» »

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

klemen1 ::

zdravo!
Nabavil sem zunanji disk TEAC HD-35PUK-B 400GB (winsi so ga normalno prepoznali) na katerega sem shranil nekaj pomembnih backupov (dokumenti, .PST mape ...). Nato sem ponovno namestil winse (XP) na particijo C. Sedaj mi pa noče več prepoznat particije zunanjega diska (napiše da disk ni formatiran). Tudi Parition magic napiše enako. Podatki na zunanjem disku so v datotečnem sistemu FAT32 (ne vem zakaj se niso zapislai v NTFS?) - sem probal s trial verzijo Get data back for FAT in mi lepo pokaže podatke gor vendar jih ne morem kopirati brez nakupa licence.
A je komu jasno zakaj se je to zgodilo in ali obstaja še kakšna druga rešitev?
lp
klemen

5er--> ::

ne vem zakaj se niso zapislai v NTFS?
Khm... samo se ne bo/bi naredilo nič. Ti si tisti, ki bi moral ustvariti NTFS particijo.
Verjetno je bil disk ob nakupu že pre-formatiran na Fat32, ti pa nisi nič spreminjal.

A je komu jasno zakaj se je to zgodilo in ali obstaja še kakšna druga rešitev?
Veliko možnosti je... mogoče si izklopil disk med pisanjem po njem in se je datotečni sistem sesul.
Rešitev? Poglej zasebna sporočila. ;)

StratOS ::

Torej prepoznajo ga že, vendar pa je problem drugje.
Problem je pri skoraj vseh zunanjih diskih in napravah, ki delujejo preko USB-ja, predvsem kako je komponenta skonfigurirana :

Predvsem na quick removal (brez write cachinga ) ali performance (Write caching - posebno pazljivi,ko varno odstranite napravo) !

Datotekni sistem diska je pač sistem zase, če si imel prej formatirano za NTFS in imaš zdaj FAT se je mogoče zgodilo predvsem, če uporabljaš prenosni disk na večih računalnikih predvsem zaradi razlike datotečnih sistemov in razlik med njimi ( čeprav sploh ni pomembno !), da ni mogel razbrati sistema zapisa oz. samega diska, to je pomembno pri diskih z večjo kapaciteto, pa tudi sam sistem USB (1, 1.1, 2 ) je v določenih primerih in konfiguracijah pomemben.
Različni sistemi in priklopi ter nastavitve so lahko botrovali temu :)

Tudi sam sem se na to večkrat prepričal naj si bo disk ali flash ključ.
V večini primerov je bil kriv ravno način priklopa : delay write failed --> write caching enabled
Na prenosniku je ključ deloval bp, na PC-ju pa ne ( češ, da ni formatiran ), čeprav sem od tam - PC zaradi količine podatkov kopiral preko ključa na laptop, ko sem hotel pregledati na PC-ju ni šlo, na laptopu pa bp.

Seveda sem podatke komotno dobil oz. povrnil večino/vse nazaj, čeprav nevem, če se da na takšnih usb izmenljivih diskih dostopati z takšnimi programi kot so PM in podobi direktno preko USB, razen če fiksno ne priklopiš diska.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

StratOS ::

Hm, 5er me je malo prehitel, sem imel malce več za pisati.

Datotečni sistema je sistem, ki je razvrstil in pripravil vsebino diska, velikost sektorjev, gruč, particije diska, zaščito in TOC ...
Če je prišlo do raw overwrita/spremembe boot sektorjev diska ( je tudi možno - boot virus ? ) ali pa do nekompatibilnosti driverjev DS OS-a / diska pri zapisu , nekompatibilnosti driverjev USB naprave pri multi speed USB napravah ...

Write caching napaka je v tem primeru izključena.

Kako si lahko z programom get data back dostopal do prenosnega diska preko USB ?
Si res pripravil prenosni disk na NTFS datotečni sistem ?
Zakaj imaš sedaj prenosni disk v FAT32 ?
Si uporabljal disk na več različnih OS-ih/sistemih ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

klemen1 ::

najprej hvala obema za pomoč...
še odgovori...

