» »

Navijanje 6800GT na starem in sedaj na novem sistemu.

Navijanje 6800GT na starem in sedaj na novem sistemu.

«
1
2

mato22 ::

Mam en problem in sicer:
Prej sem imel ABIT NF7-s + AMD2500+@2300Mhz in sem Grafično Gigabyte 6800GT brez problema navil na 412/1120, sedaj imam pa nov sistem(glejte podpis) in grafične ne morem imeti enako navite.
3Dmark03 in 05 se mi oba zatikata, če je grafična preveč navita. 3Dmark normalno še deluje pri 390/1050, če je pa več, potem pa se med testom slika zatika.
Sistem je drugače stabilen samo pri 3Dmarkih se mi zatika.

Torej kako to, da ne morem imeti na novem sistemu enako navito grafično kot prej, ali je mogoče kje drugje problem.

njok ::

Tudi pri meni je prislo do razlik, ko sem AN7 zamenjal z Infinity nf2, tako da sem moral linije na napajalcu malo dvignit.

mato22 ::

Ja sej jest tud mal sumim voltažo in mogoče grafa ne dobi dost štroma, ko je navita.
Sem pa danes kupil LC6550 550W napajalnik, pa mi isto dela kot prej na Chieftecovem 360W, tko da ga bom verjetno jutri zamenjal za Tagana ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Mulh ::

Pri meni, je lc močan, sam nestabilen čist... :8)

Sami ::

Sem pa danes kupil LC6550 550W napajalnik, pa mi isto dela kot prej na Chieftecovem 360W, tko da ga bom verjetno jutri zamenjal za Tagana ali kaj podobnega.

Imam omenjenega LC-ja in pri meni deluje čisto stabilno in pa seveda močan je, če boš kupil Tagana boš po mojem mnenju naredil napako.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boštjan ::

mato22,predvidevam,da si naložo na novo sistem,čeprav si šel iz nForce2 na 3
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mato22 ::

Ja sistem je frišen.

boštjan ::

kere driverje pa maš za grafo in s kerim progyem navijaš?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Oblivion ::

Pri meni se je poznal ze prihod iz Msi K8N Neo Platinum na Msi K8N Neo2 Platinum. V obeh primerih sem imel Tagan 480W. Prej X800pro 560/580, sedaj s tezavo 540/550.

mato22 ::

Hm jah pol pa zgleda sistem tud vpliva. Kaj čmo.

cole-22 ::

No fantje, ko sem jaz spraševal za pomoč pri istem problemu ni bilo nobene pomoči :\
No pa, da ti jaz odgovorim zakaj je tako ...
NF3 plate in 6800 GT&Ultra kartice se ne ujemajo, če grafično naviješ!Zakaj se to zgodi še ni noben ugotovil!
Npr:Jaz sem z mojim starim sistemom prišel do 420/1150 brez problema, ko sem pa prešel na NF3 plato so se začeli problemi!V vseh benchih (3dmarki in podobno) je slika zmrznila za 2-3 sekunde in nato je šlo naprej do naslednje zmrznitve.Rezultati so bili porazni!Če sem navil gpu do 400 je bilo vredu, če sem navil čez 400 so bila zatikanja!Zamenjal sem vse kar si lahko predstavljaš in ni pomagalo!No potem sem pa v obupu naletel na neko stran LINK, ki je meni recimo temu rešila problem!Problem zatikanja se reši tako, da v BIOSU izklopiš FW (fast write) in potem ga moraš še v winsih izklopit z rivatunerjem!To je trenutno edina stvar, ki je večini pomagala (če ti tudi to ne pomaga boš najbrž bil brez navite grafe).Da bi imeli FW vklopljen in navito grafično zaenkrat ni rešitve.Na tej strani sem prebral vse poste za celih 6 mesecev in v 6 mesecih ni sprememb!Res pa je da brez FW dobiš slabše rezultate kot z FW.Primr: z FW in 400/1150 v aquamarku dobim 66k, z 420/1150 brez FW pa slabih 65k!Najbolje se pa pozna v 3Dmarku05 z FW dobim 5100, brez FW in za 20MHz več navitim gpu dobim pa 4600pik 8-O S starim sistemom sem dobil 5300 pik :\ ! Edino v 3Dmarku03 je malo bolje...Z FW 12350 brez FW pa 12720 pik!No da se pa sedaj nebo kdo našel, ki bo rekel da njemu pa vse normalno dela in bla bla bla...So primeri, ki pa dela normalno vendar 90% je takih, ki jim ne dela!No rešitev je izklopiti FW ali zamenjati plato za VIA čipset!

mato22 ::

Ej hvala ti za ta odgovor bom probal pa ti povem.

