» »

Potrebnost ventov

Potrebnost ventov

sekundek ::

Hoj!

ali je pri izdelavi vodnega hlajenja nujna uporaba ventilatorja in peltierja na procesorju. Zanima me namreč kako bi se sistem obnašal, če bi npr. nardil vodno hlajenje za pač vse vroče dele in potem uporabu cca 10l posodo za vodo.

Na forumu sem razbral, da posodo cim visje, da je pretok zraka( in zakaj bi bil).

Se eno vprasanje. Kaksno tekocino uporabit za vodno hlajenje. Problem vodnega kamna itd.

Dami ::

Pelt ni nujn sam če hočeš navijat ekstremno in sub-zero pol ga boš nucu. Sam z njim pride velik problemov, zato bom jst meu vodn hlajenje brez njega. Sam da je proc pod 30 stopinj pa sn čist zadovoln. Ventilatorje pa itak pol nucaš sam na radiatorju. Pa kakšnega bi blo tud fajn dat spredaj, kr se ti poleg CPUja še tud druge stvari segrevajo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sekundek ::

Oki moja ideja je sledeca. Nardit vsaj 5 vodnih blokov (CPU,MB,Grafika,DISK in usmernik). Tukaj bi prosil, ce mi lahko kdo da kak hint kak to nardit. A date to dam brust al kak. Se da to kje kupit. Potem bi nardil eno veliko posodo cca 10l ali vec, kamor bi dal vodo in noter pumpo. Potem bi vse to zvezal, da ta voda krozi. (razmislju sem da bi nardil dva locena kroga, tako da ne bo voda vedno bolj topla predno pride do zadnjega bloka.

Disk bi zapru s tem vodnim blokom v eno ohisje z izolacijo in potem se cel komp v posebej izoliral.

Sistem ne mislim, navijati do onemoglosti in sedaj se mi temp ne dvigne preko 43 ce kaj resno delam, drugace je pa cca 32 do 35.

Kot sem izvedel pelt ni nujen, ker se mi ne da ubadat s kondezom in izolacijo.

Se pravi je bistveno nardit najtisji sistem kar ga je mozno po moznosti brez ventilarojev. Upam le da ni pumpa za vodo preglasna.

Kje bi blo mozno dobit ze narjene vodne bloke. Tako bolj profi in da se zmontira bolj clovensko in ne da vse neki po domace prheblan in ti se pol kaj crkne.

TESKAn ::

Pumpa ni preglasna, lahko nardiš na konvekcijo, nujno, ma res nujno rabiš tut en radiator, k ti bo hladiu vodo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Konvekcija? Daj malo razloži...:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TESKAn ::

Ccc, pobje, niste nč fiziki?:D.
No, šalo na stran: konvekcija. Gre preprosto zato, da se segret zrak dviga. Ko se zrak okoli reber segreje, se dvigne, na njegovo mesto pa pride hladnejši zrak. Aja, konvekcijo sm mislu za hladit rebra radiatorja. Dalo bi se tut vodo poganjat na konvekcijo, ma bi blo zlo počasno...lahko pa zračna konvekcija nadomesti ventilatorje - tako, kot ma narjeno rooster. Nobenih ventov na rebrih -> tiho k mš:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sekundek ::

No sej rebra niso problem samo a je ok ce niso zunaj masine, recimo da zadaj odrezem kvadrat in sam vn gledajo tko kak milimeter. K neki strleci prikljucki so mi ful beda.

a se lahko tale rooster mal javi. Mogoce s kako sliko kako pr njemu to zgleda. K res bi mel neki takega.

sekundek ::

Tko samo za info, kaj mislite o Koolance opremi za hlajenje. Sedaj se da dobit tudi posamezne. Razmisljam o nakupu, tako da ce je to ql in bi kdo zele to met naj se mi javi, pa da skupaj vzamemo, da se postnina razdeli.

Koci ::

torej; ni nujno
Panta rei!!

element ::

Peltierji niso nujni, jih je pa zelo fajn met za ekstremne OCje. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221719 (1399) piki64
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646333 (5070) LordWorm
»

Baker vs srebro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191998 (1648) tec
»

Neslisen comp kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121148 (871) Spajky
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231536 (1188) rooster

Več podobnih tem