo preveč okuženi z featuritisom ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] Kateri FS?

Oddelek: Operacijski sistemi
121363 (973) deadbeef
»

ZFS vprasanja, za in proti, izkusnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10619610 (17641) LuiIII
»

Prenosni trdi diski z nameščenimi trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
333905 (3905) poweroff
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62101 (1972) klemen1
»

ZFS na Linuxu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
213461 (2412) Brane2

Več podobnih tem