Boomer ::

Jst sm pa vedno krivil hladilnik na moji Gigabyte 6800 GT k je v idle 65 stopinj(Vent na energy, ne na turbo).A mate ostli tud tok visoke temperature?Jst k sm jo naviju na 370MHz se mi je slika v 3d markih že zatikala.Torej se bl ne splača navijat na teh platah.:\
No pa sj je že tko prehitra:D

sonac ::

nevermind

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

mato22 ::

65C je čist normalna temperatura in sem sprobal brez fast-write in dela potem normalno, tud če naviješ, ampak je rezultat občutno nižji, tako da se ne splača.

flisko ::

Jaz mam msi k8n neo2 pa mam grafo navito na 606/606 jedro ram,pa mam FW vklopljen pa ni problemov.Za benčanje pa navijem grafo na 651-651 in tudi ni problemov.

sonac ::

Govorimo o 6800 seriji. Pri meni je isto. Imam 6800GT in s Fastwrite on lahko jedro navijem do 375, s fastwrite off pa do 420. A fastwrite sploh kaj vpliva na performance? Se mi ne da testirat, vem pa da imam pri 420 s fastwrite off neprimerno boljše rezultate, kot s fastwrite on.

mato22 ::

Jest sem imel s fastwrite off veliko slabši rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Boomer ::

Jst mam tud bl slab rezultat tko da sm dal nazaj tak k je blo:\
Pa odkar mam namontiran zalmanov 7000 cpu cooler se je temperatura na grafi spustila na 55-60 stopinj.>:D

Shark-357 ::

Zanimata me dve stvari in sicer:

1:Če je kdo že našel kako drugo rešitev za zmrzovanje 3d markov in špilov razen da izklopiš FW ker je z izklopom le tega opazno slabši rezultat v 3DMark05

3DMark03 FW ON:10400
3DMark03 FW Off:11528
3DMark05 FW on:4300
3DMark05 FW off:3700

2:Bila je neka stara tema o modanju biosa(višanje voltaže) za 6800 me zanima kako se to naredi oz če kdo izbrska staro temo ker jaz je ne najdem:8)

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

Zaenkrat NI druge rešitve kot izklopiti FW!
Sem tudi sam razočaran nad tem ;((
Na tem forumu si lahko prebereš kaj vse so počeli, da bi rešili zadevo.Vendar v večini primerov brez uspeha.

LINK

Če boš kaj pogruntal se priporočam :D

Boomer ::

Mene pa zanima če je kkšna spodnja meja pik za 6800GT ker v 3D marku 05 dobim samo 3841 pik
03 pa 9851 kar se mi zdi malo ;(
Pa temperatura med testom preseže 100C, enako pri FarCry (vse na največ) se mi vžge alert.A obstaja kkšn bolši (po možnosti še tišji) Cooler, al pa bi se dal reklamirat pa vzet kkšno od druge firme.Aja, a pa je to kako se navijajo te GTjke odvisn od plate al grafične

cole-22 ::

Jah grafa se ti pregreva zato pa maš tolk mal pik!Dej kup AS5 in na novo namaž al pa kup drugo hlajenje!

Tic ::

I daš 5k za AS in se 5 za novo hlajenje. Pobrski po omari za kak 8cm ventilator in naj piha iz strani (po spodnji in zgornji strani). Če je to sploh problem.

Fantje, dejte se mal znajt, ne prec u trgovino laufat po novo hlajenje... :|
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Boomer ::


Kot vidš mam 2 fena že ob strani.:\Kako pa to mislš od uspodi?Mam ventilator od BoxCoolerja sam kako bi ga pa uspot namontiru se mi pa ne sanja:'(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

mato22 ::

Hm meni temperatura ne preseže 62C nikoli na Gigabyte 6800GT, idle mam pa 56C.

cole-22 ::

I daš 5k za AS in se 5 za novo hlajenje. Pobrski po omari za kak 8cm ventilator in naj piha iz strani (po spodnji in zgornji strani). Če je to sploh problem.


Nova AS5 stane 1800 v mlacomu.
Mel sem sam Giganyte, ki se je isto grela na 100 stopinj in sem jo vrnil.Upam da je nisi kupil v Mlacomu mogoče si mojo dobil:P

@mato22
To ti skoraj ne verjamem, da se ti temperatura na full poveča samo za 6 stopinj.

