» »

Neslisen comp kako?

Neslisen comp kako?

[drago2] ::

Kako bi se lotil sestavljanja neslisnega compa brez ventilatorjev? Vodno hlajenje za procesor, ustrezno zracno ohisje, ne vem pa kako naj hladim napajalnik. Ce imate kaksne ideje in predloge se priporocam. Ne rabim OC, samo da deluje :)

Spajky ::

He he, a bos probal to idejo tukaj
? :D

TESKAn ::

Lahko na vodo -> tista rebrca daš vn, namontiraš gor vodn blok, pa je. Aja, za hlajenje vode -> dost velk hladilnik, k ga montiraš na vrh ohišja, pa ti dela na konvekcijo, hkrat ti pa še vleče zrak skoz ohišje. Tko da popolnoma neslišn računalnik se da naredit. Edin problem postane disk, ma če maš dosti dinar, si dobiš en ramdisk - enkat sm nekje zaslediu nekaj takega - pa maš:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

burekar ::

Za napajalnik je ideja, da daš vent na 5V, al pa ga kr v olje vržeš.

rooster ::

Jaz mam tako: Rebra vodnega hlajenja brez ventilatorja (konvekcija), napajalnikov vent povezan na 5V, diski zaprti v izolirani škatli (ventilirani). Komaj se ga sliši.
A s ti tut not padu?

TESKAn ::

Oj rooster maš kje kak načrt te izolacije? Me zlo zanima, glede na to, da je moj IBM kar glasn...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

element ::

Heh, moj star disk 4gb tko krul, da te ušesa bolijo... :(

SkIDiver ::

Če prov razumem bi ti rad en zloooo tih sistem. Nč lažjega. Kup enga P pa ga mal odvi pa sam hladilno rebro dej na proc pa bo delal. Kar se tiče pa hlajenje napajalnika se temu ni moč zmaknt ker se zadeva zlooo zna segret. Sicr pa 120 mm vent dobr hladi vse skup. Zadevo urediš tako da vent in napajalca piha tud na hladilno rebro proca. To je najtišji sistem na svetu kar jih jz poznam>:D

rooster ::

Teskan: v merkurju sm kupu tisto škatlo ki jo uporabljajo električarji za nevemkajtočno delat, jo obložil z notranje strani z izolacijo, diska namontiral v original kletko za diske odmontirano z ohišja, izvrtal luknje za majhen vent (5V- važno da se sam mal zrak premika), za kable in vse skupaj zapru. Maš par slik na Slo-Tech Portorož.
En star disk 3.2 ki drugače žaga ko motorka, zdej se ga komaj da slišat.
A s ti tut not padu?

Spajky ::

rooster, faca si! a mas se vedno tisti direkt vodno hlajeni Celly333 na preko 500? Tvoj sistem = res ne boli glava od hrupa!
8-)

rooster ::

Spajky: aha, nažalost, še vedno dobri stari celeron...:)
Zdaj ko je mal vode izhlapelo iz sistema, mam effect žlobudrajoči potoček, za maximalen relax :D
A s ti tut not padu?

Tomi ::

Hm, to je zame a dream never to come true s trenutnim računalnikom.
Zadeva je glasna kot hudič, samo se navadiš:\
metrodusa.blogspot.com

Spajky ::

jaz se ne morem navadit, pa imam zelo tih zracno hlajen PC - vsemogoce inovacije; cedalje bolj razmisljam v tej smeri:Zvijezda-oilCooling-mojaVarianta !
:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302610 (1703) Dejancek
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221797 (1477) piki64
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412688 (1478) PrimozR
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531615 (30868) krucymucy
»

Potrebnost ventov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9984 (845) element

Več podobnih tem