» »

Vodno hlajenje

Vodno hlajenje

Fella ::

Kaj vodno hlajenje povzroča kaj hrupa (npr. pumpa itd.)?
Imam en orb na Tunderbirdu, ki pa je zelo glasen, pa me zanimama kako bi bilo z vodnim hlajenjem.

Huey P ::

Edino kar povzroča hrup je pumpa, seveda, ventilatorji, in če se sliši --- pretok vode...

V primerjavi z "klasičnimi" hladilniki kot so Orb, Volcano... se skoraj nič ne sliši.
..::DOOM III: The Legacy::..

g0Run7 ::

venti na hlad rebrih za vodo bi te verjetno motili bolj, al pa tudi ne

OZZY ::

Najbolj se ti bojo slišali ventilatorji na radiatorju. ZAto je uredu, da narediš nekako regulacijo napetosti (potenciometri,....) pa potem laufaš kak 12x12cm velik ventilator na 7-9v pa se zelo malo sliši. Učinek pa je podoben dvem 8x8 ventom pri polni hitrosti.

rooster ::

Jaz ventilatorjev na radiatorju sploh nimam, deluje samo na konvekcijo.Temperatura je res malo višja, bistvo pa je da se moj pc sploh ne slisi, niti ko spim...
A s ti tut not padu?

OZZY ::

Rooseter: Dej povej kak sistem maš. Predvsem ker procesor in na kok maš navitga ter seveda temperatura le tega.

Huey P ::

rooster daj povej kje si kupil to (blok, pumpo..), pa daj gor sliko, če maš..
..::DOOM III: The Legacy::..

rooster ::

Ozzy: stari dobri C300a@504, je kar je ampak dobro služi svojemu namenu...O temperaturi ti nebi vedu kaj dosti povedat (nima senzorjev), sklepam pa da ima procesor temp. tam nekje kot voda, katera pa ima okoli 2°-4° višjo temp. kot okolica. Sicer pa mas slikice na slo-tech portoroz.
A s ti tut not padu?

rooster ::

huey:vse homemade, pumpa je seveda akvarijska...aja, pa vodni blok je plastičen:)
A s ti tut not padu?

Fella ::

Jaz sploh nimam nič navitega, zato me toliko bolj moti ta Orb. Če ga izklopim potem mi po dveh minutah sistem zmrzne.

Kaj potem dam vodno hlajenje brez ventilatorjev na rebrih ali ne?

TESKAn ::

Najbolš, če češ TTS (Totalno Tih Sistem:P) je, da narediš dost velik hladilnik za vodo, da dela na konvekcijo in da uporabiš kako manjšo pumpo (recmo v Conradu maš eno Mi - mouse imenovano - 300 l/h sicer, ma je zadeva ZELO ZELO tiha), pa čim manj ventilatorjev not. Aja, pa še en tih disk - kak IBM ki ga lahko 'naštelaš' na manjšo hitrost, postane pa neslišen...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mmisv ::

kok pretoka pa majo tiste akvarijske pumpe??
Čist trivialna stvar...

OZZY ::

Se opravičujem ampak sem po nesreči dvakrat isti odgovor poslal. Brišem prvega in puščam drugega.

OZZY ::

Odvisno a ne,kok močno kupiš. Vidu sem od 150-1200litrov. Seveda se pretok vode zmanjša, če so na poti razne ovire in pa višina je pomemben faktor. Jest mam doma 600litrov/h. Je pa še meki. Premer cevi. Manjša je manjši bo pretok in višje je manj bo pretoka. Logika a ne? :D

R@C@ ::

Če lahko skočim v temo!

A je kje podrobni opis izdelave vodnega hlajenja za začetnike.
V slovenščini po možnosti!

Mal sem len, pa čre ma kdo link al pa file mi ga lahko pošlje na MAIL !

Pretorijanec ::

Je. Dobis ga pa tukaj.

rooster ::

Ozzy: manjši popravek: višina ni pomembna, razen pri prvem zagonu, če se voda pri vračanju izteka na isti višini kot je pumpa. Jaz mam pumpo 300 l/h, fi cevi 8.

Pretorijanec ::

Ja glede pumpe... Mas dve moznosti. Ena je mocna pumpa pol mors met veliiiiik hladilnik, da se voda ustrezno ohladi. Al pa sibka pumpa pa lahk mas manjsi hladilnik, ker voda ne gre tko hitr skoz. Ldem bi priporocu to, drugo verzijo. Jz pa trenutno, tko za stos, gradim prvo. Mam pumpo s pretokom 1000l/min in cevi s fijem 1,5 cm. 8-O

OZZY ::

Rooster: Jest sem tukaj mislil na to, da se z višino pretok manjša. Vsaka pumpa ima določeno maksimalno višino črpanja. Čim višje je manjši je pretok na koncu. Seveda temu potem botrujejo še razne ovire. Če pa je pumpa v isti višini je ta izguba veliko manjša. Je pa tko-večji pretok boljše hlajenje.

rooster ::

Ozzy: Ne. Voda ki se giblje po cevi navzdol ustvarja vakuum kateri potegne za seboj vodo, ki se giblje nevzgor. Torej pumpa mora premogovat samo notranji upor cevi. Če bi kdaj vleku bencin iz avta bi vedu o čem govorim...
Pretorijanec: ne to sploh ni to...:) Koliko ti bo hladilnik hladil vodo ni odvisno od hitrosti pretoka. O temu se da napisat celo znanost.

Boeing ::

hm Pretorijanec...ko si pisu zadn odgovor si mislu da si idealn... pa na žalost ti moram povedat eno dejstvo: če maš močnejšo pumpo, boš mel večji pretok. kar pri danem preseku cevi pomeni večjo hitrost. in z tem manjši čas zadrževanja v bloku/hladilniku. kar pomeni, da bo določena količina vode pri manjšem pretoku nase vezala več energije, ker bo dalj časa v bloku kot voda pri večjem pretoku. kar spet nadalje pomeni, da bo morala več energije oddat, kar pa je seveda spet v sorazmerju z daljšim časom ohlajanja...
hope u got the point...

torej še enkrat: vseeno je kolk močno pumpo mate v kompu... sam prešvoh pa spet ne sme bit...:D
pravzaprav bi blo idealno razmerje čas/prevzeta energija dosežen z termocirkulacijo... sam to je pa že druga štorija...;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OZZY ::

Rooster: Sem že vleku bencin z šlaufo. In sem ga tud že preveč povleku. POl sem mel pa tist okus po bencinu cel teden v ustih. Sem zato drugič bolj pazu.

burekar ::

Boeing: s tem, ne z tem!!! Nisn slavist, sam lahk bi praviln pisal. Aja, še neki:
Če bi mel dovolj močno pumpo(600-1000l/h), a bi lahk uporabu recimo tak krog: vodni blok od CPU-ja - radiator - vodni blok na grafični kartici - radiator št. 2 - pumpa?

rooster ::

ozzy: meni se je že zgodilo da sem ga prav spil, pa si nisem upal tisti dan skadit kak čik, ker bi pol postal zmaj.:)
burekar: pumpa bi lahko bila tudi bolj švoh, radiator št.2 pa je brezveze...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252241 (1668) VASkO
»

Pravilna pot??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121466 (1256) element
»

Kolk vode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211170 (939) |Luka|
»

Katere bakrene cevi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161736 (1569) Pretorijanec
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151484 (1285) DrSergioDJ

Več podobnih tem