» »

Baker vs srebro

Baker vs srebro

tec ::

Kaj je bolje ? Ce imas baker direktno na procesor ali, da imas vmes srebro ?

Binji ::

Po moje je boljs ce je direkt baker ker drugace se vseeno nekaj zgubi pri prenosu pa se za kej vec itak baker omejuje.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Boeing ::

če ti oča niso ravno večinski lastnik pop tv-ja in ti mat ni kaj vem kaj z mastno plačo, potem že kar na začetku odmisli srebro.

ker je namreč po pet funtov oz. zdej je to nekje 10E za 30g srebra... u don't want to have it :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

tec ::

Boeing: Jest sem u bistvu razmisljal, da bi dal en majhen kos, malo vecji kakor sam procesor gor. Na njega pa potem blok.

HEKO ::

Tec: MA babica kaki star srebrn pribor? >:D Nesi ga v talilnico..ap naj ti ga odlijejo v blok :) >:D

Zaj pa zares...em..torej misliš met vodno brez peltierja? Če je tako...potem daj kr baker direktno..ker je tako, kot je reko Binji. Itaq je termalna pasta vmes..
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

tec ::

HEKO: Jup brez peltierja bo. Sej to je blo zgolj informativno misljeno. Malo sem razmisljal in mi nikakor ni slo v glavo ali je srebro potem se dodatna "ovira" med procesorjem in jedrom hlajenja..torej vode ali bi pomagalo. Torej se mi ne splaca.
Pa se eno vprasanje, malo off topic. Je peltier v praksi zmozen hladit samega sebe?

HEKO ::

Hum..kak to misliš hladit samega sebe?!

Lej mam občutek..da ti ni jasn princem delovanja pelta..mam ravno čas..pa ti lahko malo razložim (pa ne zamerit..če že vse veš..nimam namena koga podcenjavt or sth..)

Peltier je polprevodniški element..in ima dve strani:
1.) "hladna" stran (cold plate)
2.) "vroča" stran (hot plate)
In deluje po peltierovem principu..pač na easy rečeno: več toka mu dovajamo..bol se hladi hladna stran in bol se segrena vroča stran. In na eni strani torej hladi..na kontra strani pa se močno segreva. Tako da se lahko spremeni v radiator..če ne dovdeš toplote z vroče strani...Torej rabiš neko hladlni telo..ki bo sposobno odvest dovol toplote z "zgornje " strani..drgač pa maš itaq članek na slo-techu..0:)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

tec ::

HEKO: Hvala lepa za razlago, vendar so mi osnove delovanja ze znane. V mislih sem imel nekaj takega. Posoda za vodo, narejena iz dobro prevodnega materiala in na njo pritrjen peltier. Na ta peltier pa potem vodni blok, skozi katerega bi krozila voda iz te posode, ki bi jo hladil peltier. Torej, da bi peltier hladil vodo, ki hladi njega.

TESKAn ::

No can do - pelt rabi za to, da črpa toploto, energijo - to energijo pol odda na vroči strani. Torej Pvroča stran=P, ki jo prečrpamo+P, ki jo porabi pelt za črpanje. V praksi moramo torej z vroče strani odvajat več toplote, kot jo pride na hladno. Tako da bi se ti tak krog prav kmalu pregrel...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

HEKO ::

aha tec --> ql ideja!!! Mapk res..s stališča fizike..bi slej ko prej..voda postal pretopla..razn..če bi se voda sama v posodi tut na časovne intervale menjavala...:)..amapk ne komplicirajmo :) >:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Sergio ::

hm, peliter bi v vsakem primeru grel vodo...

recimo, da imaš 156 W peltier... koliko vode bi bilo potrebne, da bi se zadeva hladila sama od sebe (konvekcija vode), če bi imela posoda tudi dosti izmenjevalne površine z zrakom...

je za preračunat...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tec ::

Jup..prav imate. Vceraj sem malo preizkusal tole in se je voda segrela za 5 stopinj v 15ih minutah in se kar rastla. Peltier je 156W (na 12V), posoda je cela iz bakra (by Morphling), prav tako tudi blok, pumpa 200l/h. Potem sem vmes prikljucil se killer in 2 ventilatorja gor, pa ni veliko pomagalo. Tudi, ce dam peltier na 5V se scasoma voda segreje. Da bi imel potem pa se 3 bloke gor vezane, bi bila pa prava katastrofa. Ta peltier greje ko sam hudic. Skoda, sem mislis vsaj malo se vodo shladit, pa zgleda, da ne bo nic iz tega.

Jux ::

temu se drugac rece perpetum mobile. :\
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sergio ::

Jux: v vsakem primeru :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

SkyNet ::

Zdi se mi pametno da to vprašanje zastavim tukajlele:
A lahko na drugo (vročo) stran peltiera montiram navaden cooler a la Volcano7 ? Al pa recimo dva zalmana 80*80? Ker se nekako nebi rad spustil v vodno hlajenje.
Torej, kako bi se to obneslo (zračno hlajenje peltiera)?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Binji ::

skynet: not good idea. Zracno hlajenje zelo tezko odvede toliko toplote s pelta
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Bane_ ::

Mene pa zanima:
1) kolk mraz je na uni tamrzli strani peltiera?

2)A se to stvar da dobit v sloveniji?

3) Kolk je razlike v ce primerjas samo vodno pa vodno s peltieram!

LP
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

tec ::

CompZGAGA: Jest sem ga pustil ene 15 minut na 12V in se je zacela zmrzal nabirat gor. Kupil sem ga pa pod mailimi oglasi.
Brez peltierja sem dobil pri duronu 800@1200 42°C z peltierjem pa 20°C oboje pri full loadu.

Skynet: Morda bi slo, ce imas peltier na 5-7V, sam kot je rekel Binji ni ravno dobro.

SkyNet ::

Ampak za razliko 20°C se mi ne zdi pametno kurit dodatno elektriko in plačevat za peltiera + vodno hlajenje. Raje z razliko v denarju kupim močnejši procesor, ki ga navijem in hladim z zračnim (tako kot sedaj).
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tec ::

skynet: Tudi meni se to ne zdi pametno. Zato tudi ne prakticiram peltierja. 40 stopinj je zame prav dobra temperatura oz. se manj, ker proc laufam na 1100 mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646334 (5071) LordWorm
»

IDEJA: peltier za hlajenje zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161727 (1415) frenk
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272205 (1896) TESKAn
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223397 (2767) TESKAn
»

vodno hlajenje....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61739 (1658) element

Več podobnih tem