Kako si lahko z programom get data back dostopal do prenosnega diska preko USB ?
GDB mi lepo zazna zunanji disk v FAT32 sistemu in mi tudi obnovi podatke, problem je edino v kopiranju...

Si res pripravil prenosni disk na NTFS datotečni sistem ?
ne, prenosni disk nisem nič nastavljal, ko sem ga prvič priklopil sem že kopiral gor podatke (verjetno je bil že tovarniško nastavljen na FAT32 ?). Ne vem - ali je potrebno disk pred prvo uporabo nastaviti (formatirati) v NTFS? V navodilih nič ne piše o tem...

Zakaj imaš sedaj prenosni disk v FAT32 ?
Verjetno po defaultu a ne...

Si uporabljal disk na več različnih OS-ih/sistemih ?
Disk sem uporabljal samo na enem PC-ju (XP), razlika je samo v tem da sem pred drugo uporabo diska ponovno namestil winse na particijo C:

lp

StratOS ::

Kako si lahko z programom get data back dostopal do prenosnega diska preko USB ?
Se opravičujem za totalni blef, ki sem ga napisal.
Namreč z orodji za dostop do diskov, popravljanje ipd ne moreš dostopati do flash ključev, ki imajo FAT datotečni sistem, seveda se do izmenljivih diskov USB da dostopati Mea culpa.


Si res pripravil prenosni disk na NTFS datotečni sistem ?
Datotečni sistem pri tem nima bistvenega pomena, je pa zelo priporočljivo, da lahko dostopaš do takšnega datotečnega sistema.
Disk lahko formatiraš v kakršni koli DS.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

klemen1 ::

zdravo!
Spet težava s tem diskom. Na zadnje sem rešil podatke, na novo formatiral disk na NTFS sistem, ponovno naložil podatke gor in zadeva je delala normalno do ... včeraj
Disk vidim samo pod ikono Safely remove hardware, ne morem pa dostopati do njega. Nato sem poizkusil brisati driverje:

v zaženi vpiši cmd

Tam vpiši te ukaze(če nimaš windowsow na c:,zamenjaj oznako)

“cd \windows\inf”
“ren infcache.1 *.old”
“ren oem*.inf *.old”
“del C:\windows\setupapi.log”
“exit”
__________________________________________________________

2.)brisanje vseh VID vnosov v registru

HKEY_LOCAL_MACHINE/Enum/USB that start with VID

Priporoča se,da je miška in tipkovnica na PS2 in ne na usb,ker jih morda ne bo zaznalo


Vpiši v "zaženi" Regedit

2.Pojdi na HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Enum\USB.

3. Označi in zbriši vse VID_…. vnose.
Če se ne dajo,jim je treba dodeliti dovoljenje

To narediš tako:

a)desni klik na vnos,ki ga želiš zbrisati in klikni Permissions. The VID_… .
b)določi "Everyone", izberi "Full Control" v dovoljenjih.
c)Klikni apply in še OK

Ponovni zagon

_____________________________________________________
Zbriši datoteke v windows\system32\drivers :
secdrv.sys
sptd.sys
sptd409.sys
__________________________________
Dodaj vrednost 1(če ključa ni, ga naredi in mu dodaj to vrednost)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\

Double-click "StorageDevicePolicies" and change the DWord value to 1.

0 - Disabled
1 - Enabled
_____________________________________

in pa preimenuj usb*.* v usb*.old v: \windows\system32, windows\inf, windows\system32\drivers.


...sedaj imam rumen klicaj pod upraviteljem naprav in mi sploh ne zazna več diska...
no danes sem disk sprobal še na drugem kompu in mi tudi ne dela, torej smatram da je šla spet particija
kaj naredit?
rešit podatke (ponovno), na kompu naredit restore da dobim nazaj driverje, disk vrniti v trgovino?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

dvx predvajalnik in usb prenosni disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61104 (1033) palačinka
»

NTFS

Oddelek: Programska oprema
385234 (4821) 5er-->
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202241 (1859) MrStein
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706809 (5270) Mavrik

Več podobnih tem