» »

Open office in črkovalniki Jp, Ne, Slo, Ang

Open office in črkovalniki Jp, Ne, Slo, Ang

happyme ::

Prijateljici sem pred kratkim naštimal na računalnik poleg windowsov- ki se pri njih zaradi specifičnih razlogov neprestano sesuvajo, tudi linux Suse 9.2. Zdel se mi je še najbolj enostaven za uporabo, ker je v bistvu tudi nekakšen izhod v sili. Najprej pa sem seveda hotel naložiti Turbo linux, a ga nisem mogel dobiti - zakaj? Beri naprej.

No glavni problem je, da je ona študentka japonščine in nemščine in bi želela imeti črkovanje, zapisovanje pismenk in preverjanje besed za japonščino in nemščino. V windowsih sem ji naštimal proofing tools za office 2003 za vse tri jezike vključno s slovenščino, ko pa sem začel brskat za podporo črkovanja v open office pa me je hitro vse minilo, ker sem prepogosto zašel na strani, ki so bile v japonščini.

Zanima me, kje bi se dalo dobiti črkovanje za slovenščino, nemščino in japonščino za open office in podporo za pisanje pismenk v linuxu.

Lep pozdrav

Happyme:D

Gandalfar ::

Zacni tukaj.

happyme ::

Ampak to je samo za jezike ki so v latinici. Ne vem pa kako dobiti podporo še za druge jezike oz. pisave. L.p.
Happyme

Phoebus ::

Za začetek moraš inštalirat fonte. :D

Ostalo je pa jako podobno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov center za uporabnike prejemnik klica ni znal Slovensko. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18132235 (25502) zmaugy
»

Microsoftova umetna inteligenca prevaja kitajščino kot ljudje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7521224 (16011) Irbis
»

levenshtein distance

Oddelek: Programiranje
122032 (1519) windigo
»

Učenje japonščine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112574 (11131) dacker
»

Preprostost jezika = naprednost jezika?

Oddelek: Znanost in tehnologija
343189 (2360) Malgaj

Več podobnih tem