Shark-357 ::

jaz mam full load na grafi 43°C:D idle pa 40°C

cole-22 ::

Jah nevem no to se mi zdi skor nemogoče...edino če bi mel vodno gor.
Jst mam na moji idle okol 52-54 in 66-72 (odvisno od igre in temperature v sobi) na max.Imam Leadtekovo, ki ima dobro hlajenje + AS5 pa je med idle in max velka razlika.Navita na 420/1150.

Shark-357 ::

sej jaz imam vodno ;)

Boomer ::

Mato dej si warning naštimi na 100 stopinj pa pejt far cry vse do konca špilat, al pa v 3dmark05 se mi je tud 1x tok segrela.Jst tud prej nism vedu da se tok greje8-O.Prej sm mel tud jst idle 55 zdj pa kr 70 ;((
Ne kuplena je bla v Jae tko da ni tvoja, je bla čist nova.To se prav bi vlik dubu če bi mel vodno.A lahko kdo kj napiše o tem k o tem res nimam pojma:8)
Navijat še vedno ne bi mogu, a ne.:\

mato22 ::

Warning mam zmeri vklopljen in naštiman na 100C, pa še nisem dobil alarma. Evo po 3 urnem igranju Doom 3 sem takoj pogledal temp. in je bila 67C, tko da....
Na grafo pa piha še 1 80mm ventilator na stranici.

Ne vem, je že imel en eno tako grafo, ki se mu je preveč grela, pa jo je enostavno nazaj nesu, ker 100C pa ni glih normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

RC14 ::

Moja 6800GT ima na idle 55C na loal pa okrog 63-66C. Tk da to je normalna temperatura.
mimogrede moj radeon 9800PRO je bil full bolj vroč, tko da sem zelo zadovoljen. Vse temp do kakih 80C so čist normalne, res pa je da z navijanjem ne bo nič. Pri 100C pa sigurno ni več zdravo.
Mene pa nekaj zanima in sicer imam original cooler na grafi in ko sem jo hladil z dodatnim velikim ventilatorjem in odprtim oknom (skoraj zmrznil v sobi:D :D ) sem lahka grafo navil na 435/1170 brez artifaktov, šla pa je do 448/1180 sam so bli artifakti in mi je tud večkrat zmrznil 3Dmark.Pri normalni sobni temp. jo lahka navijem do 420/1170 brez artifaktov.
1. Kaj mislite če bi si naštimal vodno hlajenje za to grafo, a bi jo lahka gonil na teh mojih max 448/1180 brez da bi se pojavljali artifakti oz ali bi z vodnim veliko pridobil pri navijanju (predvsem GPU-ja) napram z original hlajenjem in
2. ali je katero zračno hlajenje zelo učinkovito za navijane te grafe.


Lp

sonac ::

Da ti povem moje izušnje. Sicer se mi nikoli ne pojavljajo artifakti - ko je preveč navito enostavno zmrzne ali pa se resetira, vodno hlajenje pa k navitju ni pripomoglo praktično nič. Pri full loadu je temperatura kakšnih 45°C.
EDIT: S tem "praktično nič" sem mislil par MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

Zhupa ::

sam jest pa folka res nerazumem a ma cist nc.
odkar mam tako hudo grafo mi se na kraj pameti ne pade da bi jo navil tud za 1MHz, ker ga grafa enostavno poka.
naviju jo bom cez kak let k bo zacela pocas pesat.

Buggy ::

mato22: dol si potegni nov rivatuner in tam prizgi Hardware monitoring ki ti bo tekel v ozadju in ti logiral vrednosti. Ti pa tisti cas zazeni Flat OUT ali FarCry in spilaj kaksne pol urice . Ko koncas kar lepo mirno in pocasi poglej graf za 10minut nazaj pa bos videl da so vrednosti oz. temperature pod full loadom dosti visje kot ti mislis. Ce jaz na 6600Gt naredim tako, da spilam in takoj pogledam v expert tool, kjer mi kaze temp je le-ta rata ze 20-25 stopinj nizja v tisti sekundi, ki jo rabim da pogledam senzor.

mato22 ::

Sem probal, največ je blo 68C.

Boomer ::

Ok moj novi score je zj 4081 kar je že mal bol.Sam temperatura je pa še vedno previsoka.tm 90C med ful loadom.;((
RC14 kero GTjko pa maš?

RC14 ::

Boomer:
Firma je Aopen in sem full zadovoljen z njo. Fajn se navija, dela ko urica, na full load mam max 68C.Poleti bo pač malo več.
Sam rad bi si uredil boljšo hlajenje pa ne vem,če bo kaj pripomoglo k boljšemu navijanju, drugače nima smisla.
Bi še prosil za kakšen nasvet,če bi v mojem zgoraj navedenem primeru delalo stabilno na teh frekvencah, če bi imel vodno??
Moj max score v 3Dmarku 05 je 5608 pik z bartonom 2500-->3200+. Boomer, temperature imaš vsekakor previsoke. Poleti se ti bo pa ja užgala.:D

Lp

kewo ::

Tudi jaz imam en problem z sistemom in sumim grafo. Neo2 Platinum, A64 3000+, Geforce 6800GT,... Na prejšnjem sistemu sem jo imel navito na 420/1200 in mi je delovala brez vsakih problemov. Sedaj, ko sem dobim A64 sistem, pa so se pojavile tažave. Najprej naj povem, da imam v biosu izklopljen FW. Naprimer, ko igram NBA 2005 (trenutno nimam druge igre, da bi probal), se mi recimo po kakšnih petih minutah ali še prej, začne slika za malenkost ustavljati (ravno tolliko, da opazim), potem čez čas pa že za sekundo ali dve, vmes pa včasih izgleda tako, kot, da bi slika za kaksni 2 sekundi bila v slow-motionu. Včasih (zelo redko) za vsem tem dobim BSOD, v večini primerov pa nič.

Je ta vzrok povezan s tem, da grafe pač ne morem imeti toliko navite na tem sisitemu?

mato22 ::

Ja to je vzrok tega. Bolje je da vklopiš FW in grafo malo odviješ, dokler pač ne naredijo kakšnega popravka ali kaj drugega da bo to zadevo rešilo, če sploh bo kaj.

kewo ::

Aha, potem je le kriva grafa. Na zacetku sem mislil, da je krivo to, da se proc ne navija dobro ali pa, da so krivi rami. Testiral sem z Prime95 in je vse stabilno. Grafa je torej povzrocitelj tega sranja:(

cole-22 ::

Ne kriva ni grafa, kriv je NF3!In pa če izklopiš FW samo v biosu nisi nič naredil.Izklopit ga moreš v biosu in riva tunreju.

kewo ::

Ce ga izklopim samo v biosu, ni dovolj? A potem bom lahko imel grafo navito na 420/1200 (brez FW), ce bos izklopil tudi v riva tunerju?

sonac ::

Meni dela odlično, pa sem ga izklopil samo v BIOSu. Pred par dnevi se mi je moja 6800GT magično navila na 425/1200, meni sploh nič ni jasno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

kewo ::

Mislite, da bodo rešili ta problem z slabim navijanjem Geforcev z novimi driverji?

cole-22 ::

Lej sej grafične se ne navijajo slabo zaradi driverjev.
Moja grafična je delala veliko bolše na prejšnjem procesorju in plati...
Sedaj ko imam NF3 plato moram imeti pa FW izkloplje če hočem da ni problemov (stem so tudi slabši rezultati)
Te problemi se pojavljajo samo na NF3 platah.Če boš zamenjal plato na VIA čipset bo to druga pesem.Par postov višje sem dal link kjer že več kot pol leta poteka tema o tem in še niso rešili problema.A si ga nobeden ne prebere???Problem je v ne ujemanju grafične z NF3 pri visokem OCju!Če bodo to rešili z novimi driverji hvala bohu samo malo verjetno:(

WhiteWolf ::

Ej Cole vidim da imas Twister rame.

Jaz imam sicer 3700 Twister, pa me znaima kako se obnesejo na NF3 platformi?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

cole-22 ::

Ja 243 FSBja je stabilno naprej mi javlja errore.Nekako do 255 bi mogoče prišel (se še nisem preveč spustil v navijanje).Pri 260 ne pride več v winse.

WhiteWolf ::

Timingi, voltaza?

To za 6800GT na NF3 velja samo če se navija, ce jo pustis na default frek. dela kot je treba?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera 7800 GT? Asus, Leadtek...........?

Oddelek: Kaj kupiti
322083 (1054) cole-22
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137719 (5053) Alesi
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251639 (1281) scancarm
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347219 (20721) AtaStrumf
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156603 (3963) cpu

Več podobnih tem